Wymiana amortyzatorow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grzes900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pn paź 17, 2005 16:10
Lokalizacja: chorzow/ruda slaska
Kontakt:

Wymiana amortyzatorow

Post autor: grzes900 » pn mar 05, 2007 13:05

witam
nadszedl czas ze musze wymienic amorki, mam mk3 obnizanego fabrycznie (40mm) i z tym jest zwiazane pytanie. Czy jak jest obnizany fabrycznie to sa krutsze sprezyny czy inne amortyzatorki? napiszcie mi cos na ten temat, ogolnie to zastanawiam sie czy zostawic go obnizonego czy nie i dlatego chcialbym wiedziec cos na ten temat
Z gory dzieki za porady
Ostatnio zmieniony pn mar 05, 2007 14:25 przez grzes900, łącznie zmieniany 1 raz.


GG

Awatar użytkownika
marcello
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: pn maja 16, 2005 16:07
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: [mk3] amorki

Post autor: marcello » pn mar 05, 2007 14:04

grzes900 pisze:witam
nadszedl czas ze musze wymienic amorki, mam mk3 obnizanego fabrycznie (40mm) i z tym jest zwiazane pytanie. Czy jak jest obnizany fabrycznie to sa krutsze sprezyny czy inne amortyzatorki? napiszcie mi cos na ten temat, ogolnie to zastanawiam sie czy zostawic go obnizonego czy nie i dlatego chcialbym wiedziec cos na ten temat
Z gory dzieki za porady
a co to za wersja ?? fabrycznie o 40mm nizsza?? GTI byly obnizane o (nie wiem 10mm-20mm ?? )


OCTAVIA i do tego COMBI

Awatar użytkownika
grzes900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pn paź 17, 2005 16:10
Lokalizacja: chorzow/ruda slaska
Kontakt:

Post autor: grzes900 » pn mar 05, 2007 23:36

b0rys pisze:a co to za wersja ?? fabrycznie o 40mm nizsza?? GTI byly obnizane o (nie wiem 10mm-20mm ?? )

w tym rzecz ze to nie jest gti tylko gl rok 93 i mam wbite w papierach auta informacje o obnizeniu auta o 40mm tylko ze jest to w jezyku niemieckim - pisze ze jest obnizony fabrycznie. Jest nawet osobna ksiazeczka dotyczaca obnizenia auta bo w niektorych krajach musza miec na to papier


GG

Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

Post autor: Bossman » pn mar 05, 2007 23:56

jesli "fabrycznie" obnizony o 40, to domyslam sie , że klient zazyczyl sobie cos z pakietu tuningowych dodatkow jakiejs firmy wspolpracujacej z vw i mu wymienili przed zakupem

masz 4 sprezyny krotsze o 4 cm i prawdopodobnie amortyzatory o skóconym skoku

jak chcesz wymieniac same amory to mozesz na standardowe ( przy obnizeniu do -40 nie jest konieczny sportowy amor i wiele osob wlasnie do seryjnych amorkow zakalda springi -40 i jest ok)


https://www.facebook.com/BadPhotographer?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » wt mar 06, 2007 02:57

jak chcesz wymieniac same amory to mozesz na standardowe ( przy obnizeniu do -40 nie jest konieczny sportowy amor i wiele osob wlasnie do seryjnych amorkow zakalda springi -40 i jest ok)
agadzam się do -40 nie trzeba niższych amorkrów, wystarcza fabryczne,

pozdrawiam


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
grzes900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pn paź 17, 2005 16:10
Lokalizacja: chorzow/ruda slaska
Kontakt:

Post autor: grzes900 » wt mar 06, 2007 10:21

Bossman pisze:jak chcesz wymieniac same amory to mozesz na standardowe ( przy obnizeniu do -40 nie jest konieczny sportowy amor i wiele osob wlasnie do seryjnych amorkow zakalda springi -40 i jest ok)
czyli mam rozumiec ze jezeli chce go zostawic tak jak jest to tylko wymiana na standardowe amorki a jezeli chce go postawic normalnie to do nowych amorkow zakupic sprezyny? A czy w tym przypadku moge wymienic np tylko przod czy musze wymieniac od razu i tyl?


GG

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » wt mar 06, 2007 11:28

nie do konca .. bo taki amorek seryjny na sprezynach - 40 szybciej sie zuzyje niz na seryjnych... poza tym am inna prace i tlumienie .. nie ma to jak kit czyli jesli sport to to i to... aczkolwiek same sprezyny jest to najtansze rozwiazanie..


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 292 gości