Biegi wchodza nie precyzyjnie. Czasami wcale.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tomek one
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr maja 30, 2007 21:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tomek one » czw maja 31, 2007 23:23

Witam
Mysle ze woda nie powinna mieć zwiąsku z twoim problemem,bylo by to zbyt proste a wręcz nielogiczne.Nie wiem jaki masz przebiek i jak użytkujesz swój wózek ale skrzynia jest elemetem ktury sie też zużywa najlepiej zaczac od wymiany sprzęgła. W moim poprzednim samochodzie(octavia) mały problem z jedynką zaczął przy 160 000,w objawie mocniejszego wcisniecia drążka

pozdro


tommy

Eterboj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 03, 2007 01:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Eterboj » pt cze 01, 2007 00:55

teraz mam 165 tysięcy. auto sprowadzone z niemiec jakies 2 miesiace temu.



majki75
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 14:50
Lokalizacja: okolice Opola

Re: Biegi wchodza nie precyzyjnie. Czasami wcale.

Post autor: majki75 » pt cze 01, 2007 09:25

Eterboj pisze:Nie mogę co jakiś czas wrzucić pierwszego biegu. Jest jakby jakas blokada.
Nie wiem czy sposób wybierania biegów w Twoim aucie jest podobny jak u mnie. Miałem taki objaw jakiś czas temu. W moim przypadku gdy chciałem wrzucić jedynkę to wchodziła trójka. Zrobiłem tak: bez uruchamiania silnika wrzuciłem jedynkę i z dość dużą siłą pchałem gałkę zmiany biegów w kierunki biegu trzeciego, podobnie na dwójce w kierunku czwartego.
Na pewno nie jest to jakiś zalecany sposób naprawy ale w moim przypadku sie sprawdziło i biegi wchodzą prawie idealnie.
Być może w ten sposób można więcej popsuć niż naprawić więc może jakiś fachowiec by się wypowiedział.


majki

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 247 gości