Stojący wskaźnik paliwa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zyniek2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 29, 2006 10:06
Lokalizacja: Dolnośląskie, Bielawa
Kontakt:

Stojący wskaźnik paliwa

Post autor: zyniek2 » wt mar 06, 2007 13:07

Mam takie pytanko czy stojący wskaźnikpaliwa to wina elektryki, czy może wina spławika mieszczącego się w zbiorniku? Jeśli spławika to czy jest możliwość odblokowania go np. jakimś kawałkiem drutu?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt mar 06, 2007 13:50

odepnij kostke w bagazniku co dochodzi do pompy paliwa i zmostkuj na momencik kable brązowo-niebieski i liliowo - czarny wtedy zobaczysz czy wskaznik Ci sie wychyli do końca , jesli tak to wina jest pływaka lub czujnika poziomu paliwa , jesli nie to wina elektryki , jesli wina czujnika paliwa to nie ma innego wyjścia jak wyjąć całą pompe ze zbiornika i naprawa , z tym nie ma wiele roboty , tylko nie podłączaj pompy wyjetej ze zbiornika pod zadne zasilanie !

[ Dodano: 06 Mar 2007 12:51 ]
tylko w temacie masz MK4 a tu masz MK3 więc o jaki chodzi ?



Awatar użytkownika
Krisu84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pt maja 05, 2006 22:15
Lokalizacja: JAWORZNO

Post autor: Krisu84 » śr mar 07, 2007 23:07

mam podobny problem ale juz sprawdzalem instalacje i jest ok i teraz pytanko po wyjeciu pompy jakie czynnosci trzeba wykonac w celu naprawy czujnika badz plywaka??



dolar25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:57
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: dolar25 » czw mar 08, 2007 14:52

Czuję, że to nie pływak. W moim MK3 było to samo. Jak dostałeś się do zbiornika, to wyjmij trochę gumowe węże, wtedy jak spojrzysz pod kątem to będziesz widział pływak(czy jak to nazywają wskaźnik paliwa). Następnie włóż rękę i poruszaj nim, powinien lekko chodzić.Włącz zapłon i popatrz na licznik, jeśli sie nie rusza to jest walnięty licznik. Osobno go nie kupisz. Ja kupiłem cały zegar na allegro za 45 zł i przełożyłem do swojego tylko licznik paliwa i wszystko pokazuje.
Mam nadzieję żę ci pomoglem.


A D A M

honzik1976
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 16, 2007 10:33
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

tdi

Post autor: honzik1976 » pn paź 27, 2008 14:55

a co w przypadku diesla ?
od zeszłego tygodnia mimo jakiś 30L w baku, wskazówka po przekręceniu zapłonu unosi się tylko 0.5 mm do początku skali wskaźnika i tak zostaje.
sprawdziłem napięcie na wtyczce przy baku (pod tylna kanapą) i waha się ono tylko od0,9-1,2V
po zwarciu styków wtyczki wskazówka nadal sie nie podnosi .

macie pomysł co sprawdzić i co to może być ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 250 gości