1.6 SR i wasze problemy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

radrinx01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: wt lut 16, 2010 17:15
Lokalizacja: okolice częstochowy

Post autor: radrinx01 » pn mar 01, 2010 17:04

narazie nie mogę zmienić bo mam u niego gwarancję na 2 lata ale wiem ze w kwestii benzyny to pojęcia zabardzo on nie ma. Pdbpiołem niedawno nowa oryginalną cewkę bo to teoretycznie tez mogło byc przyczyną nbierównej pracy silnika ale niestety nic to nie pomogło:/co do wtrysków to nei wiem czy sie przycinają czy nie bo nie wiem jak to sprawdzić. Jeden z mechaników powiedział mi ze to własnie wtryuski natomiast inny mech powiedział ze wtryski nie tylko np. swiece kable przepustnica krokowiec itd itp czyli przyczyn miloin moze byc. Czy kable z metalowa "osłoną" na swiece moga byc przyczyną ewentualnego przebicia a tym samym niereowniej pracy?

[ Dodano: 01 Mar 2010 16:19 ]
narazie nie mogę zmienić bo mam u niego gwarancję na 2 lata ale wiem ze w kwestii benzyny to pojęcia zabardzo on nie ma. Pdbpiołem niedawno nowa oryginalną cewkę bo to teoretycznie tez mogło byc przyczyną nbierównej pracy silnika ale niestety nic to nie pomogło:/co do wtrysków to nei wiem czy sie przycinają czy nie bo nie wiem jak to sprawdzić. Jeden z mechaników powiedział mi ze to własnie wtryuski natomiast inny mech powiedział ze wtryski nie tylko np. swiece kable przepustnica krokowiec itd itp czyli przyczyn miloin moze byc. Czy kable z metalowa "osłoną" na swiece moga byc przyczyną ewentualnego przebicia a tym samym niereowniej pracy?



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » pn mar 01, 2010 18:15

radrinx01 pisze:kable z metalowa "osłoną" na swiece moga byc przyczyną ewentualnego przebicia a tym samym niereowniej pracy
to nie ma wpływu, ja mam beru i one mają te osłonki w standardzie jak i ori kable, bodajże NGK kable są w osłonce gumowej. Kable to wiesz jak sprawdzić (po zmroku ktoś odpala Ci auto a Ty patrzysz czy nie ma przebicia, nie żarzą się)


Obrazek

ArtiVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 01, 2010 20:29
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Falujące obroty

Post autor: ArtiVW » pn mar 01, 2010 20:49

Witam mam mały problem ze swoim nowo zakupionym Golfem 4 -1.6 SR-1998 -mianowicie podczas postoju na włączonym silniku, silnik nie rowno chodzi bo łapie obroty od 1000 do 1200 (takie wachania) caly czas tak pulsuje, wiem, ze tak być nie powinno dlatego troche mnie to martwi. Dzis robiony był caly rozrzad , wszystkie filtry ,olej i nic to nie zmienilo nie wiem co moze byc tego przyczyną. Jeśli ktos wie to prosilbym o odpowiedź.



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Re: Falujące obroty

Post autor: dimmer » pn mar 01, 2010 22:10

ArtiVW pisze:Witam mam mały problem ze swoim nowo zakupionym Golfem 4 -1.6 SR-1998 -mianowicie podczas postoju na włączonym silniku, silnik nie rowno chodzi bo łapie obroty od 1000 do 1200 (takie wachania) caly czas tak pulsuje, wiem, ze tak być nie powinno dlatego troche mnie to martwi. Dzis robiony był caly rozrzad , wszystkie filtry ,olej i nic to nie zmienilo nie wiem co moze byc tego przyczyną. Jeśli ktos wie to prosilbym o odpowiedź.
yhmm masz 84 strony wstecz o tym :):):) czyszczenie przepustnicy lub czujnik temperatury poczytaj troche a dowiesz sie wszystkiego


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

ManieKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn lip 27, 2009 23:57
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: ManieKK » wt mar 02, 2010 14:09

U mnie tez faluja obroty i zaczelo sie to po wymianie swiec i termostatu. Nie wiem czy ma zwiazek jedno z drugim. Mozliwe jest naruszenie czegos przy takiej operacji??



