Obroty i spadek mocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Psajdor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob mar 10, 2007 14:30
Lokalizacja: Gdańsk

Obroty i spadek mocy

Post autor: Psajdor » sob mar 10, 2007 14:36

Witam!!

Jestem tu pierwszy raz, auto kupiłem tydzień temu. Jest po wymianie rozrządu, oleju i filtrów: powietrza oleju i paliwa. Mam problem z silnikiem, nie pracuje on równo obroty nie są stabilne, często zaczyna skakać na obrotach- z małych na duże i tak na zmianę.

Drugi problem polega na tym że podczas ostrych zakrętów podczas przyspieszania silnik traci moc na kilka sekund. Podobno może to być wina pompy paliwowej, ale może macie inne pomysły ??

Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam!!



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » sob mar 10, 2007 15:39

co do pierwszego pytania to być może czujnik polożenia przepustnicy szwankuje



Psajdor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob mar 10, 2007 14:30
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Psajdor » sob mar 10, 2007 16:37

up :)



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » sob mar 10, 2007 21:03

Co do utraty mocy to mozliwe ze pompa. Chyba juz na forum był tkai przypadek ze takei same numery odstawiała a poźniej padła. Ile masz paliwa w baku ?? Co do skakania obrotów to podłacz autko pod kompa VAG i zobaczysz czy jakies błedy wykryje. Zakładam ze układ elektryczny jest sprawny

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » ndz mar 11, 2007 01:17

W zasadzie najbardziej prawdopodobne przyczyny można podac Ci tylko wówczas, kiedy podasz kod silnika lub datę produkcji auta. Gdybys miał auto z `96 roku czyli AEX (wielopunkt) to falowanie może być od brudnej przepustnicy. Pomaga czyszczenie i adaptacja. Falować i tracić moc może równiż od walniętego czujnika halla G40 lub "kręcenia" apratem zapłonowym w wyniku czego zapłon jest rozregulowany. Pomaga tylko komputer i lampa lub w przypadku uszkodzenia - wymiana Halla. Jeśli masz auto na jednopunktowym wtrysku ABD to sprawdź podstawe pod wtryskiem, również czujnik halla (w tym zapłon) , silnik krokowy i czujnik położenia przepustnicy TPS. Jeśli podczas skręcania traci moc to faktycznie może to być pompa. Radze sprawdzić ciśnienie. Jeśli wielopunkt 3 bary na rozruchu i 2.5 bara podczas pracy. Wlej mu wiecej benzyny jeśli możesz i zaobserwuj co się dzieje. Bez mierzenia ciśnienia radze nie kupować pompy bo myślę że to wywalanie pieniędzy w błoto. pozdrawiam



Psajdor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob mar 10, 2007 14:30
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Psajdor » ndz mar 11, 2007 14:30

To Golf 3 z 1993 r. 1.4 . Paliwa jest mało podchodzi pod rezerwe, kolejna rzecz jaką zauważyłem to wysokie obroty na postoju, gaśnięcie przy raptownym hamowaniu podczas jazdy.
Proszę o kolejne podpowiedzi, w tym tygodniu będę to sprawdzał.

Pozdro.



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » ndz mar 11, 2007 17:54

Psajdor pisze:To Golf 3 z 1993 r. 1.4 . Paliwa jest mało podchodzi pod rezerwe, kolejna rzecz jaką zauważyłem to wysokie obroty na postoju, gaśnięcie przy raptownym hamowaniu podczas jazdy.
Proszę o kolejne podpowiedzi, w tym tygodniu będę to sprawdzał.

Pozdro.
sprawdz gumową podstawę pod wtryskiem, czy jak poruszasz nim na boki to obroty się zmienią, podobnie zobacz czy wolne obroty się zmienią jak wciśniesz przy stojacym aucie pedał hamulca - jesli tak to gdzies jest nieszczelny układ kolektor - serwo, albo ktoś założył kiepski wąż i go ściska, możesz też sprawdzic czujnik temperatury - na zimno 2-3 kOhm, na ciepło 200-300 Ohm...


TDPower

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 239 gości