Problem z wysoką temperaturą płynu chłodniczego mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomek_1978
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn sty 09, 2006 20:37
Lokalizacja: Tychy

Problem z wysoką temperaturą płynu chłodniczego mk3

Post autor: tomek_1978 » śr mar 14, 2007 21:20

Witam, potrzebuje pomocy !
Sprawa wygląda tak, mam golfa III 1,8 AAM 92 rok i problemik z temperaturą. Borykam się z tym problemem już drugi rok, temperatura płynu chłodniczego wynosi około: 96 st na trasie w mieście 100 st , są to dane zbliżone, moja interpretacja wskazań na liczniku. W korku podbija tak mniej więcej do 103 st, wtedy załącza się wentylator i spada do około 96 st. Jeśli jadę z górki to temperatura cieczy schodzi na 90 st. Byłem nim nad morzem (700 km ciągłej jazdy) zaliczyłem nie jeden korek i jak na razie nigdy mi się fura nie zagotowała. Co ciekawsze do osiągnięcia tej temperatury nie potrzebuje upałów po prostu lubi temperatury wysokie nawet przy 5 st na zewnątrz he he. Jeśli chodzi o ubytki płynów to na 15 tys km około pół litra oleju i z 200 ml cieczy chłodzącej. Silniczek ma przehulane 225 tys i ciągle ma werwę. Cały czas jeżdżę na Stell V-power 95. Podjąłem działania: wymiana termostatu, wymiana czujnika temperatury i nic!
Tyle opisu a pytanie brzmi:
Czy ktoś ma podobnie i czy rozwiązał ten problem, proszę o sugestie i czy przypadkiem nie jestem przewrażliwiony. Z góry dziękuje za pomoc pozdrawiam Tomek



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » śr mar 14, 2007 21:32

Albo czujnik podaje złe dane na licznik albo sam licznik jest już "wyrobiony" Najlpeszyt sposób to podpiąć się pod VaG - COm i sprawdzić odczyty z kompa podczas nagrzewania. Jesli są dobre to znaczy, że szwankuje jedna z tych dwóch rzeczy. Dodam jeszcze, że zamienniki czujników kupowane po 20 zł zawyżały najczęściej wskazania.



Awatar użytkownika
cichy777
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 27, 2007 19:39
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: cichy777 » śr mar 14, 2007 21:36

witam mam mk2 gti 16v i cieszyl bym sie;) jakbym mial takie temp, ja normalnie mam 106stC a w miescie 114stC (jest to temp oleju jaka podaje komp w aucie (mfa), wiatrak chodzi prawie ze non stop,



Dram
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pt lut 16, 2007 18:13
Lokalizacja: Polanica Zdrój
Kontakt:

Post autor: Dram » śr mar 14, 2007 21:39

Cichy, poci Ci się w takim razie strasznie maszyna, to chyba nie jest normalne ?



tomek_1978
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn sty 09, 2006 20:37
Lokalizacja: Tychy

Post autor: tomek_1978 » śr mar 14, 2007 21:40

no tak tylko że to jest silniczek 75 km, czyli żaden demon mocy, mam raczej lekką noge więc dziwią mnie te temperatury, pozatym jak jest chłodno tez mi skacze temperatura, może nie tak bardzo jak w lato, ale te 96 st trzyma



Awatar użytkownika
cichy777
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 27, 2007 19:39
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: cichy777 » śr mar 14, 2007 21:43

Dram pisze:Cichy, poci Ci się w takim razie strasznie maszyna, to chyba nie jest normalne ?
no wlasnie o co w tym wszytkim chodzi???? co moze byc popsute?



tomek_1978
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn sty 09, 2006 20:37
Lokalizacja: Tychy

Post autor: tomek_1978 » śr mar 14, 2007 21:43

zaczne chyba od kupna czujnika teperatury cieczy (oryginał) na początek i zobacze co w trawie piszczy, mam jescze pomysły takie jak zapchana chłodnica czy wyrobiona pompa cieczy, co o tym myslicie ?



minoryt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt gru 15, 2006 23:40
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: minoryt » śr mar 14, 2007 22:18

Kup nowy orginalny czujnik.Już to przerabiałem wiec wiem,te podróby przekłamuja.


