1.6 SR i wasze problemy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » pn mar 15, 2010 08:54

ManieKK pisze: to nie sa za bardzo zywotne
czy ja wiem jak kupisz oryginał to powinno być ok musi sie tylko delikatną jazda dotrzec dopasowac i powinno grać


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » pn mar 15, 2010 09:34

Witam. Panowie proszę o wskazówkę... Od ostatniej wymiany oleju zrobiłem 18tys km i dolałem prawie całą butelkę 1L oleju od tamtej pory. Jeżdżę na półsyntetyku Mobil 10W-40. Auto zagazowane sekwencyjnie, przebieg 168.000km. Z silnika niby nic nie kapie, delikatnie spocony jest przy pompie oleju i przy wlewie oleju do silnika. Co się do cholery dzieje z olejem, spala mi aż litr na 20tys km!? Nie dymi na niebiesko...Gdzie szukać przyczyny? Uszczelniacze zaworów? Pierścienie? Proszę o pomoc



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » pn mar 15, 2010 10:19

scuzzy pisze:spala mi aż litr na 20tys km
hahahah klego to sie ciesz ze tyle ........jakby spalał ci litr na 2 tys kilometrów to mógłbyś krzyczeć mnie bierze 1.5 na 10 tyś


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » pn mar 15, 2010 10:24

Ale to chyba nie jest normalne, że silnik pożera 1L oleju na 20tys km? U Ciebie te 1,5L na 10tys km to już w ogóle tragedia...



Awatar użytkownika
OIL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: sob maja 24, 2008 11:33
Lokalizacja: CBY
Kontakt:

Post autor: OIL » pn mar 15, 2010 10:26

scuzzy pisze:Ale to chyba nie jest normalne, że silnik pożera 1L oleju na 20tys km? U Ciebie te 1,5L na 10tys km to już w ogóle tragedia...
Jak by Ci spalał 1l/1000 km to jest tragedia :chytry:


MK3 - było
Megane - było
S 40 - jest

Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » pn mar 15, 2010 10:27

Więc mam przyjąć, że 1L spalonego oleju na 20tys km to nic wielkiego i tak ma być?



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » pn mar 15, 2010 11:30

ee nie jaka tragedia??? pytałem mechanika jak robiłem głowice czy nie zmieniac pierscieni to mówił zebym sie nie wygłupiał póki nie bedzie brał duzo wiecej wiem ze jakbym jezdził po równiejszym terenie to zmiescił bym sie w litrze na 10 tyś a ze same górki to juz szczegół...... nowe samochody potrafią brac a co dopiero 12 lat

[ Dodano: 15 Mar 2010 10:31 ]
scuzzy pisze:Więc mam przyjąć, że 1L spalonego oleju na 20tys km to nic wielkiego
niczym sie nie przejmuj a tak apropo co ile zmieniasz olej????


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » pn mar 15, 2010 12:26

scuzzy pisze:Z silnika niby nic nie kapie, delikatnie spocony jest przy pompie oleju i przy wlewie oleju do silnika.
Obrazek
Czyżby stąd olej deliktanie wyciekał?? Wymień sobie uszczelkę (koszt w ASO ok 5zł, jest to taka sama uszczelka jak spod korka wlewu oleju) lub uszczelnij to na silikonie.
scuzzy pisze:Co się do cholery dzieje z olejem, spala mi aż litr na 20tys km!? Nie dymi na niebiesko...Gdzie szukać przyczyny?
W normie VW się mieścisz, więc nie ma co panikować, a po drugie odpowiedz sobie na pytanie z jakimi prędkościami jeździsz na trasach...



TOMIX02
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 10:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: TOMIX02 » pn mar 15, 2010 12:30

Witam
Moj problem jest nastepujacy dalej pozno mi sie przelacza na gaz czyli dopiero po jakis 3 km -3,5 km. Wymienilem juz czujnik temperatury ( trzeci z kolei) termostat i czujnik hala
tylko czaly czas mi wywala taki blad
537 Regulacja Lambda
poza specyfikacją - wartość górna - BŁĄD SPORADYCZNY
czy to moze byc przez to????

instalacja jest nowa sekwencyjna, gazownik ustawil temperature na 30 stopni bo mowil ze juz nizej nie moze zeby to wszystko dobrze chodzilo.



