bardzo dziwny problem co do gaźnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

msieczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 06, 2007 14:16
Lokalizacja: skarżysko

bardzo dziwny problem co do gaźnika

Post autor: msieczka » wt mar 06, 2007 14:24

chłopaki mam taki problem. jestem nowy i nie wiem czy coś było w postach na ten temat. mianowice jak przektece kluczyk i nie odpale samochodu to brzeczy mi cos w gazniku. wyczailem z tata ze to jakis taki zawor a dokladnie "Nastawnik ssawki" Obrazek Obrazek
nie wiem co sie dzieje czy to moze byc jakies zwarcei czy co bo nie wiem. jest to gaznik pierburg 2ee.(golf 2 1.6)

prosze o pomoc



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » wt mar 06, 2007 14:30

konkretnie nastawnik przesłony powietrza - jesli brzeczy kilkanascie sekund i przestaje to OK, jesli nie przestaje to gorzej - sprobuj sprawdzic jak sie ustawia (zdejmij obudowe filtra powietrza) przed zapaleniem auta ...


TDPower

Awatar użytkownika
Gangst3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 00:03
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: Gangst3R » wt mar 06, 2007 20:50

No a mi nie przestaje po 15 sekundach jedynie zmienia sie dźwięk tego "brzęczenia", ale brzęczy dalej. To znaczy, że co uwalony?

a nie powinno to być tak, że po zgaszeniu samochodu przez kilka sekund brzeczy i potem przestaje?
A przed zapaleniem brzeczy bez przerwy?



Awatar użytkownika
jachukb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr lut 21, 2007 22:44
Lokalizacja: Bydgoszcz szwederko
Kontakt:

Post autor: jachukb » wt mar 06, 2007 21:18

WITAM ja to mam taki mexyk z gaznikiem ze szok on wogole teraz niechce chodzic na benzynie :( jutro zobacze pompe paliwa a wie ktos moze czemu jak go odpale to odrazu gasnie ??? musze go trzymac na obrotach !! a na gazie chodzi super prosze o odp ALE TYLKO FACHOWE !!! pozdrawiam



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » wt mar 06, 2007 22:44

Gangst3R pisze:No a mi nie przestaje po 15 sekundach jedynie zmienia sie dźwięk tego "brzęczenia", ale brzęczy dalej. To znaczy, że co uwalony?

a nie powinno to być tak, że po zgaszeniu samochodu przez kilka sekund brzeczy i potem przestaje?
A przed zapaleniem brzeczy bez przerwy?
hmm, musze sprawdzic, aż tak dokładnie sie nie słuchiwałem ...
tu jest mega-topik o PN: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=51389

[ Dodano: Wto Mar 06, 2007 21:53 ]
jachukb pisze:WITAM ja to mam taki mexyk z gaznikiem ze szok on wogole teraz niechce chodzic na benzynie :( jutro zobacze pompe paliwa a wie ktos moze czemu jak go odpale to odrazu gasnie ??? musze go trzymac na obrotach !! a na gazie chodzi super prosze o odp ALE TYLKO FACHOWE !!! pozdrawiam
Napisz jaki masz silnik - pojemnośc i który gaźnik (zwykły czy elektroniczny), na początek musisz miec swieży filtr paliwa (<15 tys km), na pompe paliwa możesz zerknąc czy jej nie cieknie z bocznych dziurek, jeśli tak to do wymiany, ewentualnie sprawdzic kable na przebicie i stan styków na palcu i kopułce, świeże świece ... czy silnik kopci na ciepło ?? zdejmij pokrywę filtra powietrza i zobacz czy przysłona nad gardzielą na zimnym silniku jest przymknięta, potem wypadałoby sprawdzic podgrzewanie kolektora dolotowego ...


TDPower

Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » śr mar 07, 2007 02:14

mi przy właczonym zapłonie brzęczy cały czas... a nastawnik jest dobry bo sprawdzałem na różne sposoby:). Po wyłączeniu zapłonu przestaje brzęczeć po kilku sekundach.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 433 gości