Wymiana oleju - dlaczego wielu forumowiczow nie poleca Lotos

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pilachgt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:57
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pilachgt » śr cze 20, 2007 23:26

Moje punto hgt (1,8 16v 130KM) przelatało kilkadziesiąt tysięcy kilometrów na lotosie półsyntetyku.
Po rozebraniu silnika wszytsko było oki. Zalałem go tylko dlatego że samochód brał olej i codziennie, góra co 2 dni musiałem dolewać (ponad 1l/1000km). Mój samochód był strasznie katowany i skoro silnik sie nie zatarł na tym oleju, ani żadnego syfu niezostawił to chyba nie jest zły.
Teraz mój golf gti KR ma po poprzednim właścicielu lotosa mineralnego, ale zmienię go na coś gęstszego gdyż ponad 400 tys. km robi swoje i po katach samochód ma słabe ciśnienie.
Ostatnio zmieniony śr cze 20, 2007 23:29 przez pilachgt, łącznie zmieniany 1 raz.



vincent86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn cze 25, 2007 02:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: vincent86 » śr cze 27, 2007 11:23

W silnikach z duzym przebiegiem stosuje się olej mineralny!!!! Dlatego ze własnie zatyka nieszczelności.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr cze 27, 2007 11:58

Jak nie masz o czymś pojęcia to nie pisz bzdur bo tylko dezinformacje wprowadzasz. Zatyka to nagar, nie olej a dobry olej mineralny ma właściwości wypłukujące takie same jak półsyntetyk czy nawet tańszy syntetyk.


=-Pinhead-=

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 348 gości