centralny zamek a bagażnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Smalecwks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr sty 10, 2007 16:59
Lokalizacja: Wrocław

centralny zamek a bagażnik

Post autor: Smalecwks » sob mar 03, 2007 14:22

witam, mam dziwną sprawę w moim golfiku. Jezeli zamykam drzwi to bagażnik tez sie ładnie zamyka, ale gdy otwieram drzwi to wszystkie sie otwierają natomiast bagażnik pozostaje zamknięty i muszę otwierać go kluczykiem, bardzo to uciążliwe. Dlaczego tak się może dziać?



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » sob mar 03, 2007 14:45

Sprobuj taka opcje: otworz bagaznik z kluczyka i klape z zamka, potem drzwi normalnie z centrala, zamknij klape i potem drzwi z centrala. Sprawdz czy bagaznik sie zamknal z centralem. Kiedys spotkalem sie z taka kombinacja i po kilku probach udalo sie, zarowno w MK3 jak i np w Vectrze A.

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

mamrot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob lut 17, 2007 15:45
Lokalizacja: Łomża

Post autor: mamrot » sob mar 03, 2007 14:47

bardzo mozliwe ze to jest wina mechanizmu a nie centralnego bycmoze cięgno przesuwające zamek ma jakiś luz i nie ustawia zapadki w odpowiedniej pozycji ja bym zdiął tapicerkę z klapy i obejżał jak pracuje zamek (poprostu wcisnąc kilka razy guzik przekręcić kluczyk) ja miałem odwrotnie bagażnika mi nie zamykał okazało się że cięgno wogóle wypadło z gniazda może to coś podobnego :bigok:


bez jajków

Smalecwks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr sty 10, 2007 16:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Smalecwks » ndz mar 04, 2007 14:47

trzeba sciagać tapicerkę? nie wystarczy rozkręcić samego zamka w klapie? silniczek od centralnego w bagażniku słychać że pracuje. dodam że nieważne czy central jest otwarty czy zamkniety jak zamkne klape to bagażnik zawsz się zamyka, wiec chyba nie przesuwa sie zapadka



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » pn mar 05, 2007 09:34

a w jakiej pozycji wyjmujesz kluczyk (pionowo czy poziomo, ja mam otwieranie pilotem więc nie wiem jak to jest w Golfie) w większości autek jest tak, że bagażnik można zamknąć kluczykiem na stałe i wtedy centralny go nie otwiera (tylko kluczykiem można otworzyć) albo ustawiamy kluczyk w pozycji "środek" (tak jak w drzwiach kierowcy (lewo-środek-prawo) i powinno działać zamykanie tylko z centralnego, da się otworzyć bez kluczyka.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn mar 05, 2007 21:11

Kumpel ma golfa III variant i z tego co mówił, to tam są trzy pozycje kluczyka - otwarty, zamkniety na stałe i zamkniety, ale otwierany i zamykany centralnym (albo jakoś tak podobnie) - spoórbuj, może u Ciebie też tak jest.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 313 gości