Grzejące się koła!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn maja 21, 2007 15:36

Gery34 pisze:w golfie są zaciski pływające i jak te prowadnice są zapieczone to żadne operacje nie pomogą hample będą się grzały
o właśnie to może być to !
te prowadnice mogą się zapiekać, blokować,
trzeba tam też nawciskać olejku, smaru ...


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn maja 21, 2007 15:45

colltom pisze:
Angelus pisze: a łożyska chyba nie mają nic do grzania się kół
I tu się mylisz.Zbyt mocno dokręcone łożysko daje właśnie taki efekt że grzeją się koła.
Dokładnie zbyt mocno dociągnięte łożyska lub bardzo zwalone też będą rozgrzewały koła. I to nawet mocno. U nojego kumpla w maluchu kołkak spłynął z koła:)



Angelus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 10:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Angelus » pn maja 21, 2007 15:48

Panowie, zacisk chodzi gładko, wszystko już jest ok ale koła się dalej grzeją. Nad łożyskami się tez zastanawiałem ale to sią łożyska ślizgowe zwykłe tz. po obu stronach takie same wieć nie ma możliwości ich za mocno docisnąć tak jak to jest możliwe z tyłu. Zastanawiam się nad pompą czy to nie jej wina i zastanawiam się jak to sprawdzić. Kończa mi się juz pomysły

[ Dodano: 21 Maj 2007 19:20 ]
HELP!!!

[ Dodano: 25 Maj 2007 10:13 ]
hamulce działają ok, wypięcie podciśnienia nic nie zmienia, koła obracają się lepiej niz u znajomego (jemu koła się nie grzeją), zostały nie wiem łożyska?? czy to możliwe??

[ Dodano: 25 Maj 2007 10:14 ]
tragedia



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 325 gości