Wymiana żarówek wewnątrz samochodu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

fido
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr wrz 10, 2008 17:48
Lokalizacja: Wlkp ...

Post autor: fido » pn cze 15, 2009 20:08

synec pisze:
fido pisze:panowie chcialem wymienic wewnatrz auta(tyl) zwykle zarowki na diodowe i teraz tak jedna włozylem swieci elegancko gdy wlozylem 2 to ona jakos tylko dziwnie miga!!! jak poradzic sobie z tym problemm??
włóż tą migająca w miejsce tej dobrej. Jeżeli dalej będzie migać tzn że masz uwaloną żaróweczkę :P
tak tak jest walnieta!! dziad upchnął mi badziewie:)



Awatar użytkownika
Bladeer1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw maja 07, 2009 17:54
Lokalizacja: Żory

Post autor: Bladeer1 » ndz cze 21, 2009 08:16

Może ktoś wstawi jakieś fotki jak wygląda jego golf oświetlony w środku przez niebieskie żarówki/ledy? każdy pisze tylko jakie wstawił żarówki, może pochwalcie się efektami. Planuje kupić niebieskie ledy do mojego golfa.



romeo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob sty 31, 2009 23:03
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: romeo » pn cze 14, 2010 16:17

Witam
A podpowie mi ktoś może czemu jak zamontowałem oświetlenie kabiny w białych diodach LED to nawet jak zamknę auto to diody cały czas się lekko żarzą. A w podświetleniu tablicy mam istną dyskotekę bo cały czas mrugają


http://datingsidorsingel.com/

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » pn cze 14, 2010 16:29

romeo, użyj szukajki...

diody migają - są padnięte
diody lekko świecą mimo tego, że nie powinny - najłatwiej to zostawić jedną żarówkę



VanWilder20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 20, 2010 00:16
Lokalizacja: Glück/kolo Hamburga
Kontakt:

Post autor: VanWilder20 » wt lip 20, 2010 00:38

Elo , ja tez podepne sie do tematu, jestem poczatkujacym uzytkownikiem Golfa 2 i chcialbym wymienic sobie zarowki pod licznikiem :hmm: , moze mi ktos pomoc , najlepiej jakies jpg´s thx z gory pozdro


Nie jestem zaawansowanym uzytkownikiem Golfa II Thx za Pomoc

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » wt lip 20, 2010 08:35

VanWilder20 pisze:jestem poczatkujacym uzytkownikiem Golfa 2 i chcialbym wymienic sobie zarowki pod licznikiem :hmm:
Pod licznikiem? Rozumiem, że chodzi Ci o podświetlenie licznika..
Tam są 2 żarówki..
Żeby je wymienić w MK2 to musisz zdjąć całą ramkę dookoła licznika i radia.
W tym celu wyjmujesz radio (jeśli takowe posiadasz), wyciągasz pokrętło i suwaki nawiewów (wszystko jest na wcisk), ściągasz panel nawiewów (jest na wcisk), wyciągasz zaślepki przełączników i przełączniki awaryjnych, grzania szyby, halogenów (mocniej pociągasz, bo są na wcisk), odczepiasz od przełączników poszczególne wtyczki.

Następnie odkręcasz śrubki mocujące ramkę (nie pamiętam już ile ich jest, ale zdaje się, że są 2 przy liczniku, 2 pod panelem nawiewów, 1 w otworze radia i 1 w którymś otworze przełączników (mogę się mylić do do umiejscowienia i ilości, bo rozbierałem to ze 3-4 lata temu).

Jak odkręcisz wszystkie śrubki ramki to delikatnie ją wyciągasz, następnie odkręcasz 2 śruby licznika, wysuwasz delikatnie i odpinasz od niego linkę prędkościomierza i jedną lub dwie wtyczki licznika (w zależności jak masz).

Jak już wyjmiesz licznik to żarówki będziesz od razu widział.
Tylko przy wyjmowaniu / wkładaniu uważaj na folię licznika, bo jest delikatna i lubi ją szlag trafiać właśnie przy żarówkach.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

VanWilder20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 20, 2010 00:16
Lokalizacja: Glück/kolo Hamburga
Kontakt:

Post autor: VanWilder20 » wt lip 20, 2010 09:39

Dzieki , odrazu zabieram sie do roboty


Nie jestem zaawansowanym uzytkownikiem Golfa II Thx za Pomoc

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 275 gości