Montaż tempomatu w MK4 TDI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post autor: tomek08 » pn lis 09, 2009 22:47

Nie wiem, ale jeśli gaz jest na linkę to na 100% trzeba te różne siłowniki itd. Chyba, że jeszcze inaczej to można zrobić. Niech jeszcze inni się wypowiedzą w tej sprawie. Wiem, że do TDI montujesz samą manetkę i aktywujesz to Vag-iem i wszystko jest ok, jak gaz jest na linkę to jest więcej zachodu.


Tomek

greg

Post autor: greg » pn lis 09, 2009 23:10

najprościej to wyprowadzić wiązke - zakodować sterownik silnika - zrobić zworkę jak trza i sprawdzić - koszt wiązki jak sam robi to ok 40zł - jak zrobi zworke i zadziała to kupuje manetkę



Awatar użytkownika
slavo_s2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 11:05
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: slavo_s2k » wt lis 10, 2009 09:33

tomek08 pisze:Witam, po mojemu nie założysz tak łatwo tempomatu do tego 2,0 i gaz jest na linkę ale niech inni się wypowiedzą. Pozdrawiam.
Mam ESP czyli gaz jest elektroniczny ... więc nie ma problemu, myślę że jutro się pobawię i dam znać czy się udało.
Ostatnio zmieniony wt lis 10, 2009 09:34 przez slavo_s2k, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
magk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 12:38
Lokalizacja: PRUDNIK
Kontakt:

Post autor: magk » pn lis 16, 2009 20:21

koledzy zamontowałem sobie tempomat wg.instrukcji na forum,aktywowałem i nic nie działa
komputer widzi tempomat,wszystkie funkcje lecz nie funkcjonuje
dodam że wszystkie czujniki są ok


magk

Awatar użytkownika
Kywak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: czw lut 05, 2009 13:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Kywak » wt lis 17, 2009 00:40

To ja moze podlacze sie do tematu. Sprawa wyglada tak, tempomat w sumie juz, mam tzn. podlaczona jest wiazka, manetka zalozona, tempomat niby aktywowany vagiem, ale... niedziala. Ostatnio jak mialem zapiete auto na Vag'a to wyglada to w ten sposob. Komputer widzi aktywowanie tempomatu na poziomie 0 lub 1. tak samo reaguje na wcisniecie sprzegla, lub hamulca, ale nic sie nie dzieje przy naciskaniu SET, ani RES... Podejrzewam, ze albo kable sa zle podlaczone i cos jest zle powpinane, albo po prostu sama manetka jest na wpol "martwa". Chcialem sie dowiedziec, czy dobrze podejrzewam o co chodzi i jak ew. zaczac szukanie przyczyny po kablach, czy moze cos jest zle polaczone, ze VAG nie widzi SET i RES, czy moze jeszcze co innego? Niestety, to nie ja dokladalem tempomat, wiec mam troche utrudniona robote z tym:( ...


Było: MK2 1.9 TDI AHF+++
Było: MK4 1.9 TDI ARL+
Było: MK3 1.8T AUQ+++
Jest: Przejściowo Mk2 1.8RP

Awatar użytkownika
xxKOLOMBOxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: sob maja 16, 2009 15:04
Lokalizacja: [ŚLĄSK]

Post autor: xxKOLOMBOxx » pn lis 23, 2009 18:56

jak sprawdzić czy w TDIku mam gaz elektroniczny czy na linke??


Obrazek

greg

Post autor: greg » pn lis 23, 2009 21:02

xxKOLOMBOxx, masz elektroniczny



Awatar użytkownika
xxKOLOMBOxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: sob maja 16, 2009 15:04
Lokalizacja: [ŚLĄSK]

Post autor: xxKOLOMBOxx » pn lis 23, 2009 21:05

a skąd to wiesz jeśli można spytać? jasnowidz ?? :chytry: :grin: :grin:
Ostatnio zmieniony pn lis 23, 2009 21:22 przez xxKOLOMBOxx, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

greg

Post autor: greg » pn lis 23, 2009 21:23

xxKOLOMBOxx pisze:a skąd to wiesz? jasnowidz ?? :chytry: :grin:
pokaż mi mk4 TDI z gazem na linkę :bigok: nawet i mk3 mi znajdź :bajer: dla ułatwienia



Awatar użytkownika
xxKOLOMBOxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: sob maja 16, 2009 15:04
Lokalizacja: [ŚLĄSK]

