1.6 SR i wasze problemy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » śr mar 03, 2010 11:08

ładowanie 13.4 13.8 tak jak ostatnio mierzyłem było


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
OIL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: sob maja 24, 2008 11:33
Lokalizacja: CBY
Kontakt:

Post autor: OIL » śr mar 03, 2010 11:19

feniks79 pisze:
[ Dodano: 03 Mar 2010 07:55 ]
OIL, doszło w poniedziałek, w sobotę spróbuję wymienić :pub:
a pompę paliwa sprawdzałeś?


MK3 - było
Megane - było
S 40 - jest

Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » śr mar 03, 2010 12:34

OIL, nie mam czym :bajer: a szukać mechaniora do tego mi się nie chce, wymienię zobaczę i obym dalej nie musiał dłubać :chytry:


Obrazek

spych8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 29, 2010 16:24
Lokalizacja: Wieruszów

Post autor: spych8 » czw mar 04, 2010 15:56

Cześć dziś rano gwałtownie ruszyłem po czym straciłem wszystkie biegi coś strzelilo, co mogłem uszkodzić? prosze o pomoc



Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » czw mar 04, 2010 16:10

spych8 pisze:Cześć dziś rano gwałtownie ruszyłem po czym straciłem wszystkie biegi coś strzelilo, co mogłem uszkodzić? prosze o pomoc
przegub moze. nie mozesz wrzucic zadnego biegu czy wrzucasz i auto nie jedzie? jka to pierwsze to skrzynia a jak drugie to przegub.
POZDRO


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

spych8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 29, 2010 16:24
Lokalizacja: Wieruszów

Post autor: spych8 » czw mar 04, 2010 16:36

biegi wszystkie wchodzą ale auto nie rusza



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » czw mar 04, 2010 17:58

wrzuc bieg zaciąg ręczny w razie wypadku zeby cie nie rozjechało i patrz pod auto czy sie kręcą przeguby wewnętrzne bo mogł ci wewnetrzny poleciec powinna sie jego połowa kręcić:)


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

ManieKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn lip 27, 2009 23:57
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: ManieKK » czw mar 04, 2010 20:15

Jak jest uszkodzona sonda to moze paliwo zalewac swiece?



gocu87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt gru 22, 2009 09:32
Lokalizacja: OLKUSZ
Kontakt:

Post autor: gocu87 » czw mar 04, 2010 23:33

to przyzwoite ładowanie masz... Ja mam nówkę aku i jak pogłośnię zdrowo to w nocy nawet na długich widzę jak przygasają... (Apropo mojego pytania patrz wyżej) CYKA na bank coś pod deską...A żarówki oświetlenia wewnętrznego wszystkie przygasają nawet w bagażniku i w drzwiach...



wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » czw mar 04, 2010 23:57

Witam. Ostatnio zauważyłem taki problem. Otóż ruszając czy zmieniając biegi słyszę z prawej strony gdzieś na zewnątrz jakiś pisk. Dodam że mam prawdopodobnie lekko zużytą rolkę napinacza. Latem jak jest ciepło to chrobotała mi strasznie. Więc bardziej teraz to piszczenie może być przyczyną problemu jakiegoś ze sprzęgłem czy może to przez to Prawdopodobnie zużytą rolkę napinacza??????? a powie mi ktoś jak skutecznie sprawdzić zużycie rolki, paska lub napinacza???? proszę o odpowiedz na obydwa pytania :) z góry dzieki
Poszdłem zajrzeć pod maskę dzisiaj, Na pierwszy rzut oka pasek jest cały ne ma żadnych pęknięć , ogólnie na moje oko bez zarzutu. Następnie odpaliłem go i nadstawiłem ucho i słychać było z oklic alternatora lekki świst. Więc co o tym śądzicie??? czy biegi , daodanie gazu itp może mieć wpływ że coś pisknie w oklicach alternatora??? może przy zmianie biegów podczas jazdy przez dodanie gazu zwiększają się obroty i coś pisknie?????
Panowie zrobiłem ten brutalny test sprzęgła o którym wyczytałem w książce serwisowej . Stanąłem na równym, spuściłem ręczny wrzuciłem 3-kę i zacząłem dawać gazu i puszczać sprzęgło noi nagle autko bum zgasło.... czyli to że sprzęgło jest uszkodzone czy coś możemy chyba wykluczyć prawda????
Jechałem teraz do domu jest - 3 stopnie i nic mi nie piskało a w południe kiedy jechałem jak było ciepło to praktycznie przy każdej zmianie był pisk :/ hmmm jak sądzicie??

[ Dodano: 04 Mar 2010 22:58 ]
Noi zadam też pytanie czy jeśli coś przy rozrządzie jest popsute to to pisczenie w czasie jazdy tzn podczas zmiany biegów może być tego jakimś skutkiem?????

[ Dodano: 04 Mar 2010 23:02 ]
A noi jescze dodam że jak odpalę to trzęsie mi lekko autem, silnik też sporo drży noi jak się rozgrzeje to naj gorzej czuć jest drżenie jak stoję na światłach. i wogóle to klima mi nie działa a jak ją załączę to bardzo zaczyna mi trząść autem całym ....



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » pt mar 05, 2010 09:40

CYKA na bank coś pod deską. kurcze nie jestem pewien i nie moge na 100 powiedziec ale wydaje mi sie ze pod deska jest jakis przetwornik do oswietlenia wewnetrznego i moze sie mu coś dziać bo patrzylem kiedys na schemat bo mi wycieraczki czasowe nie działają <może ktoś pomoże czy to sterownik czy moze cos w silniczkach > i tak mi sie w oczy rzuciło ze jest tam coś do oświetlenia wnętrza..... schemat sciągnołem swego czasu z kiązka sam naprawiam ale zrobiłem formata i szlak ja trafił musze jeszcze raz sie za nia rozglądnąc......


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
K3100PRO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob cze 21, 2008 19:14
Lokalizacja: Września/Duggingen
Kontakt:

Post autor: K3100PRO » pt mar 05, 2010 09:59

dimmer, ja mam ta książkę jeśli chcesz :bajer:


http://img513.imageshack.us/img513/5060/jaj567dx9.gif

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » pt mar 05, 2010 10:01

wrzucisz to na jakis serwer???
np przeklej albo na megaupload???


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
K3100PRO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob cze 21, 2008 19:14
Lokalizacja: Września/Duggingen
Kontakt:

Post autor: K3100PRO » pt mar 05, 2010 13:30

Wieczorem wrzucę bo mam to na swoim kompie


http://img513.imageshack.us/img513/5060/jaj567dx9.gif

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 408 gości