jaki olej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
joki
...
...
Posty: 181
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: joki » pn mar 12, 2007 06:40

proponuje ci Mobil < albo Castrol-moim zdaniem najlepsze oleje :pub:


Obrazek

Awatar użytkownika
Ozi80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn maja 08, 2006 22:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Ozi80 » pn mar 12, 2007 10:29

ppoll27 pisze:
Ozi80 pisze:
Ozi80 pisze: Udało mi się skontaktować z poprzednim właścicielem tego samochodu. Ponoć używał półsyntetyk Mobile. Czyli najlepiej taki sobie kupić znowu?
To znowu ja. Celowo zacytowałem sam siebie, żebyście przypomnieli sobie moją sytuację ;)
Mam możliwość zalania go półsyntetykiem BP z beczki... za darmo... Po prostu pracuję w firmie, gdzie mamy warsztat i mamy coś takiego na stanie ;)
Warto w takim wypadku wydawać te 100 zł za ten Mobil, czy brać tego BP za free?
Heh kuszące, sprawdź tylko date produkcji, ztego co pamiętam nie powinnien byc starszy niż 3 lata, BP Visco 3000 ma norme SL/CF, czy na tej beczce są jakieś oznaczenia ?
Otóż mamy taki olej: VANELLUS C6 GLOBAL PLUS 10W/40
http://www.bp.com/extendedsectiongeneri ... ntId=57092
Stoi na warsztacie kilka miesięcy, na pewno nie więcej niż rok...

Lać go za darmo, czy wydawać 100 zł na Mobila?


Golf III 1,6 ABU, 75KM, rok prod.1996

MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » pn mar 12, 2007 17:26

Ozi80 pisze:
ppoll27 pisze:
Ozi80 pisze: To znowu ja. Celowo zacytowałem sam siebie, żebyście przypomnieli sobie moją sytuację ;)
Mam możliwość zalania go półsyntetykiem BP z beczki... za darmo... Po prostu pracuję w firmie, gdzie mamy warsztat i mamy coś takiego na stanie ;)
Warto w takim wypadku wydawać te 100 zł za ten Mobil, czy brać tego BP za free?
Heh kuszące, sprawdź tylko date produkcji, ztego co pamiętam nie powinnien byc starszy niż 3 lata, BP Visco 3000 ma norme SL/CF, czy na tej beczce są jakieś oznaczenia ?
Otóż mamy taki olej: VANELLUS C6 GLOBAL PLUS 10W/40
http://www.bp.com/extendedsectiongeneri ... ntId=57092
Stoi na warsztacie kilka miesięcy, na pewno nie więcej niż rok...

Lać go za darmo, czy wydawać 100 zł na Mobila?
LAC go i jezdzic!!! :grin: :okej: :bigok: Wkoncu to BP a nie jakies "cos"



Awatar użytkownika
Ozi80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn maja 08, 2006 22:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Ozi80 » pn mar 12, 2007 21:34

MZiobro pisze:
Ozi80 pisze:
ppoll27 pisze: Heh kuszące, sprawdź tylko date produkcji, ztego co pamiętam nie powinnien byc starszy niż 3 lata, BP Visco 3000 ma norme SL/CF, czy na tej beczce są jakieś oznaczenia ?
Otóż mamy taki olej: VANELLUS C6 GLOBAL PLUS 10W/40
http://www.bp.com/extendedsectiongeneri ... ntId=57092
Stoi na warsztacie kilka miesięcy, na pewno nie więcej niż rok...

Lać go za darmo, czy wydawać 100 zł na Mobila?
LAC go i jezdzic!!! :grin: :okej: :bigok: Wkoncu to BP a nie jakies "cos"
Słyszałem hasło, że lepiej nie tego BP, bo "jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego" :chytry:
Co wy na to?


