woda w bagażniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

woda w bagażniku

Post autor: Bąku » wt mar 06, 2007 16:39

witam ponownie, panowie otóż jak podniosę tą wykładzine w bagazniku to po prawej stronie mam tam wode kawalek dojazdowki jest zaroszony i ogólnie blacha w tym miejscu jest też tam takie małe zagłębienie i woda tam stoi, niewiem skąd to może lecieć czy może z tej wykladziny bo golfa kupiłem 25.02 i pewnie tapicerka była prana do sprzedaży zresztą napewno bo czuć poprostu żeby było jasne woda niestoi w wnęce kola dojazdowego. patrzyłem do okoła ale niewiem kurcze skad moze sadzić. i drugie pytanie jaki mam rodzaj silnika bo na klapce przyczepionej pod maską po lewej stronie jak się stoi przodem do auta mam napisane ABE a z tyłu jest taka naklejka pod zamkiem bagażnika i tam jest napisane ENGINE CODE AEA więc już zglupialem i niewiem proszę o pomoc doświadczonych forumowiczów :okej:



Awatar użytkownika
RysiuII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 534
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 12:57
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: RysiuII » wt mar 06, 2007 17:08

Z wodą to musisz obczaić. Bo rzeczywiście może być pozostałością po praniu.
A jeśli zobaczysz, że nadal leci to sprawdź uszczelkę klapy bagażnika na 1-wszym miejscu.


[img]http://img251.imageshack.us/img251/2306/przodnx7.jpg[/img]

Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » wt mar 06, 2007 17:25

no wezme tą wykladzine dzisiaj po robocie do domu niech wyschnie porządnie a rano sprawdze jak bedzie sucho w bagazniku to problem rozwiązany jak nie to bede szukał dalej, a co z tym miom silnikiem czy ktoś odpowie na to zapytanie :D



szpak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 13, 2006 12:21
Lokalizacja: kędzierzyn

Post autor: szpak » wt mar 06, 2007 17:33

sprawdz lampy może uszczelka się urwała ja tak miałem i woda sie dostawała :okej:



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » wt mar 06, 2007 17:34

sprawdz lampy może uszczelka się urwała ja tak miałem i woda sie dostawała
okiej lampe też sprawdze...



Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » wt mar 06, 2007 22:44

Witam.Proponuję zacząć tak: Wyjmij wszystko co tam masz,wysusz dokładnie a następnie próba wody-weź wiadro,węża lub coś w tym stylu i wal wodą po klapie ,lampach i jak masz to koniecznie po szyberdachu.Najczęściej jest to uszczelka lampy tylnej lub rynienka szyberdachu która kończy się na nadkolach.Dziur w podłodze zakładam że nie masz?? No i jak już obczaisz co to to wtedy: na lampę radzę trochę silikonu pod uszczelkę a jak szyber to niestety musisz się zabawić z rozbieraniem tapicerki i dostać się do rynienek-jak się zatkały to przetkać a jak spadło z uszczelki to założyć spowrotem.To powinno pomóc.Poza tym poczytaj sobie na forum trochę bo wiele takich problemów było-wczoraj na przykład.Pozdrawiam.





Jak pomogłem kliknij POMÓGŁ.

[ Dodano: 06 Mar 2007 21:48 ]
A co do wody która myślisz że jest po praniu to wątpie żeby jakiś MŁOT prał to wodą!!Do tego jest sucha piana w sprayu.No chyba że ten koleś to jakiś golfosadysta!!


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » śr mar 07, 2007 00:09

tak jak koledzy wyzej pisza wysusz wszytko wiadro i lej gdzie popadnie i obserwuj,
mi lecialo uszczelka tylnej lampy, odkrec ja wyzusz uszczlke cieniutka warstwe silikonu i skrec, teraz bagaznik suchutki az milo:]


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » śr mar 07, 2007 15:56

mi lecilo uszczelka lampy i uszczelka klapy . na uszczelke lampy dalem troche smaru i jest ok. co do uszczelki bagaznika to zwalilem cala uszczelke kupilem cieki wezyk igielit rozciolem go wzdloz i wcislem na miejsce starej uszczelki , potem naciaglem ta stara i przylega teraz super , moj problem z woda zakonczyl sie
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » śr mar 07, 2007 16:57

dzieki panowie wszystko posprawdzam jak bede mial wolny dzień ale tak pobieżnie oblukałem uszczelke bagażnika i nie wyglada żeby to przez nią, lampe odkręcilem i tez nic niepokojacego niewiedziałem, szybredach mam ale to gdyby przez niego to chyba by z przodu było mokro..., tak jak mowicie wezme wiadro i bede lał wleze do bagaznika i bede patrzył skad leci i tyle :smoke:



Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » śr mar 07, 2007 17:35

Masz szyberdach a on ma 4 rynienki które kończą się nad każdym z nadkoli-dwie oczywiście z tyłu więc sprawdz.Zeby nie lać po całym dachu to wstrzyknij sobie strzykawką w jeden z kanalików i zobaczysz.


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

Krzyku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob paź 02, 2004 18:56
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: woda w bagażniku

Post autor: Krzyku » śr mar 07, 2007 21:28

A może masz np. kabel od trzeciego światła stop puszczony pod lub nad uszczelką klapy. Jak nie to może uszczelka lampy jest zwinięta, bo bardzo często dzieje się tak jak się ściąga lampę. Przerabiałem to dwukrotnie u siebie i u kumpla.
Pozdrawiam
Krzyku



kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » śr mar 07, 2007 21:45

jak masz po prawej stronie wode to ja na 90% obstawiam lampe zacznioj od tego bo to częsta przypadłośc golfów (mają kiepskie te uszczelki pod lampą)


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

rade
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz gru 17, 2006 16:03
Lokalizacja: wrocek
Kontakt:

Post autor: rade » śr mar 07, 2007 23:46

Ja tez mialem ten problem... okazalo sie ze urwala sie sroba mocujaca lampe,
przez to lampa nie byla nalezycie docisnieta i woda dostawala sie pod uszczelke :(
a dalej do bagaznika.


Anbark
Radosław

wojtas.l
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 22:01
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Post autor: wojtas.l » czw mar 08, 2007 20:17

Proponuję obejżenie dokładne miejsca zgrzania blach po prawą lampą pod napisem GOLF (w miejscu gdzie blacha zachodzi już za zderzak).
Może się okazać że miałeś puknięte auto z tyłu lub samoczynnie w skutek rozłączenia się minimalnego tych blach ( np w skutek korozji) pojawiła sięminimalna szparka przez którą dostaje się woda, która wcześniej spływa z klapy bagażnika i odbijając się od zderzaka wpryskuje do bagażnika.

P.S. Widziałem taki przypadek w golfie. Sam miałem też problem z wodą w bagażniku ale u mnie wystarczyło wyczyścić uszczelkę spod lampy i całą lampę mocniej dokręceć. \

Pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 466 gości