Alarm i centralny zamek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Alarm i centralny zamek

Post autor: porlock » pt mar 16, 2007 16:31

Mam golfa TDI 110KM wersja GTI 2000r, i mam problem z alarmem, naciśniecie pilota nie przynosi żadnych skutków :(
Wg instrukcji przekręcenie kluczyka powinno uruchomić alarm, i blokadę drzwi, ale nic się nie dzieje, tzn. centralny zamek zamyka, ale swobodnie można je otworzyć od wewnątrz i alarm się nie włącza, dioda przy "pipku" również nie mruga.
Dodatkowo wyczytałem jeszcze ze dłuższe przytrzymanie kluczyka w zamku w pozycji zamykania powinno zaowocować domknięciem szyb, niestety z tego tez nici :(

Co mogło paść ? centralka alarmu ?

a może moja wersja nie ma alarmu :hmm: , ale to chyba nie możliwe... wg wszystkich znaków na niebie i ziemi powinien być.



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » pt mar 16, 2007 18:37

mowisz o alarmie fabrycznym?
rozumiem ze centralny zamek z pilota dziala, tak?
masz jakis czujnik ruchu w srodku samochodu?
ten 'alram' to wogole kiedys Ci dzialal? czy kupiles ostatnio samochod i pomyslales ze cos jest nie tak z alarmem?



porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: porlock » pt mar 16, 2007 19:45

Alarm jest fabryczny, z pilota tez nie dziala, kupilem mial dzialac a nie dziala, to jest wersja GTI i powinna byc z alarmem fabrycznym, nie wiem czy mam czujniki ruchu, powinny byc w swiatełkach z tyłu samochodu nad drzwiami, ale swiatelek nie rozbieralem wiec nie wiem czy sa tam czujniki czy zaslepki.



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » pt mar 16, 2007 21:06

do czujnikow ruchu powinnien byc dolaczony wylacznik w slupku drzwi (w razie gdybys chcial zostawic psa itp w samochodzie).Jesli nie posiadasz takiego wylacznika to pewnie nie masz czujnikow.

A powiedz co to znaczy ze alarm nie dziala??

Nie odpowiedziales czy zamek centralny dziala z pilota, to ze alarm 'nie dziala' z pilota to napisales na samym poczatku



milek72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt paź 27, 2006 00:21
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: milek72 » pt mar 16, 2007 22:44

A może ci po prostu bateria w pilocie siadłą ??



porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: porlock » sob mar 17, 2007 00:37

nie no baterie w pilocie zmienilem, ale to chyba nie kwestia pilota bo z kluczyka tez sie alarm nie zalacza, i blokada drzwi tez nie, w kazdym razie drzwi sie da od srodka otworzyć i nie wyje.

ps. z pilota centralny nie dziala.

ps2. dlatego wlasnie stawial bym na centralke alarmu.

ps3. czujek ruchu nie ma (tzn przelacznika ich deaktywacji nie zlokalizowalem)

dodam jeszcze 2 chyba wazne informacje, wszystkie czujniki otwarcia drzwi dzialają (tzn. zapala sie lampka w aucie po ich otwarciu), nie dziala brzeczyk informujacy o dzialajacych swiatlach po zgaszeniu silnika, wyciagnieciu kluczyka i otwarciu drzwi.



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » sob mar 17, 2007 10:20

moim zdaniem masz rozsynchronizowany .zrob tak: nacisnij przycisk otwierania na pilocie i w ciagu jednej minuty otworz lub zamknij kluczykiem drzwi.
Napisz czy teraz ci dziala ?



porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: porlock » sob mar 17, 2007 10:35

To tez juz dawno zrobilem, niestety nic z tego.
Pozatym czemu alarm i ryglowanie sie nie uzbraja po przekreceniu kluczyka ?



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » sob mar 17, 2007 13:59

ja mam MK4 wiec nie wiem dokladnie jak to wyglada u Ciebie.Ale proponuje zebys obejrzal kostki przy module sterujacym komfort, moze jakies kabelki sie poluzowly.No i bezpieczniki odpowiedzialne za ten modul.

z wymiana sterownika nie ma co sie spieszyc, winna nieporawnego dziala takich ukladow zazwyczaj sa styki,okablowanie itp. sterowniki zadko padaja



porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: porlock » sob mar 17, 2007 15:57

Cuda sie zdarzaja :-), bylo zwarcie w radiu wielka platanina przewodow, ze 3 kostki przejsciówki i inne rzeźby, traf chcial ze radio z ktorym kupilem auto bylo syfiaste (jakas aiwa na kasety) postanowilem je zmienić. Po wymonotowaniu starego jak reką odjął, wszystko dziala, zamontowalem nowe elegancko na kosteczkach ISO i wszystko jest ok.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 474 gości