Golf III 1,6 ABU, 75KM, rok prod.1996

MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » pn mar 12, 2007 21:42

Ozi80 pisze:
MZiobro pisze:
Ozi80 pisze: Otóż mamy taki olej: VANELLUS C6 GLOBAL PLUS 10W/40
http://www.bp.com/extendedsectiongeneri ... ntId=57092
Stoi na warsztacie kilka miesięcy, na pewno nie więcej niż rok...

Lać go za darmo, czy wydawać 100 zł na Mobila?
LAC go i jezdzic!!! :grin: :okej: :bigok: Wkoncu to BP a nie jakies "cos"
Słyszałem hasło, że lepiej nie tego BP, bo "jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego" :chytry:
Co wy na to?
no to wydaj te 100zl....Chce tylko przypomniec ze castrol jest z koncernu BP wiec wedlug tego co napisales jest tez do kitu...a tak nie jest :bigok:



Awatar użytkownika
Ozi80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn maja 08, 2006 22:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Ozi80 » wt mar 13, 2007 14:09

Powiem ci, że chyba sobie daruję tego Mobila. Kumpel mi właśnie gadał, że ostatnio się pogorszyła jego jakość (przynajmniej w naszym regionie). Ser mu się zrobił na wlocie oleju, a mechanik który mu go wymieniał powiedział mu, że już go coś bierze, bo co chwilę ktoś mu przyjeżdża z tą samą "reklamacją", jak im wlewał Mobila. Sprawdziłem u siebie (nie wiem czemu wcześniej tego nie zrobiłem) i faktycznie - żółto-czarno maź po odkręceniu korka dosyć mocna u mnie zalegała :crazy: Przypomnę, że też mam wlanego Mobila. Najprościej chyba więc będzie wlać mi tego VANELLUSa.


Golf III 1,6 ABU, 75KM, rok prod.1996

MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » wt mar 13, 2007 17:33

Ozi80 pisze:Powiem ci, że chyba sobie daruję tego Mobila. Kumpel mi właśnie gadał, że ostatnio się pogorszyła jego jakość (przynajmniej w naszym regionie). Ser mu się zrobił na wlocie oleju, a mechanik który mu go wymieniał powiedział mu, że już go coś bierze, bo co chwilę ktoś mu przyjeżdża z tą samą "reklamacją", jak im wlewał Mobila. Sprawdziłem u siebie (nie wiem czemu wcześniej tego nie zrobiłem) i faktycznie - żółto-czarno maź po odkręceniu korka dosyć mocna u mnie zalegała :crazy: Przypomnę, że też mam wlanego Mobila. Najprościej chyba więc będzie wlać mi tego VANELLUSa.
a ja Ci powiem ze od jakis 30 lat u mnie w rodzinie wszyscy jezdza tylko na castrol (i na polsyntetykach i na syntetykach)i zawsze bede tylko za tym olejem....a BP produkuje wlasnie castrola(BP wykupil castrola jakies 2-3 lata temu) wiec olej ten co piszesz napewno jest ok.Zreszta ojciec preacuje za granica dla BP (tez tam pracowalem) to wiem o co chodzi w tej dziedzinie....ja u siebie w autach nigdy nie widzialem takiej mazi.... :bigok:



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » wt mar 13, 2007 18:00

Ta maź to woda w oleju. Z jakością oleju to nie ma nic wspólnego.


=-Pinhead-=

MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » wt mar 13, 2007 20:19

Pinhead pisze:Ta maź to woda w oleju. Z jakością oleju to nie ma nic wspólnego.
ja wiem ze to maz od wody..woda zmieszana z olejem daje takie cos...ja sie zmienia czesciej to nie ma czegos takiego :grin:



Awatar użytkownika
Ozi80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn maja 08, 2006 22:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Ozi80 » czw mar 15, 2007 14:10

