Kluczyk "scyzoryk"

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

126gt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 14, 2007 20:51
Lokalizacja: Z-ne

Post autor: 126gt » czw lut 15, 2007 23:06

wielkie dzięki chłopaki już zrobiłem teraz czekam na jutrzejszy odbiór grota i gotowe:P
miejmy nadzieje ze odpali:P<lol>
a i jescze jedno jaka jest maksymalna odległośc immo od stacyjki probował ktos??



Awatar użytkownika
antybiotyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 13:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: antybiotyk » śr mar 07, 2007 19:05

jestem dokładnei w tej samej sytuacji co Felipe, z tym ze z MK3 a che miec wlasnie ten scyzoryk i zeby sie klapa otwierała :panna: bo tam chyba faktycznie nie ma siłownika wiec jak ktos wie to prosze o pomoc jakis link lub sugestje :bigok:


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/166260.html][img]http://images.spritmonitor.de/166260_5.png[/img][/url]
Kupię stacyjkę do corradoI

Divad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 07, 2007 22:33
Lokalizacja: Koźmin

Post autor: Divad » śr mar 07, 2007 23:30

Witam

Ja z takim zapytaniem mógłby mi ktoś dać namiary na schemat centralnego zamka w mk3 piecio dzwiowy, próbuje podpiać sterownik z pilotem. Jeśli ktoś posiada takowy schemat lub w przybliżeniu mógł by mi opisać co gdzie jest bym był bardzo wdzieczny pozdrawiam
Wiem że sterje sie dwoma "+"-sami


Divad

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » czw mar 08, 2007 08:44

przewody przy centralce z pompką:
1- czerwono-biały - stałe zasilanie
2- żółty - sterowanie elektromagnesami w zamkach drzwi prawych
3- brązowy - masa
4- czarno-czerwony - sygnał pozycji siłownika drzwi lewych przednich (plus - otwarte, minus zamknięte)
5- czarno-zielony - sygnał pozycji siłownika drzwi lewych tylnych (plus - otwarte, minus zamknięte)
6- czerwono-żółty - sterowanie elektromagnesami w zamkach drzwi lewych
7- szary - sterowanie centralką z kluczyka (plusem - zamykanie)
8- NC
9- czarno-żółty - sygnał pozycji siłownika drzwi prawych przednich (plus - otwarte, minus zamknięte)
10- zielony - sterowanie centralką z kluczyka (plusem - otwieranie)
11- czarno-szary - sygnał pozycji siłownika drzwi prawych tylnych (plus - otwarte, minus zamknięte)
12- czarno-czerwony - plus po stacyjce

65 - sterownik z pompką
73 - włącznik zamka drzwi lewych (sterowany kluczykiem)
74 - włącznik zamka drzwi prawych (sterowany kluczykiem)
75 - siłownik drzwi prawych tylnych
76 - siłownik drzwi prawych przednich
77 - siłownik drzwi lewych przednich
78 - siłownik drzwi prawych tylnych

Przy włączonej stacyjce sterowanie przewodem szarym zamykanie nie działa zamknąć można jedynie mechanicznie wciskająć rygiel drzwi kierowcy (lub kluczykiem wcisnąć rygirl)
przy wyłączonej stacyjce można zamykać z kluczyka z drzwi przednich lub ryglem drzwi kierowcy
Zamknięte kluczykiem: pociągnięcie któregokolwiek rygla w celu otwarcia cental zamyka ponownie
Zamknięte z rygla drzwi kierowcy: można otwierać każde drzwi z rygla.

Cytat z Elektrody



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw mar 08, 2007 10:23

rydzu pisze:8- NC
Tutaj tez jest masa. Po wypieciu jej mozna otwierac drzwi mechanicznie (krecac do konca), a calosc dwukrotnym przekreceniem kluczyka o 45*.
rydzu pisze:Przy włączonej stacyjce sterowanie przewodem szarym zamykanie nie działa zamknąć można jedynie mechanicznie wciskająć rygiel drzwi kierowcy (lub kluczykiem wcisnąć rygirl)
kluczykiem wcisnac rygiel :-k Ciekawe co ktos mial na mysli ?
rydzu pisze:12- czarno-czerwony - plus po stacyjce
Cos mi sie wydaje, ze ten przewod jest wlasnie od wewnetrznego obwodu zamykania/otwierania. Jest chyba tak, ze jesli podamy na niego mase, to otwiera, a jelsi plusa to zamyka (lub na odwrot).
Mozna go sobie wykorzystac i podlaczyc przycisk do zamykania z wewnatrz w konsoli srodkowej np. Byly takie chyba w wersjach US...
Divad pisze:Ja z takim zapytaniem mógłby mi ktoś dać namiary na schemat centralnego zamka w mk3 piecio dzwiowy, próbuje podpiać sterownik z pilotem. Jeśli ktoś posiada takowy schemat lub w przybliżeniu mógł by mi opisać co gdzie jest bym był bardzo wdzieczny pozdrawiam
Latwiej chyba podpiac sie pod kostke przy lewym slupku. Masz tam plus (czerwono-bialy), przewody sterujace: zielony (open), szary (close), jest tez zlacze masowe zaraz obok. Kierunkowskazy podpinasz pod wiazke z przelacznika zespolonego przy kierownicy (czarno-bialy i czarno-zielony).



