Kontrolka oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » ndz maja 20, 2007 07:57

W sumie nie jest to nic skomplikowanego, ale i tak musisz pierw i potem zmierzyć ciśnienie oleju.

I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa - jaki masz filtr oleju? Bo jeśli Filtron i świerzy olej to zacznij od wymiany filtra !!! I napisz jeszcze ile masz już przejechane na oleju, może czas go już wymienić. Polecam filtr Knecht lub Mann. I nie lekceważ filtra bo naprawdę potrafi przysporzyć takich kłopotów.


VR6 + STAG 300

Awatar użytkownika
adurweb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw sty 18, 2007 23:14
Lokalizacja: Gorzów VWlkp.
Kontakt:

Post autor: adurweb » ndz maja 20, 2007 09:42

Tak mam filtrona, niedawno był wymieniany. Przejechane mam na nim 650 km.



stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » ndz maja 20, 2007 17:08

No to masz jasną sprawe i tanią naprawę. Zmień koniecznie filtr oleju i powinno być OK. I włóz Mann lub Knecht.


VR6 + STAG 300

Awatar użytkownika
DariusN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 26, 2006 10:37
Lokalizacja: Golczewo

Post autor: DariusN » ndz maja 20, 2007 22:43

Podłącze się do tematu u mnie kontrolka przy odpaleniu potrafi mignąć tzn jak go kręce zaczyna gasnąć gaśnie jak zapali i mrugnie nic nie piszczy. Wcześniej sie to raczej nie zdarzałao a miałem filtr polski jakiś długi teraz mam filtr "4max" krutki z "dupką" na klucz ale dedykowany do Golfa 1,4 ze wspomaganiem układu kierowniczego (niewiem co wspomaganie ma do filtra ale tak pisało w katalou) Pytanie czy lepiej wymienic ten filtr ???? miałem terz walniety czujnik ciśnienia oleju ale juz wymienilem i dalej mrugnie gdy zapale a najważniejsze (moze) taka sytuacja pojawia się tylko rano i to nie zawsze)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 329 gości