Temat poświęcony problemom z gaźnikami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Czy popierasz istnienie tego tematu na forum?

TAK
172
97%
NIE
2
1%
NIE MAM ZDANIA
4
2%
 
Liczba głosów: 178

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lut 08, 2007 17:37

Rozbierz. Od góry 3 śróbki, uważaj na uszczelkę bo przy zdejmowaniu pokrywy moze się potargać i kłopot, pomóż sobie cienkim nożem, bo na bank będzie przyklejona częściowo do pokrywy, częściowo do korpusu. W pokrywie są dysze, przedmuchaj je bez wykręcania, może pomoże, sprawdź też filtr paliwa i czy wogóle jest odpowiedni poziom paliwa. Może gaźnik być przelanmy też jak zaworek iglicowy szwankuje, albo pływak pękł. Wogóle jak tak kiepsko chodzi powąchaj spaliny, czy śmierdzą i są czarne znaczy gaźnik przelewa, czy na odwrót, wtedy może dysze są brudne albo pompka lub filtr.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » czw lut 08, 2007 19:58

Paweł Marek, a jakie obroty w przybliżeniu powinien miec jak jest zimny 2e2?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lut 08, 2007 20:04

kawowy19 pisze:Paweł Marek, a jakie obroty w przybliżeniu powinien miec jak jest zimny 2e2?
niestety dokładnie nie wiem. Najpierw działa ten wyłącznik elektroczasowy, przez czas zależny od temperatury na zewnątrz (kilka s) i obroty są koło 1500. Po tych paru sekundach spadają nagle na jakieś o ile pamiętam 1100, i potem w dół w miarę rozgrzewania.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » czw lut 08, 2007 22:05

kawowy19 obroty na ssaniu wynosza w 2E2 3000 obrotow !
Obrazek


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lut 08, 2007 22:18

Przybek pisze:kawowy19 obroty na ssaniu wynosza w 2E2 3000 obrotow !
to nie sa obroty na ssaniu. Sa to jak tam pisze obroty przyśpieszonego biegu jałowego, lub tłumaczone w polskich serwisówkach nieprecyzyjnie jako obroty jałowe zimnego silnika. Jest to wartość potrzebna do regulacji gaźnika, ustawia się je po wyciągnięciu przewodu z białego trojniczka z tyłu gaźnika kręcąc śrobką opierająca sie o trzpień siłownika 3-położeniowego na rozgrzanym silniku. W normalnych warunkach nigdy nie występują. Służą tylko do wstęponej regulacji gaźnika, przed właściwą regulacją za pomocą wkrętu CO i śróby z tyłu siłownika 3-położeniowego. Ponadto w żadnej serwisówce nie ma podanych obrotów jałowych na ssaniu, podałem więc wyżej orientacyjne wartości z pamięci, jak miałem jeszcze Jetkę GU


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » czw lut 08, 2007 22:27

ymon16 pisze:Witam mam pierburga 2e2 i jest taki problem że na gazie jest wszystko ok tzn wyregulowałem oborty i powiedzmy ze idzie jeździć (troche wyższe oborty niestety nie mam obrotka więc wam nie powiem ile dokłądnie)

jesli na gazie jest ok to znaczy ze masz problem z gaznikiem , nieszczelnosci tez mozna wykluczyc

natomiast na benzynie to jest totalna porażka opisze to tak jak potrafie jak sie przełączy na benzyne to jeździ jak stary polonez wogóle nie ma przyspieszenia jest trudno ruszyć z jedynki troche lepiej jest jak na jedynce przeciągne go do wyższych obrotów to juz lepiej sie zbiera ale tak jeździć nie idzie szarpie nim.

prawdopodobnie masz przypchany przyspieszacz (dodatkowy wtrysk paliwa) lub kanal z nim powiazany , brod najczesciej znajduje sie w samej koncowce przyspieszacza lub tam gdzie jest membrana , przyczyna moze byc tez ta membrana z boku gaznika przykrecona na 2 srobki , membrana moze byc cala ale problem tez bedzie wystepowal gdy ta pokrywka tej membrany bedzie odksztalcona a zdaza sie to w 90% gaznikow ktore robilem
wyjmnij te dwa plastiki ustawiajace z tej pokrywki i doszlifuj na szkle papierem sciernym


Moim drugim problemem jest to że jak go mam na gazie i silnik jest zimny to przy gaźniku jest taka pompka co jak jest zimny powinien wyjsc bolec i podwyższyć oborty a jak sie zgarzej to powinien schować i tu jest problem ponieważ po odpaleniu odrazu ten bolec sie chowa i to jest obojętne czy to ciepły silnik i zimny

co do tej pompki to mozesz ja obejsc jesli sprawia ci duze problemy , pozaslepiaj tak weze aby bolec byl caly czas otwarty i wtedy doreguluj obroty na tej srobie z zdezakiem lub troszke z tylu tego silownika

Prosze o pomoc bo juz mam dość te urządzenie chyba stworzyli specjalnie żeby człowiek miał się na co wkur**ać


proponuje tez sprawdzic dysze glowne gaznika , po duzym przebiegu na gazie gaznik zachodzi syfem i trzeba go troszke przeczyscic , co do plywaka to plywak w tym gazniku jest niemal niezniszczalny choc czasem pada jak jest jakis problem z zaplonem i strzela w gaznik ogniem (poziomu paliwa nie reguluje sie w nim ) , zwroc uwage czy zaworek iglicowy jest szczelny
Pozdrawiam

