Eksploatacja klimatyzacji

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw cze 07, 2007 16:00

dybcio pisze:wiec dlatego te weze sie wymienia !!
a potem po wymianie węży klimę się i tak nabija od nowa płaci za węże i nabicie. A po 2 -3 latach przychodzi zdziwienie że sprężarka chodzi cały czas zamiast się czasem wyłączać jak było na początku i znów do serwisu. Niestety my tu nie mamy raczej nowych autek.
W GTI mojej żonki sprawa wyglądała tak: auto w momencie kupna miało 13 lat. Klima działała nieźle, ale spręzarka chodziła non stop. Więc serwis i okazuje się że czynnika za mało. Po uzupełnieniu wszystko było ok i wydajność lepsza. Po kolejnym roku kolejny serwis już tym razem profilaktyczny po zimie. Ubytek czynnika był bardzo niewielki i starczyłoby go pewnie jeszcze na dwa trzy lata. Ale klima przestała działać bo padło co innego. Po naprawie działa ok.
Niech każdy postępuje jak uważa. W sumie nie jestem przeciwny postawie żeby zagladać do klimy dopiero wtedy jak przestaje działać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » czw cze 07, 2007 22:40

u mnie w goferku jest naklejka że serwis klimy był robiony w 2005 roku
byłem na początku sezonu u speców od klimy i powiedzieli że czynnika chłodzącego jest jeszcze w normie skasowali 20 PLN i to wszystko
odpalam furaka i po dosłownie 10 sekundach czuję chłodne powietrze a po 5 minutach jazdy z wentylem ustawionym na 2 stopień jest mi za zimno i właczam 1 stopień dmuchawy i jest klawo
NIGDY WIĘCEJ AUTA BEZ KLIMY :bigok:


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 180 gości