Kontrolka oleju...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
remix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 18:10
Lokalizacja: Wrocek
Kontakt:

Kontrolka oleju...

Post autor: remix » sob mar 10, 2007 01:28

Witam...
Mam pytanie odnosnie kontrolki oleju w golfie II GT
bowiem dzis mialem dziwna sytuacje...
wracajac z pracy podjechalem na stacje zalalem zupe i chcem odpalac...
Zawsze zanim odpale czekam az ta wlasnie srodkowa kontrolka zgasnie...
dzis niestety nie bardzo chciala :/ i ciagle mrygala no ale nic nie przejelem sie
i odpalilem golfiana i jakiez bylo moje zdziwienie gdy kontrolka nie zgasla :O
no to w szoku odjechalem kawalek i stanelem maska do gory no i nic ... ciemno jak w D...
wiec nic nie zobaczylem zamknelem maske przekrecam kluczyk i kontrolka zwyczajnie mignela 3-4razy i zgasla... (czyli tak jak by nigdy nic) tylko pytanie jest Dla czego pare minut wczesniej mrygala nonstop nawet przy odpalonym silniku...
dodam tylko ze nie jezdzilem agresywnie (moze raz mi sie zdarzylo kopnac w pedal ale ogolnie nic).

Aha i jeszcze jedno male pytanko niezwiazane z tematem...
Pedal gazu jak to u was jest spiete z linka ??
bo mi najnormalniej w swiecie znowu wyskoczyla (znowu bo to juz moja 2ga IIjka)
macie jakies tam zawleczki czy tak poprostu jest wlozona ?? bo ja chwilowo zostalem zmuszony do uzycia podkladki i kawalka drucika... ;/


[img]http://www.remix.yoyo.pl/avatary/moj-golf-MANGA-TUN-ANIMA.gif[/img]

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » sob mar 10, 2007 01:37

remix, nie wiem czy w autach benzynowych tez jest tak ale w moim Td jest tak ze kontrolka od oleju mroga sobie az nie zapale a jak zapale to mrugnie jeszcze 2 ,3 razy i dopiero gaśnie !!! czyzby w benzynie było inaczej ????



Awatar użytkownika
remix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 18:10
Lokalizacja: Wrocek
Kontakt:

Post autor: remix » sob mar 10, 2007 02:18

Nie wiem ale wydaje mi sie ze tak :P
mialem golfika na gazniku tam kontrolka migala pare ladnych sekund i fakt mozna bylo odpalic albo poczekac ( z regoly palilem bo nie bylo potrzeby czekac)
teraz mam RP czyli mono-wtrysk tutaj kontrolka z regoly gasnie w momecie gdy pompka paliwa przestanie chodzic (cos w niej jest powalone bo ja slysze i z tad to wiem :P ) tak wiec sobie zawsze spokojnie czekam az zgasnie w tedy jestem pewien ze paliwo dotarlo na swoje miejsce :P acz kolwiek gdybym odpalil wczesniej nic by sie pewnie nie stalo i kontrolka by zgasla... natomiast w tym wypadku bylo dziwnie wygladalo to na awarie poniewaz kontrolka wogole nie gasla...
zanim odpalilem auto czekalem az zgasnie gdy uslyszalem ze pompka nie pracuje a kontrolka nadal miga troszke sie zdziwilem... odpalilem auto i wszystko zgaslo procz tej jednej kontrolki ktora wciaz migala...
i nie mam pojecia czym to bylo spowodowane... (Olej za zadki ?? trzeba to obadac)...


[img]http://www.remix.yoyo.pl/avatary/moj-golf-MANGA-TUN-ANIMA.gif[/img]

Awatar użytkownika
bewerber39
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt paź 17, 2006 18:59
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: bewerber39 » sob mar 10, 2007 02:46

Z tego co wiem kontrolka cisnienia oleju mruga az do odpalenia silnika.

Kontrolka na wskazniku temperatury plynu chlodniczego mruga przez ok 3 sec po przekreceniu stacyjki (nawet jesli szybciej odpalimy silnik)

Jesli sytuacja sie nie powtorzy nie przejmowal bym sie tym. Zdaza sie ze w tak wiekowych autach ktorys z czujnikow na chwile sie odmysli i nie warto z tego powodu panikowac. mozesz czesciej sprawdzac poziom oleju i cz nie ma w nim wody i paliwa. sprawdz tez przy okazji poziom plynu w zbiorniczku wyrownawczym chlodnicy... tak na wszelki wypadek :bigok:



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » sob mar 10, 2007 09:35

Cosik nie tak,nie pomyliłeś kontrolki?Od wody tak jest że mrygnie kilka razy i gaśnie.A jaki byłby w ogóle sens kontrolki od oleju jeśli SAMA by gasła?Ona gaśnie wtedy gdy podczas pracy silnika pompa oleju wytworzy odpowiednie ciśnienie.Przecież jakbyś jechał i olej gdzieś Ci uciekł to wtedy sie zapali i jest to sygnał ostrzegawczy że coś nie tak.



Awatar użytkownika
bewerber39
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt paź 17, 2006 18:59
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: bewerber39 » sob mar 10, 2007 18:17

bongo pisze:Cosik nie tak,nie pomyliłeś kontrolki?
Ja tez mam takie wrazenie... ale nie chcialem pisac w prost :)



szpak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 13, 2006 12:21
Lokalizacja: kędzierzyn

Post autor: szpak » sob mar 10, 2007 20:16

wymień olej i filtr ,umnie pomogło teraz nie mróga :bigok:



Awatar użytkownika
remix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 18:10
Lokalizacja: Wrocek
Kontakt:

Post autor: remix » sob mar 10, 2007 21:09

niee kontrolki raczej nie pomylilem...
w GT jest tak ze kontrolka od cieczy jest przy wskazniku cieczy a reszta jest zaraz nad zegarkiem (lub MFA) tam gdzie kierunki.. i sa tam 3 kontrolki (czerwone) jedna to zasilanie... 2ga to wlasnie ten olej (no chyba ze naprawde pomylilem to z czyms innym) no i 3cia hmm od czego ona jest... (nie pamietam... :P )
ahaa.. przypomnial mi sie jeden fakt...
gdy na tej stacji zagladalem pod maske odlaczylem na jakies 30sec kleme... (w sumie nie wiem po co... chyba jakis taki odruch :P ) no i jak mowilem wszystko az do tej pory smiga...

Co do wymiany oleju... hmm przypuszczam ze masz wlasnie racje... przydalo by sie to zrobic nawet jesli jest za wczesnie... to i tak zawsze to lepiej bo w koncu ehhh moja noga poprostu kocha pedal gazu ale tylko Golfika... bo jakos w innych autach jezdze spokojnie :P


[img]http://www.remix.yoyo.pl/avatary/moj-golf-MANGA-TUN-ANIMA.gif[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 204 gości