Szyberdach, peknieta prowadnica

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » wt mar 06, 2007 15:08

No dokładnie teraz juz wiem o co chodzi. wogóle wielkie dzięki dla JERZAS :pub: . Po twoim opisie juz wiedziałem jak podejśc do sprawy. Na razie się nie dotykam ale jak zrobi się ciepło to zabawie się z szyberem.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

Awatar użytkownika
DariusN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 26, 2006 10:37
Lokalizacja: Golczewo

Post autor: DariusN » wt mar 06, 2007 20:18

A ja Idiot nakombinowałem się żywicą wierceniem w tych prowadnicach :crazy: narazie jest oki ale jak znowu padnie to stosuje ten trik tylko to ściąganie podsufitki mnie przeraża



Awatar użytkownika
janek822
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 04:48
Lokalizacja: Śląsk(K-ck)
Kontakt:

Post autor: janek822 » wt mar 06, 2007 22:24

szyberdach to odwieczny problem vw niestety. Oczywiście u mnie tez jest zerwana. Ta prowadnica jest w sprzedazy za 250zł(orginał) ale w sklepie jest komplet linek za 340zł z prowadnicami(orginał). No fakt troche pracy przy tym jest.

Ja mam jeszcze dwa pytania
1 jakiej grubości ma być ta blaszka co nia sie owija linkę i ile razy sie owija?
2 w prowadnicy od tyłu trzeba zrobic naciecie aby ta blaszka tam wchodziła,jakie to naciecie?ok 2mm wystarczy?



Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » śr mar 07, 2007 11:06

janek822 pisze:1 jakiej grubości ma być ta blaszka co nia sie owija linkę i ile razy sie owija?
Blaszka musi być na tyle cienka, żeby dała się zawinąć wokół linki i mieściła się w szczelinie pomiędzy kanalikiem linki a rynienką prowadnicy. Myślę,że blaszka o grubośći 1mm wystarczy. Ja mam 2x0,5 mm.
janek822 pisze:2 w prowadnicy od tyłu trzeba zrobic naciecie aby ta blaszka tam wchodziła,jakie to naciecie?ok 2mm wystarczy?
Jak najbardziej.



Awatar użytkownika
bolek78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt sie 02, 2005 21:14
Lokalizacja: bedzin
Kontakt:

Post autor: bolek78 » śr mar 07, 2007 13:01

Jerzas, jestes wielki zastosowalem twoj patent i jest rewelacja jeszcze raz wielkie dzieki



Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » śr mar 07, 2007 13:34

bolek78 pisze:Jerzas, jestes wielki zastosowalem twoj patent i jest rewelacja jeszcze raz wielkie dzieki
To nie jest mój patent. Autorem porady jest artkru i to do niego powinny być skierowane te słowa.



Awatar użytkownika
bolek78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt sie 02, 2005 21:14
Lokalizacja: bedzin
Kontakt:

Post autor: bolek78 » śr mar 07, 2007 13:38

więc sorry artkru wielkie dzieki patent działa bez problemu dzieki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: Sro Mar 07, 2007 13:03 ]
Jerzas pisze:janek822 napisał/a:
2 w prowadnicy od tyłu trzeba zrobic naciecie aby ta blaszka tam wchodziła,jakie to naciecie?ok 2mm wystarczy?
Jak najbardziej.
aja nic nie nacinalem i działa



Awatar użytkownika
Krisu84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pt maja 05, 2006 22:15
Lokalizacja: JAWORZNO

Post autor: Krisu84 » śr mar 07, 2007 15:27

witam u mnie jest troszke inaczej tzn uchyl dziala bez problemowo, natomiast problem pojawia sie przy chowaniu tzn nie da sie za jednym pociagnieciem przycisku tylko trzeba caly czas go naciskac to odsunie calosc... w momencie gdy otwieram recznie to tez nie ma problemu... tak wiec co trzeba zrobic zeby dzialalo to bez zadnych klopotow??



Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » śr mar 07, 2007 16:55

jeśli chodzi o nawijanie blaszki to ja pociąłem stary zasilacz komputerowy (blacha gruba i twarda) i nawinąłem na długości _z tego co pamiętam_ sześciu zwojów wyciętych z linki. pamiętajcie naprawiając szyber, że im więcej zwojów wytniecie, tym mocniejszy będzie ten mechanizm, jednak z kolei szyber będzie się mniej uchylał - w moim przypadku to jest ok. 2-3cm ponad poziom dachu (co mi i tak mało przeszkadza bo mój silnik jest nadpsuty i szyber daje się tylko odsuwać elektrycznie).
pozdrawiam i życzę owocnej pracy. zarezerwujcie sobie minimum jeden cały dzień na robotę


był mk3, jest prawie mk4

Awatar użytkownika
adamasio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:31
Lokalizacja: Cieszyn (DzięgielóVW)(VWisła)
Kontakt:

Post autor: adamasio » czw mar 08, 2007 22:45

no to czeka mnie robota!! az dziwne ze ten szyber to taki newralgiczny punkt calego auta, i tyle tego sie psuje i wszystkim od strony pasazera:)



Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » pt mar 09, 2007 09:31

adas01 pisze:jeśli chodzi o nawijanie blaszki to ja pociąłem stary zasilacz komputerowy (blacha gruba i twarda) i nawinąłem na długości _z tego co pamiętam_ sześciu zwojów wyciętych z linki. pamiętajcie naprawiając szyber, że im więcej zwojów wytniecie, tym mocniejszy będzie ten mechanizm, jednak z kolei szyber będzie się mniej uchylał - w moim przypadku to jest ok. 2-3cm ponad poziom dachu (co mi i tak mało przeszkadza bo mój silnik jest nadpsuty i szyber daje się tylko odsuwać elektrycznie).
pozdrawiam i życzę owocnej pracy. zarezerwujcie sobie minimum jeden cały dzień na robotę
Czyli zastosowanie tego patentu pozwoli tylko na uchylanie szyberdachu. Nie będzie mozna odsuwać go całkowicie????


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » pt mar 09, 2007 10:35

daniel2505 pisze: Czyli zastosowanie tego patentu pozwoli tylko na uchylanie szyberdachu. Nie będzie mozna odsuwać go całkowicie????
odwrotnie - będziesz mógł odsunąć szyber do końca pod dach, za to odchylanie będzie ograniczone - im więcej zwojów przeznaczysz na wycinkę i wstawienie blachy, tym bardziej ograniczone będzie uchylanie szyby. jak rozbierzesz to wszystko sam sobie na żywo zobaczysz, ciężko to dokładnie opisywać słowami


był mk3, jest prawie mk4

r32golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 10:43
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: r32golf » sob mar 10, 2007 12:55

niesty nie działa szukajka a nie wiem co sie moglo stac, poniewaz naprawilem szyberdach podpiolem i nie działa mi silnik , czy ktos wie ktory bezpiecznik odpowiada za szyberdach ? ale probówka sprawdzałem w we wtyczkach co ida do sterowania prąd dochodzi.. help bo juz sie tyle mecze z tym dachem ze szok.. a jeszcze tyle mam z golfem do roboty


VAG

Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » sob mar 10, 2007 20:09

r32golf pisze:naprawilem szyberdach podpiolem i nie działa mi silnik
A wczesniej działał silnik? Jesli tak to należy zwrócić uwagę czy zasłepka (przykrywka) z białą strzałką na silniku przykrywa śrubę do rzęcznego otwierania szybra kluczem ampulowym. Jesli odsuniesz zaslepkę w bok to silnik przestaje dziłać. Sprawdz to.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 340 gości