O swapie Pierburga 2E2 na WEBERA z Fiata 125p + ankieta :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ile razy gaznik w VW doprowadzil Cie do rozstroju nerwowego :) ??

Czas głosowania minął ndz cze 11, 2006 00:27

ani razu
7
37%
1-5 razy
7
37%
6-10 razy
0
Brak głosów
stracilem rachube :)
3
16%
nawet nie chce mi sie nad tym zastanawiac :)
2
11%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz lip 16, 2006 11:11

KamilVW popraw w poradzie link do strony fiacików.
Nie fiat&furious.pl tylko fiat-furious.pl

Pozdro :pub:



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz lip 16, 2006 11:43

ayo pisze:czy pomiedzy Webera a kryze tez sie nalezy uszczelka?,
tak oczywiscie. Pasuje orginalna pod webera za 60 gr.
ayo pisze:oraz czy ten gaznik podpasuje tez do 1,8
tak podpasuje, trzeba tylko bedzie dobrac odpowiednie dysze.
ayo pisze:No,i najwazniejsze, czekamy na Archeosika,jak tam mu idzie z tym dopasowaniem gazu..;)
archeosik ma poslizg bo mu pekl pasek rozrzadu i musial wymienic silnik.
ayo pisze:A swoja droga to sie zastanawiam,czy nie mozna by wykonac takiej kryzy pomiedzy mikser do Webera a dolot z VW
ja bede do siebie taka kryze robil. Tyle ze pomiedzy webera a moj osobisty pomysl na dolot... wiec nic wam to nie pomoze.
ayo pisze:albo jakies dobre rozwiazanie z kolektorem z FSO
kolektor z fso to wogole porazka...



Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » ndz lip 16, 2006 16:12

dzięki za poradę
odnalazłem książkę "FSO Polonez Caro i inne" a w niej rozpiske gaźników poloneza, przez co mogę dorzucić dodatkowe informacje
silnik 1300- FOS Łódź 34S2C14
silnik 1600- FOS Łódź 34S2C16
dodam jeszcze,że wg tej książki gaźniki model 34 DCMP 1/250, 2/250, 3,250 oraz 34S2C1, 34S2C2 przewidziane są zasadniczo do współpracy z silnikiem 1500 w wersjach standart, odprężonej i wzmocnionej. Dodatkowo książka ta podaje jeszczedwa modele gaźnika do silnika 1500: FOS Łódź 34S2C11, 34S2C12
zasadniczo niepowinno być problemu z zamontowaniem do silnika 1600 gaźnika dedykowanego silnikowi 1500 jednak na odwrót lepiej nieryzykować i do silnika 1500 zamontować gaźnik dedykowany silnikowi 1500, szczególnie jeśli chcemy aby dobrze pracowało nam lpg. piszę to bo wiem z autopsji-zamontowałem do 1.5 JB pierburga 2B2 z mikserem z silnika 1600 i były problemy z odpowiednim podciśnieniem
co do montażu weberka muszę sie jeszcze troszkę czasu powstrzymać ale napewno do swapu dojdzie


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

Awatar użytkownika
sergap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt mar 17, 2006 14:52
Lokalizacja: płock
Kontakt:

Post autor: sergap » ndz lip 16, 2006 17:29

ja też chce porade :prayer: ,jesli łaska.
mrluke@op.pl



Awatar użytkownika
Siara
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 22:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Siara » ndz lip 16, 2006 18:11




Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz lip 16, 2006 22:11

t-tas pisze:zasadniczo niepowinno być problemu z zamontowaniem do silnika 1600 gaźnika dedykowanego silnikowi 1500 jednak na odwrót lepiej nieryzykować i do silnika 1500 zamontować gaźnik dedykowany silnikowi 1500
wydaje mi sie ze nie powinno byc problemu w obe strony, mikser od gazu z gaznikiem nie ma nic wspolnego wiec jego typ nie ma znaczenia dla prawidlowej pracy na gazie, a wiadomo ze mikserow dowolnie zmieniac nie mozna... pozatym nie powinno byc problemow... no paza ta nieszczxesna wysokoscia gaznika...



bobsterr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lis 21, 2005 02:00
Lokalizacja: Bydgoszcz, Włocławek
Kontakt:

Post autor: bobsterr » wt lip 18, 2006 14:23

Ja równiez poproszę fotoporadę. Z góry dziękuję. bobster@vp.pl



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt lip 18, 2006 15:10

Panowie prosze piszcie czy cos jest nie tak a takze czy ktos sie podejmuje przerobki niech opisuje przezycia. Po to jest ten temat! Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Lip 18, 2006 16:39 ]
Panowie w niedziele opublikuje foty z montazu filera powietrza. Mam nieco inny niz wy :D ale moze sie wam przyda chociaz sam pomysl do wykorzystania. Pozrdo.



