Grzeje sie podczas jazdy POMOCY

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tomek_pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 20, 2006 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Grzeje sie podczas jazdy POMOCY

Post autor: Tomek_pl » śr mar 07, 2007 22:24

Witam ! Potrzebuje pomocy auto mi sie grzeje tylko podczas jazdy poza miastem np. autostrada przy predkosciach temp. wzrasta do 100 i wiecej stopni jezeli chodzi o miasto to juz jest wszystko w porzadku. byla wymieniona uszczelka pod glowica termostat sprawdzona pompa wody i dalej nic nie pomaga jest odpowietrzony a co do czujnika tez jest dobey i dobrze wskazuje. co do jazdy to temperatura spada np. jak jade 180 i zjezdzam zeby sie zatrzymac na parkingu to ledwo zjade i juz spada wiatrak dziala tez dobrze NIE WIEM CO JEST ??? Co do wezy to gorny jest cieplejszy niz dolne chodzi o weze ktore ida do chlodnicy POMOCY a dotyczy to Golfa III 1,6 96r.



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » śr mar 07, 2007 22:49

tak jakby termostat do końca się nie otwierał
ja stawiam na nie otwierający się całkowicie termostat
podczas jazdy z duzą prędkościa (a przy okazji wyższymi obrotami, przy 100km/h ok 2800-3000 obr/min przy 120km/h 3500obr/min) silnik wydziela więcej ciepła a nieotwierający się do końca termostat powoduje że przepływ płynu chłodzacego przez chłodnicę jest niewystarczający dlatego się przegrzewa
natomiast w miescie obroty silnika raz większe raz mniejsze(2000-3000 obr/min ja tak jeżdzę) i tym samym mniejsze wydzielanie ciepła i przepływ przez nieszczęsny termostat jest wystarczający i silnik tyrzyma dobrą temperaturę.


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

Post autor: msokolek » śr mar 07, 2007 23:13

a czy jak jedziesz i ten silnik Ci się grzeje to masz ogrzewanie w samochodzie ???
miałem ostatnio tak u mnie okazała się część za ok 8 zł czyli korek zbiorniczka wyrównawczego nie puszczał cisnienia
i przez to nie miałem ogrzewania i temp rosła


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » śr mar 07, 2007 23:35

A czy kiedy pokazuje 100 stopni pracuje Ci wentylator? Bo powienien pracować. Warto wówacz zatrzymać się i posłuchać. Jesli nie pracuje ja bym wziął laptopa do auta, rozgrzał go do tych licznikowych 100-110 stopni i sprawdził czy na kompie pokazuje tyle samo. Jeśli tak trzeba sprawdzić termostat (mówisz że masz nowy ale nowe też bywają zawodne, szczególnie Vernet). Można tez sprawdzić czujnik temp. omomierzem bardzo łatwo. temometr do garnka podgrzewasz wode do 90 stopni i patrzysz ile pokazuje omów. To jest najlepszy sposób. Można też kupić nowy korek na wszelki wypadek. Jesli natomiast okaże się, że temp na kompie wynosi 90 do 95 (inna niż na tablicy) wtedy można zając się licznikiem lub znowu czujnikiem temp (4 pinowy). Prawdopodobnie daje złe dane na deske.



baloon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 07, 2007 00:28
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: baloon » śr mar 07, 2007 23:49

jezeli niedziała ci wentylator to zobacz na wtyczce od silnika wentylatora 2 grube kable czy jest napięcie w momencie wyższej temperatury, jeżeli jest to znaczy że silnik nie działa, jeżeli niema sprawdź instalację od silnika wentylatora do przekaźnika który jest raczej w czujniku temperatury tam do czujnika dochodzą chyba 3 przewody, czujnik ten znajduje się w obudowie plastikowej od chłodnicy, jeżeli jest ok to prawdopodobnie czujnik temp. jest uwalony, sprawdź to w sposób zewrzyj ze sobą 2 kable są dwie możliwości jeżeli wentylator niewystartuje to znaczy że czujnik jest do piz.....



Tomek_pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 20, 2006 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Odpowiedz

Post autor: Tomek_pl » czw mar 08, 2007 00:04

Co do wentylatorow to dzialaja dwa biegi i jest ok a jak jest wlaczone ogrzewanie to troche spada i nawet da sie wtedy jechac wiadomo odciaza silnik a moze ten termostat faktycznie bo nie wiem zastanawialem sie na chlodnica ale nie wydaje mi sie a musze to zrobic bo nie da sie jechac z gory dziekuje za podpowiedzi



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » czw mar 08, 2007 00:06

No ale zaraz. Odpowiedz mi na pytanie: Czy w momencie kiedy masz 100 stopni na desce to masz włączony wentylator?



Tomek_pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 20, 2006 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek_pl » czw mar 08, 2007 00:09

tak mam dlatego ta sytuacja jest dziwna i nie wiem co robic



msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

Post autor: msokolek » czw mar 08, 2007 00:17

jak masz ogrzewanie to niewiem może termostat jak nie masz ogrzewania to może mało płynu ew ostro zapowietrzony masz układ ew tak jak wcześniej pisałem


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » czw mar 08, 2007 00:17

Sytuacja nie jest dziwna. Prawdopodobnie nie otweera się do końca termostat. Jeśli masz szczere chęci i dostęp jedź i podepnij się pod kompa. I w momencie kiedy bedziesz miał 100 stopni zobacz czy dokładniejsze i prawdziwe dane które widzi komputer sa takie jak wskazania na desce czy inne. Ja dodam tylko że wskazania na desce są bardzo niedokładne w golfie III. Jeśli jest faktycznie 100 stopni to wówczas zmień termostat.
P.S ogrzewanie jest na "małym" obiegu. Jak włączysz je to wówczas temp może nieznacznie spaść. Swiadczy to tym bardziej o uszkodzeniu termostatu. Gdybyś kupil term to tylko Wahler



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » czw mar 08, 2007 00:43

Jacenty85 pisze:pracuje Ci wentylator?
Tomek_pl pisze:wiatrak dziala


[ Dodano: 07 Mar 2007 23:44 ]
Jacenty85 pisze:Prawdopodobnie nie otweera się do końca termostat.
ja także tak stwierdziłem w pierwszym poscie :wink:


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw mar 08, 2007 01:27

Być może chłodnica jest zamulona dość mocno i nie ma już takiej wydajnośći. Miałem tak w Fieście. Grzała się dośc mocno, termostat działał. Ojciec stwierdził ze uszczelka. PO zdjęciu glowicy, splanowaniu i złozeniu parę minut i znowu się gotuje. Dopiero wtedy ojciec przyznał mi rację rzeby sprawdzić chłodnicę :hmm: I okazało się ze w połowie jest muł.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 327 gości