O swapie Pierburga 2E2 na WEBERA z Fiata 125p + ankieta :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ile razy gaznik w VW doprowadzil Cie do rozstroju nerwowego :) ??

Czas głosowania minął ndz cze 11, 2006 00:27

ani razu
7
37%
1-5 razy
7
37%
6-10 razy
0
Brak głosów
stracilem rachube :)
3
16%
nawet nie chce mi sie nad tym zastanawiac :)
2
11%
 
Liczba głosów: 19

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » pn mar 23, 2009 16:38

To trzeba będzie podnieść trochę poziom paliwa w komorze pływakowej. Boję się tylko że zacznie się znowu zalewać. Na początku tak miałem i obniżałem pływak i to poniżej ustawień książkowych. Teraz muszę podnosić. Jak tak dalej pójdzie to za niedługo będziemy pływaki jeszcze na boki wyginać :grin:
Dzisiaj już tego nie zrobię, muszę lecieć na zajęcia potem i w dodatku deszcz się rozpadał i lipa. Jak dasz radę Maćku to spróbuj podnieść troszkę pływak, bo wygląda na to że mamy identyczny problem. Może to pomoże, bo ja już nie mam innych pomysłów.



golfrox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:19
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Śl
Kontakt:

Post autor: golfrox » pn mar 23, 2009 18:43

co do dławienia to mam to samo tzn mialem dzis ale na pierdku, wiecej gazu i zamuł dopiero jak ciut przyspieszył to sie zaczal zbierac ale to dopiero przy wyzszych obrotach - powod - zła regulacja - dodam ze jezdze na dyszy 150 a seryjnie jest 115 ;) nie wiem jakiego kopa powinienem miec na webrze ale na pierdku teraz kopa ma ;) i jak przeliczylem to pali mi 15 na miescie przy butowaniu a przy normalnej jezdzie 12, trasa 8 a i ssanie jakos działa w normie ;P co do swapa to sie nie poddaje, mysle nad założeniem gaźnikow z motoru po rzezbieniu kolektora tylko jedno pytanie .. ile wtedy bedzie palił ? ;> jest moze gdzies jakis temat zalozony ? bo nie umiem jakos znajsc.. ;)



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » pn mar 23, 2009 19:16

Byłem przed chwilą w szkole. Tragedia, zimny gaśnie, dławi się po dodaniu gazu. Wolne obroty czasami są eleganckie, a czasami gaśnie po prostu, jakby się bena skończyła. Jak jest ciepły to jest trochę lepiej, ale dalej trzeba strasznie delikatnie gaz wciskać bo go muli.
No coś tu jest bardzo nie tak. Wcześniej na tych samych ustawieniach darł jak opętany. Dzisiaj założyłem dyszę 115 zamiast 120 na pierwszym przelocie ale dalej to samo.
Założyłbym większą, ale następną jaką mam to 155, a taką to mam na drugim przelocie.
Zresztą dlaczego nagle miałaby się za mała zrobić, skoro wcześniej jeździł na takiej... Ale porażka :(



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pn mar 23, 2009 19:34

Kurde żebyś miał bliżej to bym ci pomógł bo widze że to droga przez męke z tym Weberem



szafion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lut 14, 2008 16:29
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post autor: szafion » pn mar 23, 2009 19:46

Ta przeróbka powoli traci sens. Wypaliłem półtora baku paliwa a nawet sobie normalnie nie pojeździłem dla przyjemności, nie mówiąc już o normalnym wykorzystaniu samochodu. Tylko rozkręcam, skręcam, reguluję, wymieniam, odpalam, gaszę i się denerwuję, że nadal nie działa wszystko jak powinno.
Nie poddawaj sie!! U mnie też to długo trwało a teraz wygląda tak:
http://picasaweb.google.com/szafion9/WEBER#
A gada tak:

POWODZENIA



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » pn mar 23, 2009 19:59

MiSzOn pisze:Tragedia, zimny gaśnie, dławi się po dodaniu gazu. Wolne obroty czasami są eleganckie, a czasami gaśnie po prostu, jakby się bena skończyła. Jak jest ciepły to jest trochę lepiej, ale dalej trzeba strasznie delikatnie gaz wciskać bo go muli.
Miszon identycznie jest u mnie ;/ jak dla mnie tak jak Ci już wspominałem coś nie tak z pływakiem jakby miał za mały poziom i brakowało mu tanku tak właśnie jak piszesz.
Ja pewnie u siebie kupie nowy pływak i wtedy nareguluje albo ten stary ustawię metodą prób i błędów.

[ Dodano: 23 Mar 2009 19:06 ]
golfrox, paln na gaźniki ze ścigacza prawie jak u mnie xD Proszę bardzo:

... re=related

Pan z Krakowa który zasadził do skody 4 gaźniki ze ścigacza firmy Mikuni. Dodam jeszcze że wg mnie zasada działania podobna do poziomych gaźników samochodowych o ile nie taka sama z tym że te ze ścigacza to koszt rzędu 250-400 zł a te samochodowe na allegro po 6-8 stów ;/

Co do spalania to podejrzewam ze w trasie do 13 nie zejdziesz choć mogę się mylić.

