Ceramizery

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » pn kwie 21, 2008 11:58

coś mi się wydaje że oldstaszek, MaCiek0407, to jakąś dziwna reklamę robią...
Ostatnio zmieniony pt mar 27, 2009 20:51 przez sle, łącznie zmieniany 1 raz.


dekoracje weselne, florystyka -> prv

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » pn kwie 21, 2008 12:09

@SLE
...reklama?...owszem- walki z głupotą.
To co naczytałem się w tym temacie na różnych forach ociera się o średniowiecze...
Napiszę tak:
HONDA FCX Clarity fajne autko i nie potrzebuje nafciarzy...
Dopisz że to reklama...
Aha - to łączenie...
Kiedyś na granicy podpadł facet...miał nr rej.zaczynający się OL,ja na OP...Celnik do drugiego mówi:sprawdź dobrze bo to koledzy..(tamten facet przemycał).Olsztyn ,Opole -Sąsiedzi... :grin:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » wt kwie 22, 2008 20:03

Moi koledzy w Instytucie robili badania pewnego ceramizera i wyniki wyszły bardzo dobre. A są to fachowcy z tribologii i wiedzą, co mówią.
Przede wszystkim nie jest to środek do naprawiania zajechanych silników...



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » wt kwie 22, 2008 20:09

...Opublikuj te badania - jestem ciekaw.
W ramach wzajemności zobacz badania XADO - www.xado.com i u dołu presentation - uniw.chiński... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » wt kwie 22, 2008 21:27

Badania będą niedługo opublikowane, ponieważ koledzy jadą na konferencję tribologów... Jeden z nich dodał ten ceramizer do skrzyni i do silnika do swojego Lanosa, który miał przebieg 200 000 km. Motor był w dobrym stanie. Badanie na hamowni przed i po wykazały przyrost mocy o 3-4 KM. Kilku innych też dodało (Audi A3 i Opel Astra), na hamowni nie byli, ale również są zadowoleni. Jako grupa badawcza dostali ten ceramizer za darmo. Środek ten jest dosyć drogi, a ja akurat miałem inne ważne wydatki w tym czasie i się nie zdecydowałem. Ale ostatnio znowu o tym myślę...
Fachowcem z tribologii nie jestem. Jak sie ich pytałem czym różni się ten środek, który badali od Ceramizera z www.ceramizer.pl, mówili coś o warstwie ceramicznej miękkiej (ten, który badali) i twardej (ten z www.ceramizer.pl).
W każdym razie nie jest to cudo powodujące uzdrowienie umierającego silnika, zatamowanie wycieków itp. Przede wszystkim zmniejsza tarcie i zużycie par trących. Nie oddziałuje z olejem. Olej jest tylko nośnikiem.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » wt kwie 22, 2008 21:34

@JACENTY80
Trudno Ci będzie w tym temacie polemizować ze mną.Czekam na przygotowanych do tematu... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

blukotek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt lut 08, 2008 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blukotek » wt kwie 22, 2008 22:34

No to ja się dopiszę
Właśnie skończyłem - jakże wyczerpujący - rajd z prędkością < 60km/h. Zrobiłem 200 kilometrów i muszę przyznać że sama perspektywa jutrzejszej jazdy z większą szybkością daje poczucie że jest lepiej...

do Transportera T3 '84 automat, silnik zagazowany 1.9 DG (boxer) zastosowałem : http://www.ceramizer.pl/content/view/30 ... rosuwowych
Mam nadzieję że przestanie się świecić kontrolka oleju - po zejściu z wysokich obrotów, przestanie brać olej i choć w kilku procentach odzyska moc.
Na razie nie da sie nic stwierdzic bo przy 60 km/h to chyba tylko autosugestie - mówię wam trzy dni jeżdziłem 60km/h max i mam serdecznie dosyć.
Jutro mu dam buta...



Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » wt kwie 22, 2008 22:56

oldstaszek, pewnie, że nie zamierzam z Tobą polemizować :) . Jestem po Twojej stronie :) .Sam widziałem próbki moich kolegów i widziałem zużycie tych próbek bez i z udziałem ceramizera. Ten środek spełnia swoją rolę.



zoso8894
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: czw gru 21, 2006 18:05
Lokalizacja: wwa

Post autor: zoso8894 » wt kwie 22, 2008 23:36

Jacenty80 pisze:oldstaszek,Sam widziałem próbki moich kolegów i widziałem zużycie tych próbek bez i z udziałem ceramizera. Ten środek spełnia swoją rolę.
ludzie no przestańcie p... bzdury wreście .
ja to może pomóc ! ? jak masz wydarte tuleje albo luzy panewek to co ci pomoże ?
zaden cudowny środek nic nie da tylko remont , nic nie uszczelni takich luzów i amen
a już napewno nie ilość jakiegoś środka która ledwo mieści się w kapslu od zakrętki po wódce

dam głowe że lepiej wymienić 2x częściej olej niż kupować jakieś placebo za tą samą cenę
był test skody i co ?!

