jak wcisnąc tłok w przednich hamulcach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Post autor: vwarek » ndz mar 04, 2007 02:02

rafffik pisze:prosił bym mały opis plis
Opis nr. 1:
Paweł Marek pisze:Chyba najlepiej bedzie wymontować zacisk i wziąć na imadło. Być może tłoczek jakoś sie przywantował skoro cały prawie wyszedł z powodu cienkich klocków. więc lepiej wyciągnąć tłok, obejrzeć, ewentualnie gumkę zmienić, potem wantować dwoma klinami z drewna i musi wejść. Oczywiście przednich się nie wkręca chociaż kręcenie nie zaszkodzi.
Opis nr. 2:
Paweł Marek pisze:skoro nie wchodzi to albo zapieczony albo stanął pod skosem, więc trzeba go ustawić prosto i wantować po troszku z dwóch stron dwoma klinami, lub ściskać np jednym ściskiem stolarskim kiwając trochę nim na boki żeby tłok się ustawił prosto. Nie używać za dużo siły bo się porąbią rysy na ściankach zacisku i kaplica.


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

rafffik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 01, 2006 22:15
Lokalizacja: kędzierzyn-koźle

Post autor: rafffik » ndz mar 04, 2007 02:05

hej dzięki jakos się poradzę

[ Dodano: 04 Mar 2007 01:10 ]
hej dzięki jakos dam rady



Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Post autor: vwarek » ndz mar 04, 2007 02:14

Szosownik pisze:nie chciały się wcisnąć więc pojechałem do znajomego a on je poprostu wkręcił
Nie, nie kłamiesz bo można wciskać i wkręcać.
Ale przednich nie trzeba wkręcać, po prostu się wciskają, natomiast z tylnymi numer z samym wciskaniem nie przejdzie... ;)


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » ndz mar 04, 2007 02:48

tylne się wkręca faktycznie bo trzpień wypychający tłok przy pracą hamulcem ręcznym faktycznie jest nacięty gwintowo,w przednich zaciskach nie ma w co wkręcać tłoków-można tylko wzruszyć tłok przez jego obrót ale zasadniczo to się wciska- dużymi śrubokrętami, breszkami, montówkami, rurkami, a nawet przy braku czegoś adekfatnego dwoma dużymi kluczami płaskimi choć powinno się to robić przyrządem specjalnym który wygląda jak duża śruba wkręcana w płaskownik gdzie płaskownik opiera się od środka zacisku o łapy- te po przeciwnej stronie tłoka(trzymają zewnętrzny klocek) a śrubę wkręca się opierając jej koniec o środek tłoczyska-podczas wkręcania śruby w zaparty płaskownik wciska ona tłoczysko w głab zacisku
wiem co piszę bo wciskanie tłoka wykonywałem już wielokrotnie i to różnymi narzędziami i w różnych pojazdach i dodam tylko tyle,że warto odkręcić korek ze zbiorniczka płynu hamulcowego bo wystarczy, że przytkane jest odpowietrzenie zbiorniczka w korku i może wywalić np tylny cylinderek


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » ndz mar 04, 2007 08:50

Szosownik pisze:
wojteks pisze:
Darcyn pisze:wkreca sie je
co za bzdury piszesz, TYLNE się wkręca (jak ktoś ma tarcze) a przednie się tylko WCISKA

a ja powiem tyle że mam klocki i z przodu i z tyłu i cylinderki nie chciały się wcisnąć więc pojechałem do znajomego a on je poprostu wkręcił :!:
i co twierdzisz kolego że ja kłamię :?:
twierdzę że przednie cylinderki nie wymagają wkręcania co potwierdza wielu kolegów we wcześniejszych/późniejszych postach (musiał mechanik je wcisnąć bo samo wkręcanie bez naciskania nic nie da, tłoczek będzie stał/obracał się w miejscu )



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » ndz mar 04, 2007 08:56

Paweł Marek pisze:Chyba najlepiej bedzie wymontować zacisk i wziąć na imadło. B
to jest najlepsza i najszybsza metoda. Ja mam usiebie takie imadełko w kształcie litery V i świetnie daje rade)


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

rafffik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 01, 2006 22:15
Lokalizacja: kędzierzyn-koźle

Post autor: rafffik » ndz mar 04, 2007 13:07

witam czesc
kazda rado mi troche pomogła
ale wiem ze się go nie wkręca tylko trzeba poprostu wbic jakos do srodka...
wyczysciłem csły tłok bo był zardzewiały potem imadło i poszło bez problemów pozdrawiam



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » ndz mar 04, 2007 13:48

Panowie nie ma sensu odkręcac zacisku i sciskac go w imadle, tak samo nie ma potrzeby spuszczac płyn, wystarczy zwykły ścisk stolarski i wciska sie bez problemu, z tym wkręcaniem to tez głupota jeśli chodzi o przednie hamulce, przeciez to oczywiste ze podczas pracy hamulców tłoczek sie nie obraca tylko wysuwa więc spowrotem tez go wciskamy.



Awatar użytkownika
imp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 23:31
Lokalizacja: mysłovwice/glivwice
Kontakt:

Post autor: imp » ndz mar 04, 2007 14:57

szatanek pisze:Panowie nie ma sensu odkręcac zacisku i sciskac go w imadle, tak samo nie ma potrzeby spuszczac płyn, wystarczy zwykły ścisk stolarski i wciska sie bez problemu, z tym wkręcaniem to tez głupota jeśli chodzi o przednie hamulce, przeciez to oczywiste ze podczas pracy hamulców tłoczek sie nie obraca tylko wysuwa więc spowrotem tez go wciskamy.
w tyle sie obraca .. :smoke:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53310&postdays=0&postorder=asc&start=0]my ex mk3 GTI 20 jahre by ABF[/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2269482#2269482]actual mk4 GTI Exlusive by AGU[/url]

6N 1.4 8V/MK4 1.6 8V/MK3GTI 2.016v/DERBY 1.1 8V/MK4GTI 1.8T 20V/6N 1.3 8V/A4 B6 1.9TDI/A4 B7 2.0TDI

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » ndz mar 04, 2007 19:34

Obraca sie ale jak zaciagasz ręczny, ale napewno nie podczas naciskania na hamulec nozny, bo powiec w jaki sposób cisnienie płynu w układzie spowoduje obrót tłoczka?? to logoczne.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn mar 05, 2007 00:19

Ja u siebie wcisnąłem je ściskiem stolarskim. Kolega twierdził ze się je wkręca. Stwierdzięłm ze to bzdura ale kombinowal i nic mu nie wyszło. Ściskiem weszło bez problemów.



Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » pn mar 05, 2007 12:48

A ja jak mialem podniesione auto, to wlozylem zacisk pod wachacz, tloczkiem do dolu, pol tloczek podlozylem rurke i powoli opuszczalem auto...
Tloczek wszedl bez problemu :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 558 gości