[ Dodano: 23 Mar 2009 19:17 ]
a tak jeździ 1,8 na gaźnikach z r1 ;p



poezja


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » pn mar 23, 2009 20:54

toffic pisze:Kurde żebyś miał bliżej to bym ci pomógł
Heh, dzięki za chęci :pub:
toffic pisze:widze że to droga przez męke z tym Weberem
Żebyś wiedział :crazy:
szafion pisze:Nie poddawaj sie!! U mnie też to długo trwało
No jeszcze nie odpuszczę tak łatwo :chytry:
bandyta mk1love pisze:Miszon identycznie jest u mnie ;/ jak dla mnie tak jak Ci już wspominałem coś nie tak z pływakiem jakby miał za mały poziom i brakowało mu tanku tak właśnie jak piszesz.
Hmmm... no pływak, ale już go ruszałem kilka razy i dalej to samo. Jak zdejmowałem pokrywę to trochę tej beny w komorze pływakowej jest, więc dlaczego mu jej brakuje...
No bardzo to dziwne jest, tym bardziej że na obrotach tak powyżej 3000 zaczyna już w miarę ciągnąć, a wtedy więcej paliwa trzeba. Tak jakby gdzieś mu się coś przytykało, ale dzisiaj dmuchałem we wszystkie dziurki :helm:
Jeszcze się pogoda schrzaniła i po robocie. Jakoś z trudem da się jeździć, może coś na dniach rozkminię w tym temacie, bo szału można dostać.



golfrox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:19
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Śl
Kontakt:

Post autor: golfrox » pn mar 23, 2009 21:56

bandyta mk1love, no calkiem ciekawie to wyglada ;) przeciez tam tez sa dysze wiec mozna sie bawic w przekladanie i kalibracje ;) gdyby 13 na miescie to spoko :D ale na trasie ? ;P gdyby na trasie do 9 spalil na takich gaznikach to akurat ;) PS. zakladamy nowy temat o gaznikach z motoru i jazda z przekładka :D ;))


-

http://moto.allegro.pl/item571580798_su ... _37mm.html 2 stowki i gazniczki juz sa mam juz pomysl jak je podłączyc pod silnik itd ;)
Ostatnio zmieniony pn mar 23, 2009 22:01 przez golfrox, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
gacus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:30
Lokalizacja: Pyrzowice

Post autor: gacus » pn mar 23, 2009 22:01

szafion pisze:a teraz wygląda tak:
będziesz miał mniejszy moment obrotowy na niskich obrotach , ale zyska minimalnie przy czerwonym polu ... :( poza tym zasysa ciepłe powietrze
postaraj się o jakiś dolot :grin:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3818226#3818226

Awatar użytkownika
wili18
TDicos
TDicos
Posty: 460
Rejestracja: wt cze 26, 2007 16:17
Lokalizacja: VWlkp PGS
Kontakt:

Post autor: wili18 » pn mar 23, 2009 23:45

macie Pany Fos DHCD 16 zamontowany 1.8 GU + lpg filmik krecony na lpg moje auto


Obrazek
mk2 1.3 CL ==>1.9TD GTD viewtopic.php?f=87&t=297867

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » wt mar 24, 2009 14:17

golfrox zakładaj temat a bd brał w nim czynny udział na pewno:D wszelkie informacje jakie tylko znajdę tez podam :D wiec ruszaj z tymi gaźniczkami ;p

wili18, nieźle nawet to Twoje 1,8 jedzie i to na gazie :D brawo!


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
MruCay
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:44
Lokalizacja: Wolin / Warszawa
Kontakt:

Post autor: MruCay » wt mar 24, 2009 17:22

Witam. Czy Ktos moglby Mnie wspomoc i doradzic jakiego webbera produkowanego przez Fso moge wsadzic Do EX- 1.8 na Pierburgu 2E. I jakikie dysze mam zalozyc, zeby to gralo odpowiednio dobrze. Dzieki i pozdrawiam :helm:


WOLNOŚĆ = WEBER

vw-oldschool.pl

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » wt mar 24, 2009 17:22

golfrox, jestem za - wlasnie dzisiaj wpadl mi do glowy szalony pomysl zeby do mojego 1,6 wsadzic takie wlasnie gazniczki... w ramach zabawy, z ciekawosci i zeby wycisnac z mojego RFa siodme poty :P
Zakladamy temat, a co!


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » wt mar 24, 2009 17:54

golfrox, fifel, zakładajcie temat a ja jak się jakimś cudem wywinę od kary za brak OC to na pewno tez zadziergnę do siebie gaźniki MIKUNI :D

P.S. Kupiłem dziś 2 szt ATS Classic 13x6 j za niebagatelną kwotę 30 zł :D jakby ktoś chciał wiedzieć to jedna waży 5,25 kg :D

[ Dodano: 24 Mar 2009 16:56 ]
MruCay, webera polecam ze starych wersji poldka i 125p czyli taki jak Ci tu chyba każdy doradzi czyli z drugą przepustnicą otwieraną podciśnieniowo.


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 525 gości