nigdzie na świecie nikt nie zna ceramizera a wszystkie linki są z polski !
nawet strona główna ceramizera jest polska i cóż to takiego ten cudowny środek że tylko w polsce go stosują ? bo kase robią na naiwniakach
http://www.ceramizer.com/component/opti ... /Itemid,3/



Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » śr kwie 23, 2008 00:23

zoso8894, a linki do XADO znalazłeś??? Czy Ty w ogóle masz pojęcie na temat tarcia i smarowania? Kto Tobie powiedział, że to środek do zajechanych silników i skrzyń z wyłamanymi zębami? Nie jest to zaden uszlachetniacz oleju. Opierasz swoje zdanie tylko na podstawie www.ceramizer.pl i na tym jednym przypadku Skody Favorit... Skąd wiesz, że przeprowadzili dobrze obróbkę ceramizerem? Poza tym producent ceramizera, który był badany przez moich kolegów nie zalecał jazdy bez oleju. Przeciez olej również ma za zadanie odprowadzać ciepło z węzłów tarcia. Mnie nie dziwi, że ta Skoda sie rozleciała.

[ Dodano: Sro Kwi 23, 2008 12:28 am ]
"Technologia XADO® to przede wszystkim profilaktyka, zabezpieczająca mechanizmy przed skutkami tarcia, przedłużająca znacząco czas bezawaryjnej pracy i chroniąca przed korozją"... to ze strony dystrybutora... gdzie tu masz napisane, żeby jeździć bez oleju?



blukotek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt lut 08, 2008 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blukotek » śr kwie 23, 2008 00:49

zoso8894 pisze: Ja wlalem do poldka i pomimo ze silnik mial 80 tys to uwaliłem panewki po paru
miechach - no chyba ze to zbieg okolicznosci akurat po tak malym przebiegu..
Powiedz po co lałeś skoro nie miałes nadzieji na jakąkolwiek poprawę?

Takie rzeczy leje się wtedy, kiedy jest sie zdeterminowanym, albo nie ma sie nic do stracenia.


-ja mam do wyboru -albo wymienić silnik już teraz, albo jak ceramizer go zajeździ, albo wtedy jak już nawet ceramizer nie pomoże...nawet jako placebo.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » śr kwie 23, 2008 08:03

@ZOSO8894
Jaki preparat dałeś z NAZWY że poldek padł?..
Twoje komenty wraz z dopiskami ...pełna ignorancja.
Powtórzę specjalnie dla Ciebie:www.xado.com na dole z prawej strony jest "presentation".
Tam z prawej strony będzie wejscie do badań jakie przeprowadzili chińczycy.Jest to w formie tabel i zdjęć - nie trzeba być poliglotą.
Dodam:od 12 lat stosuję określony preparat działający w ten sposób.Wiem co otrzymuję i nie oczekuję cudu.Wrzucanie do jednego worka wszelkich preparatów i wyciąganie jak "króliczka"przypisując mu wszelkie właściwości pozostałych w worku... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

zoso8894
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: czw gru 21, 2006 18:05
Lokalizacja: wwa

Post autor: zoso8894 » śr kwie 23, 2008 11:16

i po co mam pisać jeszcze ? wymyśliłem hasło reklamowe :
był już kiedyś ktoś kto bosą nogą po jeziorze chodził teraz mamy ceramizer !



blukotek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt lut 08, 2008 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blukotek » śr kwie 23, 2008 11:36

Pierwsze wrażenia - subiektywne, wyposzczonego , jeżdżącego przez trzy dni z max 60km/h kierowcy :)

Dziś jest bardzo ładna pogoda co wpływa na psychikę, na samochód też więc pamiętajcie to tylko wrażenia.

Ładniej odpala - odpalam tylko z gazu i teraz musze krócej kręcić a jak jest ciepły to odpala natychmiast.

Nie kopci z rury przy odpalaniu (aż tak bardzo)

Mam wrażenie że cichszy nie jest.

Jest zrywniejszy- przy przyspieszaniu czuć lekkie przeciążenia- a przedtem tylko przy hamowaniu :)

W automacie można zredukować bieg (w wąskim zakresie) wciskając pedał w podłogę - no tu to jest odjazd- wgniata w fotele (szkoda że tylko przez kilka sekund) ale przy tych gabarytach samochodu do przyjemne.

- pierwszy raz zobaczyłem na liczniku 130km/h i to z otwartym dachem!

a jest co stawiać opór :)
Obrazek

- Nadal miga kontrolka oleju- jak go przegonię to na wolnych obrotach przez jakiś czas miga potem wszystko wraca do normy.

Z negatywów- ponieważ nic za darmo to zastanawiam się kiedy silnik się rozpadnie.

Reasumując- jestem gotów wydać te drugie 6dyszek aby utrwalić efekty, ale chyba postawie go na te 4 godziny na wolnych obrotach bo trzymanie się tych 60km to nie na moje nerwy.
Ostatnio zmieniony śr kwie 23, 2008 22:41 przez blukotek, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 282 gości