Awatar użytkownika
OIL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: sob maja 24, 2008 11:33
Lokalizacja: CBY
Kontakt:

Post autor: OIL » pn mar 15, 2010 12:42

TOMIX02 pisze:Witam
Moj problem jest nastepujacy dalej pozno mi sie przelacza na gaz czyli dopiero po jakis 3 km -3,5 km. Wymienilem juz czujnik temperatury ( trzeci z kolei) termostat i czujnik hala
tylko czaly czas mi wywala taki blad
537 Regulacja Lambda
poza specyfikacją - wartość górna - BŁĄD SPORADYCZNY
czy to moze byc przez to????

instalacja jest nowa sekwencyjna, gazownik ustawil temperature na 30 stopni bo mowil ze juz nizej nie moze zeby to wszystko dobrze chodzilo.
ojjj kolego, poczytaj troszkę forum to sie dowiesz.na moje to masz dobrze ustawioną sekwencje - a latem kiedy się przełącza, po jakim czasie,
A ten bład Lambdy to zawsze Ci wyskoczy na wyłaczonym silniku
więc bez obaw


MK3 - było
Megane - było
S 40 - jest

TOMIX02
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 10:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: TOMIX02 » pn mar 15, 2010 12:48

Latem troche szybciej sie przelacza ale kumpel w leonie tez ma sekwencje i mu sie wlacza po jakims 0,5 km i nie stoi auto w garazu a moje jest garazowane. Ja wydaje miesiecznie 150 zl na sama benzyne a wszyscy kogo sie nie zapytam to 50 zl max.
A co do tej sondy to nie musze jej wymienic??? bo sie wlasnie nad tym zastanawiam
Ostatnio zmieniony pn mar 15, 2010 12:50 przez TOMIX02, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » pn mar 15, 2010 13:14

OIL, i dalej mam problem z silnikiem, wymieniłem reg. ciś.paliwa i błąd 537 Regulacja Lambda
poza specyfikacją - wartość górna zniknął za to się pojawił 537 wartość dolna :panna:
już też pali ok na zimnym nie szarpie/przerywa, mam dość powoli MK4 :grrr:


Obrazek

Awatar użytkownika
OIL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: sob maja 24, 2008 11:33
Lokalizacja: CBY
Kontakt:

Post autor: OIL » pn mar 15, 2010 14:19

TOMIX02 pisze:Latem troche szybciej sie przelacza ale kumpel w leonie tez ma sekwencje i mu sie wlacza po jakims 0,5 km i nie stoi auto w garazu a moje jest garazowane. Ja wydaje miesiecznie 150 zl na sama benzyne a wszyscy kogo sie nie zapytam to 50 zl max.
A co do tej sondy to nie musze jej wymienic??? bo sie wlasnie nad tym zastanawiam
Ja wydaje miesiecznie 300 zł na ON i nie narzekam, zostaw Lambdę w spokoju i docisnij gazownika. A moze masz problemy z nagrzewaniem się samochodu??

Feniks79 - już wiesz co ja zrobiłem z MK4 :helm:


MK3 - było
Megane - było
S 40 - jest

TOMIX02
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 10:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: TOMIX02 » pn mar 15, 2010 19:05

Witam
Moj problem jest nastepujacy dalej pozno mi sie przelacza na gaz czyli dopiero po jakis 3 km -3,5 km. Wymienilem juz czujnik temperatury ( trzeci z kolei) termostat i czujnik hala
tylko czaly czas mi wywala taki blad
537 Regulacja Lambda
poza specyfikacją - wartość górna - BŁĄD SPORADYCZNY
czy to moze byc przez to????

instalacja jest nowa sekwencyjna, gazownik ustawil temperature na 30 stopni bo mowil ze juz nizej nie moze zeby to wszystko dobrze chodzilo.
a co sadza inni???
Ja wydaje miesiecznie 300 zł na ON i nie narzekam, zostaw Lambdę w spokoju i docisnij gazownika. A moze masz problemy z nagrzewaniem się samochodu??
ja narzekam bo wydaje w sumie 500 na paliwo i gaz:( a jak nie mialem gazu to wydawalem tylko 100 wiecej



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 446 gości