opony to podstawa

msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

Post autor: msokolek » śr mar 14, 2007 23:51

tomek_1978 pisze:zaczne chyba od kupna czujnika teperatury cieczy (oryginał) na początek i zobacze co w trawie piszczy, mam jescze pomysły takie jak zapchana chłodnica czy wyrobiona pompa cieczy, co o tym myslicie ?
szkoda że z daleka jestes ( ja z Wawy) tak to za pare gr sprzedał bym Ci swój uzywany Helli jeśli bo pasował ja wymieniłem ale to nie było to mam z żóltym pierścieniem


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

andy94
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw paź 06, 2005 23:07
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: andy94 » czw mar 15, 2007 00:58

http://vw2.info/galerie/mk3/Data/page.htm?46,0
A mnie to wygląda na normalną pracę układu chłodzenia.
Jedziesz z góry (jeśli jeszcze dodatkowo hamujesz silnikiem) - silnik jest nieobciążony, a chłodzenie dobre i temp. Ci spada jak piszesz do 90C a początek otwarcia termostatu 87C.
Stoisz w korku - brak chłodzenia i temp. rośnie, w konsekwencji włącza się wentylator.
Dla informacji - pełne otwarcie termostatu powinieneś mieć dopiero przy 102C.
Jeśli chcesz mieć pewność czy wszystko jest OK sprawdź czy wentylator włącza Ci się na pierwszej prędkości.
PS Nie kupuj czujników HP. Ja taki zamontowałem i pokazuje mi 105 do 115C



Awatar użytkownika
Macienty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 966
Rejestracja: czw mar 02, 2006 23:10
Lokalizacja: BWA

Post autor: Macienty » czw mar 15, 2007 01:02

tomek_1978, wymien korek od zbiorniczka wyrownawczego (albo sam oring co nie zawsze pomaga) i sprawdz droznosc układu, czy chlodnica nie jest zabita, zagiete zeberka od niej czy powrot do zbiorniczka jest drozny. :bajer:


"Most perfect silence is when
there´s no need to explain"

kuleczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn lut 14, 2005 16:05
Lokalizacja: VWrocłaWV/Krzyki

Post autor: kuleczka » czw mar 15, 2007 01:14

tomek_1978 pisze:Sprawa wygląda tak, mam golfa III 1,8 AAM 92 rok i problemik z temperaturą. Borykam się z tym problemem już drugi rok, temperatura płynu chłodniczego wynosi około: 96 st na trasie w mieście 100 st , są to dane zbliżone, moja interpretacja wskazań na liczniku. W korku podbija tak mniej więcej do 103 st, wtedy załącza się wentylator i spada do około 96 st. Jeśli jadę z górki to temperatura cieczy schodzi na 90 st.
Ale przeciez to sa normalne temperatury pracy silnika..
Po to jest termostat zeby wlasnie trzymal takie zakresy temperatur.
Jak jest zimno termostat jest zamkniety, zeby silniczek szybciej sie nagrzal, potem sie stopniowo otwiera az do pelnego otwarcia.
tomek_1978 pisze:Co ciekawsze do osiągnięcia tej temperatury nie potrzebuje upałów po prostu lubi temperatury wysokie nawet przy 5 st na zewnątrz he he.
I bardzo dobrze:] Czyli sprawny uklad:] Przeciez o to chodzi zeby silniczek zlapal temperature jak jest zimno i to w jak najkrotszym czasie.

Jesli sie nie gotuje a czasem tylko sie wlaczy wentylator w jakichs korkach to gratulowac sprawnego termostatu.
Na moje oko nie ma sie czym martwic..
pozdrawiam


podpis

tomek_1978
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn sty 09, 2006 20:37
Lokalizacja: Tychy

Post autor: tomek_1978 » czw mar 15, 2007 08:43

wnioski : Jeśli temeperatura nie dobija mi do 110 st (nigdy jeszcze takiej nie widziałem) to nie należy się przejmować, poprostu zakłamanie któregoś czujnika tak ? Na wszelki wypadek zmiana czujnik temeperatury, jeśli to nic nie da ochronie moją kieszeń przed kolejnymi wydatkami, jak się kiedyś zagotuje to się będe martwił dalej



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 330 gości