Awatar użytkownika
dEDOs22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 22:40
Lokalizacja: _BIaŁYSTOk_
Kontakt:

Post autor: dEDOs22 » wt lip 18, 2006 20:22

ja bym tez prosił jak mozna :pub:
ableble@wp.pl



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz lip 23, 2006 16:35

Witam ponownie. Zalozylem filtr powietrza i mam trochu zle wiesci. U mnie zmiescil sie na styk... chociaz u mnie jest troche inna konstrukcja. Ale jedno jest pewne... mieszalnik sie na 100% nie zmiesci... przynajmniej tak na oko to widze. Jesli ktos z was cos wykombinuje w tym wzgledzie to czekam na jakies propozycje. Pozdro



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pn lip 24, 2006 09:36

Gdyby się dało puścić poradę na czys@poczta.onet.pl będę wdzięczny. Zainteresowała mnie ta przeróbka.

Śledzę ten temat i zastanawiam się, czy nie dałoby się wpasować filtru powietrza na prawe nadkole plus rura i do tego na gaźnik obudowa wlotu powietrza od monowtrysku boschowskiego na jakiejś kryzie (jak w RP-ku - dokładnie tak samo) Kryza musiałaby być przejściówką z owalnego przekroju gaźnika FSO na okręgły pod RP (Bosch) plus zapewniać szczelność.
Wtedy odpowietrzenie z głowicy dałoby się podpiąć bez żadnych przeróbek, układ podciśnieniowy sterowania temp. powietrza po dorobieniu króćca w kryzie pod gaźnikiem powinien również działać. Problemem może być wysokość ustrojstwa, czy się zmieści pod maską (wyższy gaźnik, kryza pod, kryza nad, mikser, pokrywa od boscha).



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn lip 24, 2006 10:09

czyś pisze:Śledzę ten temat i zastanawiam się, czy nie dałoby się wpasować filtru powietrza na prawe nadkole plus rura i do tego na gaźnik obudowa wlotu powietrza od monowtrysku boschowskiego na jakiejś kryzie (jak w RP-ku - dokładnie tak samo) Kryza musiałaby być przejściówką z owalnego przekroju gaźnika FSO na okręgły pod RP (Bosch) plus zapewniać szczelność
no ja tak mam zrobione i wszystko sie miesci i dziala dobrze. Tylko nie ma juz miejsca na mixer. Zamieszcze dzisiaj foty. Porada poszla. Jak tak dalej pojdzie to nie trzeba jej bedzie publikowac bo wszyscy ja dostana przed publikacja :D pozdro



ayo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 23, 2006 11:23
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: ayo » pn lip 24, 2006 15:37

A juz tak wszystko ładnie żarło..kupiłem nawet dwa gazniki za 20zł do Poloneza 1600 (drugi dostałem gratisowo):),a tu jesli sie mikser nie zmiesci to pozostanie dalej Pierburg 2EE,i falujace obroty :(..ale Panowie nie zrażajmy sie tylko kombinujmy moze cos sie da zrobic!!
pozdrawiam!...i pisac o efektach!

[ Dodano: 24 Lip 2006 16:27 ]
Moze Archeosik cos wymysli,bo juz mikser kupił,wiec podejrzewam,ze bedzie kombinował..
Aha, KamilW,jakbys mogł porobic fotki tego dolotu to zapodawaj nam,no i napisz jak wrazenia z jazdy z kompletnie przebudowanym systemem zasilania Twoim mk2...



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn lip 24, 2006 16:48

ayo pisze:A juz tak wszystko ładnie żarło..kupiłem nawet dwa gazniki za 20zł
nic sie nie boj. Moja wersja nieco sie rozni od serii :D co do gazu to mysle ze da sie to jakos zrobic ale ktos sie musi tego podjac i zaryzykowac bo ja nie mam technicznych mozliwosci.
ayo pisze:Moze Archeosik cos wymysli,bo juz mikser kupił,wiec podejrzewam,ze bedzie kombinował..
tez tak mysle jak tylko upora sie z silnikiem.
ayo pisze:Aha, KamilW,jakbys mogł porobic fotki tego dolotu to zapodawaj nam,no i napisz jak wrazenia z jazdy z kompletnie przebudowanym systemem zasilania Twoim mk2...
co do jazdy to jest lepiej niz na samym gazniku. Ogolnie dynamika na wysokim poziomie a spalanie przy dyszy 115 w calkowitej normie. foty ponizej :) Pochwale sie wam drzwiami ktore wlasnorecznie zrobilem od podstaw :D

[ Dodano: Pon Lip 24, 2006 17:28 ]
Brak jeszcze odmy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 464 gości