Spryskiwacz tylnej szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Thomaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 04, 2006 23:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Spryskiwacz tylnej szyby

Post autor: Thomaster » śr lut 28, 2007 22:26

Witam. Mam problem ze spryskiwaczem tylnej szyby w moim mk4 1,6SR. Teoretycznie wszystko działa, ale gdzieś musi być jakaś nieszczelność bo w środku czuć zapach płynu. Z tego co ustaliłem prawdopodobnie wyciek jest gdzieś w pobliżu łączenia tylnej klapy z dachem- odsunąłem tą gumową osłonę na łączeniu i faktycznie po użyciu spryskiwacza jest tam mokro.
Pytanko - jak sie zabrać za naprawę tego? Czy trzeba rozbierać podsufitkę? Czy ktoś wykonywał już taką operację na soim mk4? Może macie jakiś opis albo coś innego pomocnego.

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam



greg

Post autor: greg » czw mar 01, 2007 10:31

zdejij osłonę klapy , wciśnij spryskiwanie i zobacz czy leje się przy silniczku czy na górze, jak ustalisz gdzie to wtedy pytaj



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » czw mar 01, 2007 16:44

Podsufidkę rozbierasz częsciowo- tylko tylna część i masz dostęp, a wężyk naprawisz popzez TZW. sztukowanie



OLI898
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 02, 2007 19:56
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: OLI898 » pt mar 02, 2007 20:50

Witam. Przerabiałem ostatnio ten temat. Oczywiście trzeba zdjąć tapicerkę klapy tylnej. Nie powinno sprawić to większego problemu ponieważ jest ona na zatrzaskach i poprzez podważenie powinna ustąpić. Nie należy zapomnieć o 2 wkrętach w uchwytach tapicerki. Po zdjęciu musisz zobaczyć z którego miejsca cieknie lub leje się płyn jak było to w moim przypadku. Jeśli to wężyk to sobie bez problemu poradzisz ale na 80% jest to pęknięty plastikowy kranik na który zakłada się wężyk. Kranik jest integralną częścią z miedzianą rurką która przechodzi przez silniczek i od góry założona jest dysza spryskiwacza. Jest to element wymienny i występuje w zestawie naprawczym do VW. Inną możliwością jest zaworek poniżej silniczka który odpowiada za to żeby płyn się nie cofał (o ile takowy został zastosowany) - mróz mógł go rozsadzić (część wymienna). Grunt to rozebranie tapicerki i sprawdzenie wycieku. Pozdrawiam



bartek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr lut 07, 2007 01:45
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: bartek » ndz mar 04, 2007 00:22

I jeszcze jedno spryskiwacz pozostaje nieruchomo wobec wycieraczki!!!



grzegorz65
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 11:41
Lokalizacja: Polska południowa

Post autor: grzegorz65 » ndz mar 04, 2007 12:45

Usuń wyciek jak najszybciej! Miałem podobną sytuację i płyn ze spryskiwacza zalał mi silniczek otwierania bagaznika. Musiałem go wymienić, a to kosztuje jakieś 150 zł.


Grzegorz

Awatar użytkownika
bogdan10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 11:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bogdan10 » ndz mar 04, 2007 20:39

Witam wszystkich. Mam ten sam problem - wyciekający płyn z zamka tylnej klapy, dwa dni temu próbowałem zdjąć tapicerkę i tu pojawił się problem. O ile górny jasny plastik udało mi się z trudem wypiąć z zaczepów to z dolnym nie mogę sobie poradzić. Odkręciłem dwa wkręty w zagłębieniach, próbowałem podważać, odciągać na siłę i nic. W związku z tym mam pytanie do kolegi OLI898, napisałeś wyżej że nie powinno to sprawić problemu- ja nie mogę sobie z tym poradzić, czy możesz opisać krok po kroku jak to zrobić?



Awatar użytkownika
Aldek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 13:51
Lokalizacja: Dolsk

Post autor: Aldek » ndz mar 04, 2007 20:49

aby zdjąć dolny plastik [czarny] musisz użyć troche siły trzymają go metalowe zaczepy.Ijeszcze jedno jak spryskiwacz kręci sie razem z wycieraczką to znaczy że jest ukręcona miedziana rurka w środku.


Aldek

milek72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt paź 27, 2006 00:21
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: milek72 » ndz mar 04, 2007 22:23

bogdan10 pisze:Odkręciłem dwa wkręty w zagłębieniach, próbowałem podważać, odciągać na siłę i nic
Przerabiałem to ściąganie kilka razy. Jedną ręką trzymaj za klapę a drugą energicznie szarpnij za rączkę gdzie są wkręty - musi puścić :)



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » pn mar 05, 2007 20:09

milek72 pisze:Odkręciłem dwa wkręty w zagłębieniach, próbowałem podważać, odciągać na siłę i nic
To malo tej sily masz:]
Ja ostatnio tez to sciagalem, juz po woli zaczynalem watpic czy ten plastki kiedykolwiek wyskoczy z zatrzaskow,ale po kilku minutach ostrego silowania sie z tym .Udalo mi sie:]



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 339 gości