Post autor: xxKOLOMBOxx » pn lis 23, 2009 21:51

wiesz ja się nie znam... z tej racji też pytam... a na wejściu tematu pisze żeby sprawdzić czy gaz jest na linkę czy elektroniczny więc pytam jak to sprawdzic... dzięki za odpowiedz :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
Thomas13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 19, 2008 21:12
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: Thomas13 » czw lis 26, 2009 18:21

Dzięki waszym poradom od dzisiaj mam w moim MKIV 1,9TDI AHF 110PS1998. Czas 2,5h, koszty 80PLN, Okazało się że po włączeniu tempomatu nie świeci kontrolka w liczniku. (Prawdopodobnie jej w nim nie ma-jakoś się obejdzie bez).
DZIĘKUJĘ za wszystkie porady z nimi było o wiele łatwiej i szybciej.


Jeżeli czegoś nie ma w internecie, to znaczy że to coś nie istnieje !!!

Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: xander_88 » pt lis 27, 2009 09:55

Kywak pisze:To ja moze podlacze sie do tematu. Sprawa wyglada tak, tempomat w sumie juz, mam tzn. podlaczona jest wiazka, manetka zalozona, tempomat niby aktywowany vagiem, ale... niedziala. Ostatnio jak mialem zapiete auto na Vag'a to wyglada to w ten sposob. Komputer widzi aktywowanie tempomatu na poziomie 0 lub 1. tak samo reaguje na wcisniecie sprzegla, lub hamulca, ale nic sie nie dzieje przy naciskaniu SET, ani RES... Podejrzewam, ze albo kable sa zle podlaczone i cos jest zle powpinane, albo po prostu sama manetka jest na wpol "martwa". Chcialem sie dowiedziec, czy dobrze podejrzewam o co chodzi i jak ew. zaczac szukanie przyczyny po kablach, czy moze cos jest zle polaczone, ze VAG nie widzi SET i RES, czy moze jeszcze co innego? Niestety, to nie ja dokladalem tempomat, wiec mam troche utrudniona robote z tym:( ...
hmm u mnie ta sama sytułacja ... tempomat dokladam mi greg, dlubane bylo dlugo ... nie zadziałało ... zmiana kabli w żaden sposób nie chciało latać ... Sensej stwierdzil ze albo wiazka albo manetka ... Ja obstawiam manetke bo wiazke brałem od Janka (krola robotow :grin: ) i ogolnie kazdemu dziala ... a nie wiem czy w tym temacie jest tak napisane czy ktos mi mowil ze sniedziaja blaszki od tempo w manetkach i przez to nie bujaja ... a jak bys mi jeszcze na PW napisal jak sprwdzic to polskim vagiem 2.5 to wogole bylo by super :)
xxKOLOMBOxx pisze:a skąd to wiesz jeśli można spytać? jasnowidz ?? :chytry: :grin: :grin:
no pewnie ... greg, czyta w dieslach z wirujących turbin zamiast kuli :D



greg

Post autor: greg » pt lis 27, 2009 14:32

xander_88, musimy się kiedyś spotkać - mam pomysł na ominięcia manetki celem sprawdzenia wiązki - przyznam szczerze że wiązka wykonana samodzielnie daje większa pewność że zadziała niż wiązka kupiona- najgorsze wiązki są te z allegro (gość chyba z Wrocławia - 2 montowane i 2 razy ten sam problem). Przyczyna jest w nieorginalnej wtyczce
Ostatnio zmieniony pt lis 27, 2009 14:32 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: xander_88 » sob lis 28, 2009 09:31

greg pisze:musimy się kiedyś spotkać - mam pomysł na ominięcia manetki celem sprawdzenia wiązki
spoko z jedna pierdołą nie osmielam sie zawracac glowy :) jak ogarne maty do foteli to sie bede odzywal
greg pisze:najgorsze wiązki są te z allegro (gość chyba z Wrocławia - 2 montowane i 2 razy ten sam problem).
no ja tez od Janka brałem .. ale zakupiłem juz ori wtyczke (podaje numer jak ktos by chcial : 8L0 972 980 ) koszt w aso w Piasecznie cos kolo 40 zl . ale mieli od reki. Ogolnie powinna byc tansz , chyba :)
Ostatnio zmieniony sob lis 28, 2009 09:54 przez xander_88, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 172 gości