szczęki ...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jakub1000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: sob sty 28, 2006 13:35
Lokalizacja: Wola
Kontakt:

szczęki ...

Post autor: jakub1000 » ndz mar 11, 2007 18:09

zaczne od początku przy naciskaniu hamulca cos piszczało... olewałem przez 4 miesiące dzis zrobiło sie ciepło i chciałem naprawic namierzyłem zródło pisku tylne lewe koło :grin:
zjąłem koło zeszło, dekielek od łozyska, wyciągnąłem zawleczke, odkerciłem srubke, beben zszedł jak z mercedesa :okej:
wyczysciłem sprezynki szczotką na wiertarce, kątówką sciełem próg na bebębnie no i zakładam.... no i lipa nie chce wejsc.... nic nie ruszałem nie zaciągałem recznego ani nie naciskałem hamulca...
meczyłem sie godzine... dwie... i sie wku.... i młotkiem na siłe nabiłem zakręciłem koło ale okazało sie ze szczeka blokuje koło :crazy: zdjąłem ponownie i ciągle to samo.... zdjąłem z drugiej strony zeby zobaczyc co jest nie tak i okazało sie ze mam delikanie inne szczeki z drugiej strony ale załozyłem bez problemu... jutro kupie sobie szczęki tylko
POtrzebny mi schemat do spręzynek :okej:
a ma ktos moze przypuszczenia co mogło byc przyczyną takiego stanu rzeczy bo domyslam sie ze ktos załozył cos innego i jakis magik to nabił i piszczało....
sciskałem tłoczki robiłem wszystko co mozliwe... i nic:((


na początku był chaos potem ktoś stworzył GOLFA

Awatar użytkownika
camels
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 10, 2007 11:38
Lokalizacja: Ireland

Post autor: camels » ndz mar 11, 2007 18:22

sprawdz jest tam taki samoregulator w ksztalcie klina jest on takze polaczony z mala sprezyna ktora idzie od tego regulatora pionowo w dol do szczeki.jezeli jest on maksymalnie sciagniety na dol to musisz go podniesc najlepiej popchnac go do gory na maxa.i po zalozeniu bebna po nacisnieciu kilka razy hamulca sam sie on wureguluje.a jezelichodzi o piszczenie to przesmaruj takze scczeki na styku z tarcza kotwiczna tam tez przewaznie piszczy jesli nie ma plastikowych podkladek o ktore sie szczeki opieraja.


camels

Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Post autor: vwarek » ndz mar 11, 2007 18:58

jakub1000 pisze:POtrzebny mi schemat do spręzynek
Obrazek Obrazek


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

jakub1000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: sob sty 28, 2006 13:35
Lokalizacja: Wola
Kontakt:

Post autor: jakub1000 » ndz mar 11, 2007 21:30

camels, dokładnie to co napisałeś było u mnie :bigok:


na początku był chaos potem ktoś stworzył GOLFA

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 487 gości