dziwne dymienie z kierownicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

JakubMK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 17:00
Lokalizacja: Katowice

dziwne dymienie z kierownicy

Post autor: JakubMK3 » ndz mar 11, 2007 17:16

witam,
mam mały a może nawet duży problem z elektryką (Golf III - 1.8, 1992r)!!!
otóż przy dużych dystansach ok 150-200km przy normalnej jeździe zaczął "wychodzić" z kierownicy dymek, jakby spalonej instalacji. taki problem pojawił mi się 2 razy. po drugim razie pojechałem z nim do mechanika który stwierdził że prawdopodobnie w kablach przy kierownicy jest zwarcie w wyniku "brudu i jakieś mazi". stwierdził że tą przypadłość ma większość Golfów.
wyczyścił to i wszystko byłoby OK gdyby nie to że kilka dni temu po 2miesiącach od poprzedniego "dymienia" znów się pijawił dymek ale już na dystnsie o wiele krótszym bo ok.50km.
Dymienie ustaje to po kilku , kilkunastu sekundach!!!
Może mi ktoś pomóc i napisać co to może być?!

Serdecznie dzięki za pomoc - pozdro



kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » ndz mar 11, 2007 18:03

tez to miałem. wystąpiło dwa razy. przejąłem się początkowo ale od pół roku nic sie nie dzieje. faktycznie pewnie pewnie przyczyną jest bród w koostce stacyjki. najlepiej rozebrac i przeczyścić, albo zmienić kostke.


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 11, 2007 18:42

Prawdopodobnie któryś styk styka słabo i przez to się bardzo grzeje, topis i smaży się smar na nim. W końcu pewnie okaże się dokładnie jak się całkiem spali. Teraz to możesz próbować dokładnie zobaczyć z którego miejsca się dymi i ewentualnie rozebrać i czyścić oraz doginać styki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

JakubMK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 17:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: JakubMK3 » ndz mar 11, 2007 18:54

dzięki za podpowiedzi i porady. trochę się uspokoiłem hehe pozdro



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 11, 2007 19:01

JakubMK3 pisze:trochę się uspokoiłem
O nie nie :) nie było moją intencją Cię w tym wypadku uspokajać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 367 gości