Jak wyjąć ekektryczny silnik podnoszenia szyb

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krystek007
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt sie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: krystek007 » śr mar 31, 2010 22:18

Właśnie tak robiłem, szyba chodzi jak po maśle kiedy ją trzymam rękoma, zauważyłem też, że jak próbuje założyć szybę na zaciski, które są już podciągnięte w połowie drzwi, to szyba nie bardzo trafia na jeden zacisk, żeby ją założyć, muszę zacisk pchnąć w stronę drzwi, to powoduje wyginanie mechanizmu (tej szyny) i jego blokadę w połowie przymkniętej szyby. Tylko nie bardzo mogę pojąć jak to możliwe, wygląda jakby szyna, lub mechanizm nie były do końca spasowane do siebie, już myślałem, że mam drzwi po stłuczce i coś się przestawiło :), ale oglądałem je dokładnie, nie widać anomalii jeśli chodzi o blachę, szyny też zakłada się łatwo pasują ok. do ram drzwi ;/


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » śr mar 31, 2010 23:09

a mechanizmy szyb kupowałeś nowe czy używane?? a jak nowe to oryginały czy zamienniki, a jak zamienniki to jakie??


Obrazek

Awatar użytkownika
krystek007
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt sie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: krystek007 » śr mar 31, 2010 23:19

Nowy mechanizm w sklepie z częściami samochodowymi, mechanizm bez silniczka firmy mi nie znanej :) za 79zł, jest duży karton i folia i numer jakiś, żadnego logo ani nazwy firmy nie widzę, dodam, że oryginał do tej pory chodził podobnie, przy zamykaniu szyby w połowie był objaw taki, że szyba nagle przy zamykaniu wracała mi na dół, tak miałem od jakiegoś roku, zamykałem szybę na raty skokami i wtedy szło, aż do czasu kiedy nie drgnęła :) ale w połowie zamykania było słychać zawsze takie stukniecie, podobnie jest z tym mechanizmem teraz w połowie blokada albo zjazd na dół ;)


Pozdrawiam.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 354 gości