Awatar użytkownika
OIL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: sob maja 24, 2008 11:33
Lokalizacja: CBY
Kontakt:

Post autor: OIL » wt mar 02, 2010 14:40

ManieKK pisze:U mnie tez faluja obroty i zaczelo sie to po wymianie swiec i termostatu. Nie wiem czy ma zwiazek jedno z drugim. Mozliwe jest naruszenie czegos przy takiej operacji??
A przewody zapłonowe dobrze założyłeś, falowanie obrotów to raczej okolica przepustnicy - dolotu


MK3 - było
Megane - było
S 40 - jest

ArtiVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 01, 2010 20:29
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: ArtiVW » wt mar 02, 2010 16:47

dimmer dzięki za rade :] ale nie zdązyłem przeczytac jeszcze tych 84 stron bo nie mialem czasu a zalezy mi na szybkim zdiagnozowaniu tego problemu ale dzis poczytam i (mam nadzieje) będe bogatszy o tą wiedze:) pozdrawiam


"Prawdziwymi zwycięzcami są ci,
którzy zwyciężają w pojedynkach dnia codziennego"

Awatar użytkownika
pszmiel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pn gru 28, 2009 20:45
Lokalizacja: Żnin CZN

Post autor: pszmiel » wt mar 02, 2010 20:41

Proszę o jakieś rady do tego posta

Mianowicie chciałem użyć ostatnio gniazda zapalniczki z przodu i co się okazuje że owa nie działa (GNIAZDO). Więc sprawdziłem bezpiecznik i o dziwo jest dobry. Wcale nie dochodzi do gniazda prąd. Sprawdziłem w bagażniku. I ta z bagażnika działa. Oczywiście sprawdziłem też na włączonym zapłonie i ze światłami i zero reakcji. gniazdo rozebrałem wszystko jest podłączone jak należy i nie chodzi tu o blaszki które wszyscy każą doginać. Sprawdzane żarówką i próbówką. Jakieś pomysły, sugestie, rozwiązania mile widziane.

[ Dodano: 02 Mar 2010 19:42 ]
Proszę o jakieś rady do tego posta

Mianowicie chciałem użyć ostatnio gniazda zapalniczki z przodu i co się okazuje że owa nie działa (GNIAZDO). Więc sprawdziłem bezpiecznik i o dziwo jest dobry. Wcale nie dochodzi do gniazda prąd. Sprawdziłem w bagażniku. I ta z bagażnika działa. Oczywiście sprawdziłem też na włączonym zapłonie i ze światłami i zero reakcji. gniazdo rozebrałem wszystko jest podłączone jak należy i nie chodzi tu o blaszki które wszyscy każą doginać. Sprawdzane żarówką i próbówką. Jakieś pomysły, sugestie, rozwiązania mile widziane. Z Góry dziękuję



gocu87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt gru 22, 2009 09:32
Lokalizacja: OLKUSZ
Kontakt:

Post autor: gocu87 » wt mar 02, 2010 21:00

Witam Golfiarze!! spotkaliście się w swoim Mk4 3d że mruga światełko w środku i do tego coś równomiernie :helm: cyka?? Jestem elektrykiem szukałem tam koło przekaźników ale to nie moje napięcia... Nie chciałbym rozebrać 1/2 samochodu może coś doradzicie??



Awatar użytkownika
OIL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: sob maja 24, 2008 11:33
Lokalizacja: CBY
Kontakt:

Post autor: OIL » śr mar 03, 2010 08:46

gocu87 pisze:Witam Golfiarze!! spotkaliście się w swoim Mk4 3d że mruga światełko w środku i do tego coś równomiernie :helm: cyka?? Jestem elektrykiem szukałem tam koło przekaźników ale to nie moje napięcia... Nie chciałbym rozebrać 1/2 samochodu może coś doradzicie??
jakie światełko :goof:


MK3 - było
Megane - było
S 40 - jest

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » śr mar 03, 2010 08:48

gocu87 pisze:równomiernie cyka
moze najlepiej by był9o jakbys zlokalizował co cyka i skąd wtedy było by łatwiej os wymyslec bo moze przyczyna tkwi w tym cykaniu


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » śr mar 03, 2010 08:54

pszmiel pisze:Mianowicie chciałem użyć ostatnio gniazda zapalniczki z przodu i co się okazuje że owa nie działa (GNIAZDO)
wyciągałeś popielniczkę z gniazdem odpinałeś i patrzałeś we wtyczce czy jest prąd? jak nie ma to niestety musisz się dogrzebać do początku kabla :bigok:
gocu87 pisze:mruga światełko w środku
a może żarówka nie styka, sprawdzłeś czy nie ma skoków napięć na blaszkach od żarówki?

[ Dodano: 03 Mar 2010 07:55 ]
OIL, doszło w poniedziałek, w sobotę spróbuję wymienić :pub:


Obrazek

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » śr mar 03, 2010 09:20

panowie ma taki mały przypadek w swoim czyli jak odpale samochód włącze wzmacniacz jakas muzyczke i gdy podkręce basy w rytm basu mrugaja delkiatnie przednie swiatła czego to wina ??? mam słaby akumulator przktycznie do wymiany po dwóch dnaich stania nie mzona odpalic auta moze to byc to????


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » śr mar 03, 2010 09:22

dimmer pisze:nie mzona odpalic auta moze to byc to????
jak najbardziej :bigok: ewentualnie słabo ładuje


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 435 gości