MZiobro pisze:
Ozi80 pisze:Powiem ci, że chyba sobie daruję tego Mobila. Kumpel mi właśnie gadał, że ostatnio się pogorszyła jego jakość (przynajmniej w naszym regionie). Ser mu się zrobił na wlocie oleju, a mechanik który mu go wymieniał powiedział mu, że już go coś bierze, bo co chwilę ktoś mu przyjeżdża z tą samą "reklamacją", jak im wlewał Mobila. Sprawdziłem u siebie (nie wiem czemu wcześniej tego nie zrobiłem) i faktycznie - żółto-czarno maź po odkręceniu korka dosyć mocna u mnie zalegała :crazy: Przypomnę, że też mam wlanego Mobila. Najprościej chyba więc będzie wlać mi tego VANELLUSa.
a ja Ci powiem ze od jakis 30 lat u mnie w rodzinie wszyscy jezdza tylko na castrol (i na polsyntetykach i na syntetykach)i zawsze bede tylko za tym olejem....a BP produkuje wlasnie castrola(BP wykupil castrola jakies 2-3 lata temu) wiec olej ten co piszesz napewno jest ok.Zreszta ojciec preacuje za granica dla BP (tez tam pracowalem) to wiem o co chodzi w tej dziedzinie....ja u siebie w autach nigdy nie widzialem takiej mazi.... :bigok:
Wlałem więc dzisiaj tego Vanellusa. Przy okazji mała wymiana filtrów: oleju, powietrza i kabiny. Pożyjemy, zobaczymy.


Golf III 1,6 ABU, 75KM, rok prod.1996

witek_osola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn mar 19, 2007 18:33
Lokalizacja: Osola - mOJE mIASTO
Kontakt:

Post autor: witek_osola » sob sty 05, 2008 16:39

Dopne się.

Golf II 1,6 benzyna/lpg
Jaki olej wlać? Non-stop jeżdże na lpg. Widziałem oleje do silników napędzanych LPG. Czym się różnią i czy są lepsze? Nie znam się na tym :P Dodam że silnik nie bierze oleju i przez 16tys nie dolałem ani kropli. Co ma w środku to nie wiem bo mam go od niedawna.
Z góry dzięki za odp.


Edit.
W skrzyni też chce wymienić bo jak zmieniałem sprzęgło to mi troche wyleciało i zalałem Parusa, a teraz jak zimno to biegi na chama prawie wrzucam na początki :PP
Jaki polecacie??
Ostatnio zmieniony sob sty 05, 2008 16:42 przez witek_osola, łącznie zmieniany 1 raz.



Darek1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt lut 16, 2007 21:02
Lokalizacja: Żukowo

Post autor: Darek1987 » pn sty 07, 2008 16:48

Gdy silnik bierze znaczące ilości oleju konkretnie z 1 litr na 400 km to czy opłaca się lać lepszy olej?? teraz leje Lotos ze względu oszczedności

VW Jetta 1.8 RV wersja amerykańska



kaktus1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 19:41
Lokalizacja: goleniow

Post autor: kaktus1 » śr sty 14, 2009 22:50

witam
temat mi przypasowal to sie dolacze.
mam golfa3 1.8benzyna z gazem.przywiozlem go z niemiec ponad 2lata temu i od tej pory wymienialem olej 3 razy.2 pierwsze na taki jaki byl wpisany na kartce przy silniku czyli mobil 10w40.jakies 10tys km temu silnik mi sie zrobil mokry caly.nie bral duzo oleju.pomyslalem ze przy przebiegu 180tys. moze juz czas na mineral i ten olej zniknie z obudowy silnika ale po 5tys nic sie nie zmienilo.moge wrocic za 5tys przy wymianie na 10w czy calkiem sie rozszczelni po tych 10tys na minerale?


Komu w droge temu trampki na noge

mkbombel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt sty 13, 2009 01:44
Lokalizacja: chełmno

Post autor: mkbombel » pt sty 16, 2009 12:24

witam mam pytanie bo sie troche mocno nieznam rozumie ze czym bardziej zmeczony silnik i np.na wolnych obrotach zapola sie cisnienie to zalac mineralnym to moze go uszczelni jeszcze troche tak?? czy sie myle oswieccie mnie jesli mozecie :blush:


bombel

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 452 gości