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » czw mar 08, 2007 10:28

inek01 pisze:Mozna go sobie wykorzystac i podlaczyc przycisk do zamykania z wewnatrz w konsoli srodkowej
tylko cena tego przycisku jest zaporowa :-( z tego co pamiętam to coś koło 150 pln
inek01 pisze:kluczykiem wcisnac rygiel
może koleś bał się rygla rękami dotykać :-)



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw mar 08, 2007 10:28

Obrazek

[ Dodano: Czw Mar 08, 2007 10:43 ]
rydzu pisze:z tego co pamiętam to coś koło 150 pln
No to niezle.
rydzu pisze:może koleś bał się rygla rękami dotykać
:rotfl:



Awatar użytkownika
deggial
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 00:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: deggial » ndz lip 06, 2008 23:52

Cześć wszystkim, to mój pierwszy właściwy post na forum :) [przy okazji proszę o wyrozumiałość :P]

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem Golfa IV 1.6, w tym tygodniu będę zakładał w nim prztyczka-elektryczka, ale zastanawiałem się przy okazji nad alarmem.

Chciałbym założyć alarm, przy okazji załatwiając sobie scyzoryk. Liczę na to, że spece od zabezpieczeń będą chyba potrafili to zrobić, nie? Nie wiecie może, jakie mogą być koszta takiej operacji?

A jeśli nie, to chciałem się dowiedzieć jak to jest z surówką - czy nie wystarczy przełożyć oryginalnego grotu z MKIV, wywalając ten, który był w scyzoryku (oczywiście dostosowując mocowanie, żeby pasowało)?

Jeszcze jedno - jak już założę alarm, a nie zrobię scyzoryka, to będę mimo wszystko mógł potem go wykonać; z tego co rozumiem to muszę jedynie tak dobrać alarm, żeby potem zmieścił się w scyzoryku... Czy tak? :goof:

Mam nadzieję, że niczego nie pochrzaniłem :P
Ostatnio zmieniony ndz lip 06, 2008 23:53 przez deggial, łącznie zmieniany 1 raz.



lak22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 12, 2009 15:47
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Post autor: lak22 » czw mar 12, 2009 16:28

Witam

Posidam centralkę oraz 2 piloty scyzoryki chce je zamontować w VW golf IV 2000r 2 dzwiowy. Problem polega na tym że nie mam i nie potrafie odszukać żadnego schematu w jaki sposób podłączyć użądzenie w samochodzie tzn. w którym miejscu się wpiąć w fabryczną instalację i w jakie przewody? Samochód posiada centralny fabryczny ale działa tylko poprzez przekręcenie kluczyka a chciał bym uruchomić to z pilota ( oraz domykanie szyb)
Bardzo proszę o pomoc
jestem nowym członkiem forum

kontakt:
michal.jedrysiak@neostrada.pl
michal.jedrysiak@wp.pl

Bardzo dziękuje i pozdrawiam


Lak22

bartekkk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 22:47
Lokalizacja: stąd

Post autor: bartekkk » pn kwie 20, 2009 17:05

Witam, mam golfa iv z fabrycznym centralnym.
mam jeden oryginalny kluczyk z oddzielnym pilotem do centralnego
mam też odkodowany w komputerze immo, czyli tak jakby go nie bylo, czyli nie trzeba programowac

chcialbym dolozyc alarm, tylko chcialbym zeby byl on obslugiwany ze scyzoryka, ktory zamierzam kupic. cchcialbym tez zebym z tego jednego scyzoryka mogl obslugiwac centralny, alarm, domykanie szyb. czy ten zestaw jest wart uwagi?

http://allegro.pl/item611500479_alarm_v ... _logo.html



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » pt paź 09, 2009 11:47

A ja u siebie dzisiaj dorobiłem grot do scyzoryka, i bez problemu ustawiłem pilot (w drzwiach pasarzera na włączonym silniku z zamkniętym centralnym) - golf iv z 98r., kluczyk scyzoryk "jajko" na 433mhz.

Jeżeli jest ktoś chętny, to moge odstąpić scyzoryk na 433mhz - stan dostateczny (troche zjechane przyciski, chrom odpadł z przycisku do wyciągania grotu, brak zaślepki vw pod która jest śrubka do rozkręcania "góry" scyzoryka - sprawdzałem gdzie znajduje się immo.



Awatar użytkownika
Kri$
Forum Master
Forum Master
Posty: 1112
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Kri$ » sob gru 26, 2009 16:59

Mam alarm SUPER FORTECA (433MHz) z pilotem o innym ksztalcie niz scyzoryk. Czy jesli kupie oryginalny scyzoryk, to da sie go zaprogramowac, zeby dzialal jako trzeci pilot?
O na przyklad taki kluczyk - http://www.allegro.pl/item865567636_now ... skowy.html


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Guteq
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 512
Rejestracja: czw maja 12, 2005 12:18
Lokalizacja: Mazury - DE

Post autor: Guteq » wt gru 29, 2009 12:56

Ja mam pytanie, chciałbym wymienić scyzoryk w Passacie B5 3B, obecnie osiadam scuzoryk o takim oznaczeniu HLO 1J0 959 753 A

Sprawa wygląda tak ze chciałbym tylko wymienić obudowe i przełożyć graty ze środka i wstawić w nową obudowę? Czy można coś takiego zrobić?

Jak tak to mógłby ktoś doradzić jaki mogę kupić na allegro.

Generalnie chcę jak najtaniej, podróba też wchodzi w gre. Ori wiem że za 200 kupie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 312 gości