Jak odpalaja wasze diesle na mrozie?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pn sty 23, 2006 09:03

miciu22 pisze:A wogóle czy aku jest odpowiedni do tego motoru, jest to 55 Ah i 510 A?
mały. powinien być 64 Ah ale to pryszcz. prąd powinien być co najmniej 600A żeby nie było problemów


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pn sty 23, 2006 09:29

-24, auto stalo dwa dni pod chmura nie jezdzone (wczoraj tylko poszedlem sprawdzic czy zapali) no i zapalil po drugim grzaniu swiec..

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

ryba_71
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pt paź 14, 2005 14:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ryba_71 » pn sty 23, 2006 09:33

Wczoraj -24 stopni odpalił bez problemu akumulator ładowany w sobotę.
Dzisiaj -27,5 stopni i -problem nie odpalił - ale dziwny objaw skasowały się wszystkie wskazania zegara godzina i km bieżące, a kontrolka grzania świec z kontrolką odładowania akumulatora na zmianę mrugały, wskaźnik poziomu paliwa na ten czas zszedł do 0, po zaprzestaniu kręcenia syczenie ja przy teście kontrolek przed odpaleniem auta. Miałem wrażenie, że rozrusznik nie dostaje prądu, tak jakby pomiędzy klemami aku a kablami nie było momentami połączenia. Poluzowałem połączenie, poobracałem względem czopa aku i dokręciłem, ale efekt ten sam co przed grzebaniem przy aku.

[ Dodano: Pon Sty 23, 2006 08:34 ]
oczywiście chodzi mi o efekt odpalenia.



gegos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 21:00
Lokalizacja: wrocław

Post autor: gegos » pn sty 23, 2006 09:35

-20 i zajaral po jednym grzaniu swiec i kreceniu ok 3 sek.!!!!!! mam aku exide 55Ah ale jaki prad rozruchu to nie pamietam



Awatar użytkownika
plur
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: sob gru 25, 2004 16:59
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: plur » pn sty 23, 2006 09:47

kręciłem kręciłem i nic... lipa. dopiero przy podłaczeniu kabli odpalił... Jak myślicie, moge odłączyć akumulator i wziasć go do domu- silnik tdi, nie zaszkodzi nic komputerowi??


mietek

Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » pn sty 23, 2006 09:54

gegos pisze:-20 i zajaral po jednym grzaniu swiec i kreceniu ok 3 sek.!!!!!! mam aku exide 55Ah ale jaki prad rozruchu to nie pamietam
Tez ma EXIDE (6lat) i zapalił dzisiaj przy -24 po jednym grzaniu ale telepało nim troche i jakies dziwne pokwikiwania dochodziły spod maski przez piersze pare sekund pracy potem sie uspokoiło i klekotał normalnie (tyle aku zabrałem ze sobą do domu z racji jego wieku)
ryba_71 pisze:Wczoraj -24 stopni odpalił bez problemu akumulator ładowany w sobotę.
Dzisiaj -27,5 stopni i -problem nie odpalił - ale dziwny objaw skasowały się wszystkie wskazania zegara godzina i km bieżące, a kontrolka grzania świec z kontrolką odładowania akumulatora na zmianę mrugały, wskaźnik poziomu paliwa na ten czas zszedł do 0, po zaprzestaniu kręcenia syczenie ja przy teście kontrolek przed odpaleniem auta. Miałem wrażenie, że rozrusznik nie dostaje prądu, tak jakby pomiędzy klemami aku a kablami nie było momentami połączenia. Poluzowałem połączenie, poobracałem względem czopa aku i dokręciłem, ale efekt ten sam co przed grzebaniem przy aku.
Poprostu przy tej temp prąd jaki pobierał rozrusznik zeby ruszyc wałem zatopionym w gestej masie był tak duzy ze nie starczyło na nic wiecej a dodatkowo razem z temperaturą sprawnosc aku spadła o kilka nastepnych procent!!

