Problem z czujnikiem oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » pn kwie 30, 2007 17:43

golfcabriofun pisze:Mam golfa 2 16v kr. Gdy dłużej pojeżdzę to brzęczy kontrolka oleju, ale nie przez cały czas tylko co jakiś czas przez chwile raz dłużej raz krócej. Nie wiem o co chodzi wogole, olej był wymieniany 1000km temu czyli jest dobry. O co tu moze chodzić??
mam to samo w swoim PL.... dziś też zaczęło mi tak brzęczeć.... co jakiś czas się załącza.... olej mam nowy...filtr oleju nowy... pompa oleju nowa.... olej trzyma poziom... sam nie wiem co to może być... fakt że ja robiłem swapa z PN na PL i może czegoś nie podłączyłem... ;/ ehhh


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
Amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pn gru 06, 2004 13:03
Lokalizacja: Płd. wlkp
Kontakt:

Post autor: Amanda » pn kwie 30, 2007 21:50

tirsone pisze:filtr oleju nowy...
Nowy, nie znaczy dobry :grin:


był Passat B3 Variant GT 1.8/ABS 1992 + LPG/Zavoli/BingoM
jest Audi A6 C5 2.4+LPG

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » pn kwie 30, 2007 21:55

Amanda pisze:Nowy, nie znaczy dobry :grin:
oj tam..hehe Bosch oryginał jest ..... nie wiem czymu mi brzęczy... i to tylko na wyższych obrotach jak silnik się dobrze nagrzeje....


Mój golf

Miłość ożyła....

SkWieRa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 02, 2007 16:09
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z czujnikiem oleju

Post autor: SkWieRa » śr maja 02, 2007 16:24

golfcabriofun pisze:Mam golfa 2 16v kr. Gdy dłużej pojeżdzę to brzęczy kontrolka oleju, ale nie przez cały czas tylko co jakiś czas przez chwile raz dłużej raz krócej. Nie wiem o co chodzi wogole, olej był wymieniany 1000km temu czyli jest dobry. O co tu moze chodzić??
Temat mi bardzo znany mam ten sam problem wymieniłem 2 czujniki jeden czarny a drugi brązowy(bo sa 2!) pożniej zmieniłem filt oleju(dobrej firmy) i wymieniłem olej by miec pewność ze to nie pompa oleju ani panewki (sprawy techniczne silnika)zapłaciłem mechanikowi by mi sprawdził manometrem poziom ciśnienia oleju wyszło ze jest ok 2 bary czyli wporzo hmm myśle co jest nie tak wiec przypomiałem sobie ze wstawił mi auto elektryk centralny i alarm moze w elekrtcyce tkwi problem bo od tamtego czasu coś mi zaczeło brzeczyć i oczywiście lampka mi sie pali na 99% myśle ze to problem tkwi w elekrtyce (skad wiem bo,odłaczyłem czujnki i jechałem bez nich i zgadnij co było -nom dokładnie ten sam problem dobijajacy dżwiek i świecaca lampeczka)narazie śmigam z tą lampką raz świeci raz nie...


>>Jestem Bliski Dla Bliskich<<

Konrado8526
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 21, 2006 17:35
Lokalizacja: elblag
Kontakt:

Re: Problem z czujnikiem oleju

Post autor: Konrado8526 » śr maja 02, 2007 16:56

sprawdz czy w oleju nie masz benzyny. u mnie bylo to samo ale beznyzn poszla mi do oelju wymienilem olej i filtr i jest ok



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 238 gości