Na moment zapalająca się dioda oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gixy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pt paź 20, 2006 23:57
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Na moment zapalająca się dioda oleju

Post autor: gixy » śr mar 07, 2007 22:25

Witam

Sprawa jest taka, że przy starcie silnika(juz jak zaskoczy) zapala się dioda oleju i gasnie po sekundzie (moze dwóch)- jaka przyczyna tego- moze byc Waszym zdaniem- bede wdzieczny za pommoc bo mnie to troche denerwuje:)-dodam z pewna niemsiałością:)- ze nie ma ani jakis wycieków, ani nie zżera oleju- no brak jest poprostu jakiś niepokojących objawów.

Druga sprawa to jest taka ze po przekreceniu kluczyka raz(czyli zapala sie kontrolka oleju, akumulatora i czego tam jeszcze)- na wyswietlaczu licznika przejechanych km miga mi mniej wiecej cos takiego : jakby rzymska jedynka/ zero (tak jak na zegarku elektronicznym), ale bez dolnej kreski (czyli cos jak podkreślnika)/zero/dwa- co to jest i co ta kombinacja cyfr oznacza?

Trzecia sprawa to jakby poluzowanie otwierania drzwi od srodka-tzn. mam wrazenie ze po złapaniu tej klamry i pociagnieciu do siebie (by otworzyc drzwi) to wydaje mi sie ze one sie otwieraja jak ta wajcha juz jest bardzo bardzo odgieta-a nie powinno byc czasem tak- ze po zaledwie dotknieciu jej zamek by odskoczył?


I ostatnia sprawa- czy macie jakis patent na opony zuzyte?- bo musze sie ich pozbyc bo juz nie mam jak do piwnicy wejsc:)-a lada moment dojda kolejne(na ktorych obecnie jezdze...)

...no poza wyrzuceniem ich gdzies lub spaleniem rzecz jasna:)- nie wiem to sie gdzies oddaje i juz "to" miejsce sie martwi jak je zutylizowac- czy co tam z nimi zrobic- czy jak to sie ładnie mowi: nalezy sie ich pozbyc we własnym zakresie?(taka mała uwaga) raczej nie nadaja sie juz do jazdy i nie bedzie z nich ktos miał uzytku....

Sorki ze te kilka rzeczy w jednym poscie, ale uznałem ze tak mniejsze zamieszanie na forum zrobie no i wszystko bedzie w jednym miejscu i nie bede musiał skakac po kilklu postach zeby znalezc Wasze podpowiedzi na nurtujace mnie problemy

Jak zwykle wdzięczny za wszystkie porady, pozdrawia
Gixy


kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

Awatar użytkownika
mtworus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: sob lis 04, 2006 21:21
Lokalizacja: Ośvwięcim
Kontakt:

Re: Na moment zapalająca się dioda oleju

Post autor: mtworus » śr mar 07, 2007 22:46

gixy pisze:
przy starcie silnika(juz jak zaskoczy) zapala się dioda oleju i gasnie po sekundzie
Gixy
ja bym filtr zmienił po pierwsze...czasem nowe a kiepskie filtry sprzedają...odżałuj te parePLN i zobaczysz co ędzi....będziem szukać dalej
gixy pisze: OPONY
Gixy
obok mam wesołe miasteczko ;) tor obkładają jak gokarty jedżą....to gostek bierze czasem kilkadziesiąt opon naraz...
gixy pisze: drzwi
Gixy
sprawa cięgna może..albo mechanizm sprawdż czy dokręcone wszystko...ew. wymiana któregoś elementu...
gixy pisze: licznik
Gixy
nie mam pomysłu


było kilka MK2 ... nawet GTI
było Audi 80 B4 1.9TDi 1Z
było MK4 Generation ____BLUE___1.9TDI-ALH
jest VW T3 Westfalia 1.6TD JX wysoki dach

[img]http://images20.fotosik.pl/197/c7ce2f0b29677834.jpg[/img]

Awatar użytkownika
adamasio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:31
Lokalizacja: Cieszyn (DzięgielóVW)(VWisła)
Kontakt:

Post autor: adamasio » czw mar 08, 2007 22:28

tą kontrolka oleju bym sie nie przejmowal mi sie tak robi odkad kupilem golfa, zmienilem rozrzad, filtry, paski, olej a ta kontrolka i tak mi sie zawsze zapala.



Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » czw mar 08, 2007 22:41

Proponuję wymienić czujnik ciśnienia oleju (ciśnienia niskiego) koszt nieduży a być może to to.


Pozdrawiam Paweł
[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]

gixy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pt paź 20, 2006 23:57
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: gixy » sob mar 10, 2007 21:03

hmm a który to bedzie? Bo z tego co sie orientuje ponoc jest ich kilka- trzy chyba??


kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » sob mar 10, 2007 21:09

Czujniki są 2 - ciśnienia niskiego i wysokiego. U mnie oba są wkręcane w głowice. Z tego co pamiętam to w silnikach 1,8 jeden jest przy filtrze oleju a drugi z boku w bloku. Nie wiem który jest który ale wymień oba bo to wydatek kilkanaście złoty za szt. Potrzebujesz tylko zobaczyć jakie masz kolory czujników bo jest ich kilka -szare, białe, czarne.


Pozdrawiam Paweł
[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]

Awatar użytkownika
jawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: pt paź 27, 2006 14:54
Lokalizacja: WZU****

Post autor: jawel » sob mar 10, 2007 21:11

gixy pisze:Druga sprawa to jest taka ze po przekreceniu kluczyka raz(czyli zapala sie kontrolka oleju, akumulatora i czego tam jeszcze)- na wyswietlaczu licznika przejechanych km miga mi mniej wiecej cos takiego : jakby rzymska jedynka/ zero (tak jak na zegarku elektronicznym), ale bez dolnej kreski (czyli cos jak podkreślnika)/zero/dwa- co to jest i co ta kombinacja cyfr oznacza?
szukaj tematów o inspekcji olejowej


one loVWe

szpak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 13, 2006 12:21
Lokalizacja: kędzierzyn

Post autor: szpak » ndz mar 11, 2007 20:33

IOO2 przegląd po 30tyś kil było o tym na forum jak się kasuje



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » ndz mar 11, 2007 23:24

zazpalająca się na chwilę kontrolka oleju niejest groźna
najczęściej występuje gdy jest zamontowany filtr oleju Filtron
miałem tak w poprzednim mk3


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
adamasio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:31
Lokalizacja: Cieszyn (DzięgielóVW)(VWisła)
Kontakt:

Post autor: adamasio » pn mar 12, 2007 08:58

a ja mam kolejny MANN filter i wlasnie tak mi sie dzieje



szpak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 13, 2006 12:21
Lokalizacja: kędzierzyn

Post autor: szpak » pn mar 12, 2007 09:08

po wymianie oleju i filtra umnie już nie mruga



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 316 gości