Cezkie czasy dla samochodów! ale jden plus jest taki ze ujawniają sie wszystkie dolegliwosci naszych samochodów - szkoda tylko ze wtedy kiedy są one najbardziej potrzebne



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pn sty 23, 2006 10:00

plur pisze:kręciłem kręciłem i nic... lipa. dopiero przy podłaczeniu kabli odpalił... Jak myślicie, moge odłączyć akumulator i wziasć go do domu- silnik tdi, nie zaszkodzi nic komputerowi??
Nie powinno zaszkodzic. Ja przy wielu sytuacjach odlaczalem aku i wsio bylo OK. Nie daj sie tylko naciagnac na odpalanie z kabli od twojego auta. A i jak masz centralny to zamykaj dopiero po odlaczeniu aku wciskajac kazde drzwi po kolei..

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
plur
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: sob gru 25, 2004 16:59
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: plur » pn sty 23, 2006 10:06

dzięki


mietek

Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Post autor: RALFI » pn sty 23, 2006 10:07

W SOBOTE PRZY - 17 PO 4 DNIACH STANIA POD CHMURKĄ 1 GRZANIE CIĘŻKO ZAKRECIŁ I PO 2 -3 SEKUNDACH ZAPALIŁ - GENERALNIE REWELKI NIE BYŁO



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » pn sty 23, 2006 10:17

ryba_71 pisze:Wczoraj -24 stopni odpalił bez problemu akumulator ładowany w sobotę.
Dzisiaj -27,5 stopni i -problem nie odpalił - ale dziwny objaw skasowały się wszystkie wskazania zegara godzina i km bieżące, a kontrolka grzania świec z kontrolką odładowania akumulatora na zmianę mrugały, wskaźnik poziomu paliwa na ten czas zszedł do 0, po zaprzestaniu kręcenia syczenie ja przy teście kontrolek przed odpaleniem auta. Miałem wrażenie, że rozrusznik nie dostaje prądu, tak jakby pomiędzy klemami aku a kablami nie było momentami połączenia. Poluzowałem połączenie, poobracałem względem czopa aku i dokręciłem, ale efekt ten sam co przed grzebaniem przy aku.

[ Dodano: Pon Sty 23, 2006 08:34 ]
oczywiście chodzi mi o efekt odpalenia.
Ja dzisiaj miałem podobny objaw tzn.wszystkie kontrolki zaczęły mi się załączać i nawet radio samo sie załączło.Ciekawe czy to od aku czy coś innego,ale strasznie dziwne zachowanie



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pn sty 23, 2006 10:21

Arcturus pisze:Cezkie czasy dla samochodów! ale jden plus jest taki ze ujawniają sie wszystkie dolegliwosci naszych samochodów
O jakich dolegliwosciach mowisz?

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Mój też odpalił ;)

Post autor: Razal » pn sty 23, 2006 10:24

Przyszedłem z rańca na parking - a tu gościu męczy Omegę B bez żadnego rezultatu - myślę sobie - czeka mnie to samo :panna: :(. Na początek zmiotłem śnieg, oskrobałem szron z wewnątrz :grrr: i zewnątrz - wkładam kluczyk - świeczki oczywiście grzeją ciut dłużej niż kiedykolwiek - przekręcam - dwa obroty wału i jest - ŻYJE :bigok:

Zdziwiłem się - za pierwszym razem odpalił i to przy -25st.C - pochodził ze 2-3 minuty i w drogę - a tu wszystko sztywne - pedały ledwo da się wciskać - skrzynia jakoś tak ciężko chodzi - wspomaganie też - amorów z tyłu jakby wogóle nie było - po prostu SZTYWNO :panna:

ALE SIĘ JEDZIE :):):):):):)

Pozdrooo.....


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
solowa123
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:22
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn

Post autor: solowa123 » pn sty 23, 2006 10:36

Dzisiaj mróz na północy polski był ostry!
Wymieniłem pare dni temu świece zarowe, i nowy akumulator
i odstrzelil dzisiaj za drugim razem.


______________________________________

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn sty 23, 2006 11:00

Mój Golf po raz pierwszy nie odpalił :-(
-27 stopni dzisiaj rano było zabójstwem dla akumulatora.
Od piątku stał na podobnym mrozie i bardziej obawiałem się dzisiaj że paliwo nie da rady a tutaj taki zonk.Do pracy autobusem bo przed 9 rano nikogo nie było na parkingu żeby prąd pożyczyć.
No trudno, kiedyś musiało się to stać :-( a akumulator mam wielki jak w lokomotywie i i tak nic nie dało



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 444 gości