Temperatura silnika - ostatnie starcie !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KR16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn sty 24, 2005 12:26
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: KR16 » śr maja 04, 2005 23:10

A u mnie jest tak że przykładowo mamy temperaturę 5 stopni przejade się troszkę po mieście i np co skrzyżowanie włącza mi się wentylator przy tej temperaturze otoczenia to chyba nie jest ok? wskaźnik jest wtedy mniej więcej na połowie skali.
Pozdrawiam


Było: mk2 GTI16v KR, Polo 6n Jest: Audi A4 B5 i Polo 9n "Cricket"

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr maja 04, 2005 23:39

hmm...czyli wedlug wskaznika temperatura jest ok...moze masz cos z termostatem od wentylatora nie bardzo...bo tez nie sadze zeby sie tak szybko grzal az do tego stopnia



Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » czw maja 05, 2005 09:18

zrobiłem 10 km przy tem. +10 stopni ..wskazówka sie wychiliła milimetr poza pierwszą cienką podziałke (czyli ponad 70 stopni) hmm.....a mam na gaz auto...ciekawe..A wczoraj zagrzal mi sie do wentylatora po 14 min. od odpalenia...Jeszcze pojeżdze i sprawdze czy wszystko ok......
A czy jest różnica czy wkładam w kolejności oring, termostat i pokrywe, czy termostat, oring , pokrywa..hmmmmmmm
Chyba nic si enie podwineło...cóż......


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Sylvo23

Post autor: Sylvo23 » czw maja 05, 2005 10:13

a ja mam w czsie stania w korku 110*C w czasie trasy jest 90*C i dzała wszystko miodzio, i naszczescie nie mam LPG



Pitt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 15:28
Lokalizacja: 100 km do Wawy

Post autor: Pitt » ndz maja 08, 2005 17:35

Witam
Też jezdzilem kilka miesięcy z temperaturą ok 70 stopni C w trasie. Wymienilem termostat na GATESa i teraz mam nieomal 90 na LPG i 90 na benzynie, przynajmiej wg wskaźnika.
Pozdrawiam, Pitt


Dobre auto to doinwestowane auto

Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » ndz maja 08, 2005 17:47

+ 12 dzisiaj, przejechałem 12 km i stoi ok 74stopnie C......płyn wlałem ten sam. Własnie?? Czy płyn ma wpływ na temoperature??? chyba nie?
bo on wazniejszy w zime a nie w plusowe dni....
Wczesniej jak przejechałem w mieście 7 km to jakos stanał w połowie.... a teraz znowu w okolicach77 stopni a otwiera się dobrze bo wrzuciłem nowy do wody i otwierał się przy gotowaniu...... co teraz??? wskazówka dobrze wskazuje...a czujnik??
przeczyścić?
heh,...


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » ndz maja 08, 2005 18:08

płyn nie ma wpływu na temperaturę, może coś się podwinęło przy montażu, na gazie czy na benzynie u mnie pokazuje trochę poniżej 90 a w korku 2 grubości wskazówki ponad 90, ze starym termostatem miałem podobnie jak u ciebie, niby był zamknięty ale bardzo lekko się otwierał.



Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » ndz maja 08, 2005 18:49

cholera..odpaliłem i dolny wąż już ciepły przy pierwszej cienkiej kresce - czyli ok 70 stopni....a sprawdzałem jak kupiłem i i się otwierał prawie jak woda wrzała...już schodze do garażu i odkręcam termostat znowu.......bbrrrr.......


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

krista27

Post autor: krista27 » pn maja 09, 2005 18:07

Miałem ten sam problem temperatura w zimę czy w lato 70 stopni. Po wymianie termostatu wszystko sie unormowało i teraz jest około 90 stopni, a także spalanie jest mniejsze gdyż silnik jest dogrzany. A odnosinie TDI temperatura jest niższa niż w benzynie czyli 70 stopni jest ok!!!


:pub: pozdrowionka :pub:



Awatar użytkownika
KR16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn sty 24, 2005 12:26
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: KR16 » pn maja 09, 2005 19:05

KR16 pisze:A u mnie jest tak że przykładowo mamy temperaturę 5 stopni przejade się troszkę po mieście i np co skrzyżowanie włącza mi się wentylator przy tej temperaturze otoczenia to chyba nie jest ok? wskaźnik jest wtedy mniej więcej na połowie skali.
Pozdrawiam
Zauważyłem wczoraj że jak miałem włączoną dmuchawę ogrzewania to podczas jazdy po mieście temperatura silnika minimalnie przekraczała 1 cienką kreskę czyli jak się nie myle ok 70 stopni. wystarczylo jednak wyłączyć dmuchawe i po kilku minutach temperatura znowu wzrastała do ok 90 stopni i co chwila ( co światła) włączał się wentylator. Co to może być termostat czy coś innego. Pozdrawiam


Było: mk2 GTI16v KR, Polo 6n Jest: Audi A4 B5 i Polo 9n "Cricket"

Jacek702

Post autor: Jacek702 » pn maja 09, 2005 20:25

Panowie, a jak tu zmierzyć faktyczną temp. wody ?
I wtedy będzie wiadomo co nawala !



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pn maja 09, 2005 21:35

No faktyczna temperature to raczej ciezko moze byc...gdzies ktos mial pomysl wtykania termometru do zbiornika wyrownawawczego ale przy zagrzanym silniku chyba bym sie nie skusil zeby tam zagladac...



Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » pn maja 09, 2005 22:38

Choleraa!!!!!!!!!! Wymieniłem termostat (otwiera sie prawie jak woda wrze w garnku czyli ok 87 C ) Włożyłem do auta (już nie wspomne , że upieprzyłem 2 srubki od pokrywy termostatu jak ponownie wykręcałem nowy termostat wczoraj - osobny post) Teraz skonczyłem i znowu dolny wąż ciepły jak kreska przy ok 70 stopni....a przypominam , że w garnku sie otwierał jak prawie woda sie gotowała... Jak dłużej pochodzi to doczłapie sie na postoju do 90 stopni i załancza sie wentylator - czyli ok....
Al męczy mnie to, że dolny wąz ciepły przy pierwszej cienkiej kresce!!! WHY???? Wkoncu w garze otwierał sie prawidłowo....!!!?!?

PS. jak skonczyłem to jeszcze na szybko sprawdziłem olej .....i ułamałem plastik przy bagnecie... :grrr:


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
WarMachine18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: śr gru 22, 2004 17:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: WarMachine18 » wt maja 10, 2005 12:26

a powiedcie mi co ja mam jezeli mam nowy termostat otwwiera sie w garze nowa pompa wody nowa chlodnica a jak zaloze termostat to niemam obiegu dolny waz jest zimny a bez termostatu mam obieg ???????? co to moze byc prosze o jakies rady bo juz mi rece opadaja


Danger War Machine Incoming

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 496 gości