[MK3 VR6] Bierze olej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » śr gru 06, 2006 15:55

eh temat zapewne już nie aktualny bo znalazłem go poprzez opcję "szukaj" ale dodam że miałem też tak w vr6 jak przygazowałem np. na 4 do 130 km\h i puściłem gaz hamując silnikiem i po chwili z powrotem nacisnąłem na gaz na tym samym biegu to za mną pojawiała się chmura na maxa . A stojąc w garaży tłumikiem do ściany , przygazowałem a na ścianie dwa czarne mokre kółeczka . Auto stoi jeszcze u mechanika ... już około miecha . Po rozbiórce silnika okazało się , że blok nadaje się do szlifu , bo były zgrubienia na każdym cylindrze do tego wymiana wszystkich 6-ciu tłoków , pierścieni , tulejek , oringów na wale . Wszystkich uszczelek , panewki nie pamiętam dokładnie które . Do tego szlif wału , bo później sie okazało ze wał też jest do dupy ... I wiele innych napraw ... dodam tylko że koszt naprawy samego silnika wyniósł juz grubo ponad cene innego golfa ... - całego . No ale takie są koszta zamiłowania do tej marki i chęci posiadania dobrego vr-6 . Pozdro :bigok:


budujemy syncro :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2741405&sid=7934459afb85f7d17f39e6aedb9f6af7#2741405

r32golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 10:43
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: r32golf » śr gru 06, 2006 22:17

czy nie uwazasz kolego drogi ze trujesz silnik mineralnym ? MOIM ZDANIEM mineralny jest za gestym olejem , u mnie przynajmniej jest hydrauliczna regulacja zaworów , moze dojsc do zatarcia wału.. za gesty kolego olej !!! moj golf ma 240 tyś kilometrów o do tej pory wymieniam olej od wymiany do wymiany schell 5w 40 , a teraz mam mobil one 0w50 , a silnik nie ma lekko o 6 lat :) - oj co za czasy wtedy tak trójeczek nie było !!! chcialem miec vr6 albo gti - ALE CIEZKO BYLO ZNALESC W TAMTYCH CZASACH , RACZEJ POLAMANE ALBO ZAKATOWANE


VAG

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 328 gości