[ Dodano: 08 Lut 2007 21:35 ]
Paweł Marek, mowisz o termicznym zaworze czasowym ?
w mojej serwisowce wszystkie regulacje dotyczace ssania ,krzywki rozgrzewania itd sa pod haslem "regulacja podwyzszonych obrotow biegu jalowego '


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

ymon16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt lip 25, 2006 18:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: ymon16 » pt lut 09, 2007 23:47

Paweł Marek, wąchałem spaliny hehe troche gupi brzmi ale co zauwazyłem ze w spalinach jest bardzo wyczuwalna benzyna :/ aż w oczy szczypie :/ jutro rozbieram tak jak mi mówiłeś i postaram sie to przeczyscić chociaz dziwie sie bo niecały rok temu gaźnik był w regeneracji :/ pochodził dobrze moze z miesiąc a potem juz klapa różne zeczy sie działy tak samo z aktywatorem przepustnicy ;/ przestał działac juz po 2 tygodniach :/

[ Dodano: 14 Lut 2007 21:08 ]
witam to znowu ja rozebralem gaźnik w środku jest czysty jak wspominałęm rok temu odebrałem go z regeneracji wszystko wydaje się w porządku co do zaworku iglicowego to sprawdzałem i nie pzepuszcza. i wiecie co chyab to zostawie tak jak jest teraz bo juz mnie to denerwuje ale na gazie chodzi i to mi wystarczy :/ bo jzu nie mam ani czasu ani nerwów żeby go rozbierac rozkrecac skręcac i zakładać ale dziękuje ze wszystkie odpowiedz na posty ! :bajer:



Awatar użytkownika
Walus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 22:34
Lokalizacja: Piaseczno / W-wa

Post autor: Walus » czw kwie 19, 2007 22:53

Witam ma ktos jakis schemat podlaczenia podcisnien i wezy wodnych do pierburga 2E2 najlepiej jak najprostrzym jezykiem.
Ostatnio zmieniony sob kwie 21, 2007 10:23 przez Walus, łącznie zmieniany 1 raz.


White Rally R16 MK I -viewtopic.php?t=67498
Pussy Wagon MK IV - viewtopic.php?p=3646082#3646082

Goliad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 23:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Goliad » czw kwie 19, 2007 23:24

Witam mam Mk2 1.6 (gaz)-pierburg 2e2,wcześniej miałem 2ee jak się niedawno dowiedziałem. Mój problem polegał na tym że po odpaleniu silnik miał bardzo wysokie obroty (zwłaszcza zimą) i za nic nie chciały spaść ponieważ podciśnienie zepsóło mi się podciśnienie w gaźniku (Spalał mi wtedy około 14 l gazu ). Zasilikonowałem ten przewód i narazie jeździ :okej:
Ale jak długo?
Zatem czy jest możliwość naprawy podciśnienia w pierburgu 2e2 i jaki jest mniej więcej koszt tej naprawy? :D


P.S. Jakie powinno być maksymalne spalanie lpg w mk2 1.6? :D



Awatar użytkownika
wójaszek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn paź 17, 2005 23:23
Lokalizacja: NIDZICA - brama na VWARMIĘ I MAZURY
Kontakt:

Post autor: wójaszek » czw kwie 19, 2007 23:43

Goliad pisze:P.S. Jakie powinno być maksymalne spalanie lpg w mk2 1.6?
ja w swoim RF na LPG w trasie łykam 8-9l


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=217495][img]http://img516.imageshack.us/img516/3865/c6b24316065aee5c.jpg[/img][/url]

Goliad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 23:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Goliad » pt kwie 20, 2007 22:29

Szczerze to mój rekord w spalaniu lpg wyniósł dokładnie 10,89 i za nic w świecie nie moge zejść poniżej 10 :cry:
Byłem już u kilku gazowników i nic lepiej nie jest musze się za to zabrać
Nie zna ktoś może dobrego gazownika w Bydgoszczy lub okolicach ?



Awatar użytkownika
Walus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 22:34
Lokalizacja: Piaseczno / W-wa

Post autor: Walus » pt kwie 20, 2007 23:02

Ponowie swoje pytanie, ma ktos jakis schemat podlaczenia podcisnien i wezy wodnych do pierburga 2E2 najlepiej jak najprostrzym jezykiem
Ostatnio zmieniony sob kwie 21, 2007 10:22 przez Walus, łącznie zmieniany 1 raz.


White Rally R16 MK I -viewtopic.php?t=67498
Pussy Wagon MK IV - viewtopic.php?p=3646082#3646082

Awatar użytkownika
wójaszek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn paź 17, 2005 23:23
Lokalizacja: NIDZICA - brama na VWARMIĘ I MAZURY
Kontakt:

Post autor: wójaszek » sob kwie 21, 2007 10:04

Walus pisze:Ponowie swoje pytanie, ma ktos jakis schemat podlaczenia podcisnien i wezy wodnych do pierburga 2b2 najlepiej jak najprostrzym jezykiem
niestety mam troche info, i książek ale tylko do 2E2


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=217495][img]http://img516.imageshack.us/img516/3865/c6b24316065aee5c.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Walus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 22:34
Lokalizacja: Piaseczno / W-wa

Post autor: Walus » sob kwie 21, 2007 10:18

ooo to byl bym wdzieczny jak bys sie podzielil bo chodzi mi wlasnie o 2E2 pomylilem sie w tamtym poscie.


White Rally R16 MK I -viewtopic.php?t=67498
Pussy Wagon MK IV - viewtopic.php?p=3646082#3646082

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 146 gości