szarpanie przy niskich obrotach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kicia694
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 03, 2007 20:14
Lokalizacja: Złocieniec
Kontakt:

szarpanie przy niskich obrotach

Post autor: kicia694 » pt mar 16, 2007 20:56

Witam
Proszę o pomoc. Mam problem z moim golfem II 1.8 GT silnik RP. Mianowicie jak jest zimny to pracuje nierówno tak jakby nie pracował na wszystkie cylindry. Podczas jazdy przy wolnych obrotach bardzo szerpie, na wyższych jakoś jedzie. Kopułka, świece, palec, przewody wymienione na nowe. Może to wina układu wtrysku bo strasznie czuć paliwo jakby miał za dużą dawkę. Sonde wymieniłem jakiś miesiąc temu, ale z tego co się oriętuję to sonda nie pracuje przy zimnym silniku potrzeba jej trochę czasu aby się nagrzała. Czy może być to wina czujnika halla w aparacie zapłonowym, albo moduł? Proszę o jakieś porady bo nie wiem już co robić.



Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » pt mar 16, 2007 22:26

Proszę o jakieś porady bo nie wiem już co robić.
Oddaj auto do mechanika..... z mojej praktyki na tym forum wynika że niestety w niewielu przypadkach problemów z silnikami skuteczna jest taka pomoc na odległość...
A z Twojego opisu wynika że możesz mieć padnięty jakiś wtryskiwacz albo źle ustawiony zapłon... sam nie wiem..


Mój golf

Miłość ożyła....

kicia694
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 03, 2007 20:14
Lokalizacja: Złocieniec
Kontakt:

Post autor: kicia694 » pt mar 16, 2007 22:54

Właśnie odbyłem kolejne próby. Mianowicie odpiełem sonde lambda i o dziwo silnik lepiej zaczął chodzić. Można nim jechać a i przyśpieszenie ma całkiem dobre. Trochę mnie to dziwi bo właśnie tę sonde zmieniłem niecałly miesiąc temu. Niestety nie mam jak jej sprawdzić. Czy sonda nie powinna dzikałać dopiero po rozgrzaniu? bo u mnie jest jednoprzewodowa bez podgrzewania, a problem był od początku tzn. nawet jak stał całą noc i był zimny rano od razu tak przerywał.



Awatar użytkownika
anthrax00001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn lip 31, 2006 14:48
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Kontakt:

Post autor: anthrax00001 » pt mar 16, 2007 22:58

A ta sonda to to bosch, NGK czy Magnetti /najtańsze/?
Znajomy trzy razy w ciągu 3 miesięcy zmieniał sondy Magnetti
bo mu się psuły



kicia694
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 03, 2007 20:14
Lokalizacja: Złocieniec
Kontakt:

Post autor: kicia694 » sob mar 17, 2007 00:05

Sonda jest chyba firmy Bosal i chyba była uniwersalna czyli do niczego. Następną kupię bosha bo taka była od początku i nie było takich problemów.



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » sob mar 17, 2007 02:02

Kolego, po pierwsze to mozesz miec problem z ssaniem, za to odpowiada niebieski czujnik na kruccu. Po drugie jak odpioles sonde to komp. samochodowy ustawil sie automatycznie w tryb awaryjny i dlatego zaczol lepiej pracowac.
Na poczatek proponuje zrobic reset kopmpa samochodowego. Potem kody blyskowe. Te dwie opcje praktycznie nic nie kosztuja (tyle co 12V dioda) a bedziesz wiedzial co jest nie tak. Jesli nie wiesz jak zbadac kodami kompa to pisz.
Napisz jeszcze czy masz gaz w aucie. Jesli tak to sprawa jest raczej jasna.



kicia694
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 03, 2007 20:14
Lokalizacja: Złocieniec
Kontakt:

Post autor: kicia694 » sob mar 17, 2007 08:23

Więc tak
Samochód jeździ tylko na benzynie. Po odpaleniu i występujących problemach wyskakuje tylko kod 4444, czyli brak błędów. Czujnik temperatury też niedawno wymieniony bo na rozgrzanym silniku wogóle nie chciał zapalić.

[ Dodano: 18 Mar 2007 23:32 ]
Więc jednak okazała się walnięta sonda. Po założeniu nowej, resecie kompa i jeździe próbnej samochód jeździ jak dawniej. Nie ma co kupować taniochy i uniweralnej sondy bo długo nie wytzrzyma.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 442 gości