Chlapacze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Chlapacze

Post autor: lordmatej » sob mar 03, 2007 22:27

Czy posiadacie w swoich autach chlapacze? Jeśli tak to jakie i gdzie można dostać.Ale tylko takie żeby na 100% pasowały a nie jakieś uniwersały z CPNu.Chodzi mi o MK3 tylko.


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

wczyz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn cze 13, 2005 18:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: wczyz » sob mar 03, 2007 22:32

Kupiłem do przodu, bo błotniki w MK3 właśnie w tych miejscach strasznie lubią rdzę... Kupiłem oryginały na allegro za 80zł. W sklepie kosztują ok. 110. Nie baw się w jakieś uniwersalne, bo szkoda nerwów i forsy. Ja zacząłem od uniwersalnych i zdjąłem po miesiącu. Nie pasują, nie da się ich porządnie zamocować. Oryginały pasują idealnie - polecam. Pozdr.



VOOLF
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: śr lis 08, 2006 14:02
Lokalizacja: POŁUDNIE
Kontakt:

Post autor: VOOLF » sob mar 03, 2007 22:32

To zapraszam do Serwisu VW


Wilk psa się nie boi, tylko nie lubi jego szczekania.

Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » sob mar 03, 2007 22:44

voolf czyli gdzie zapraszasz??


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » sob mar 03, 2007 22:55

VOOLF pisze:To zapraszam do Serwisu VW
dokładnie :)
ja kupiłem na allegro ale porażka :butthead:
nie przykręciłem ich [-(
i niby znaczek vw jest ale kaszana :lol:



VOOLF
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: śr lis 08, 2006 14:02
Lokalizacja: POŁUDNIE
Kontakt:

Re: Chlapacze

Post autor: VOOLF » sob mar 03, 2007 23:04

lordmatej pisze:Czy posiadacie w swoich autach chlapacze? Jeśli tak to jakie i gdzie można dostać.Ale tylko takie żeby na 100% pasowały a nie jakieś uniwersały z CPNu.Chodzi mi o MK3 tylko.

Na pewno dostaniesz takie chlapacze w salonie VW i będą ci pasowały na 100%


Wilk psa się nie boi, tylko nie lubi jego szczekania.

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob mar 03, 2007 23:28

tylko pamiętaj chlapacze (przednie) rożnią się do wersji gt, sa wyprofilowane pod nakłądki progowe, a wersja do cl/gl tego nie maja



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » sob mar 03, 2007 23:48

lordmatej pisze:Czy posiadacie w swoich autach chlapacze?
powiem ci tak na plus autko czyste sobie smiga nawet jak jest mokro ale na minus to beznadziejnei wyglada samochod z chlapaczami przechodzilem to w mk2 i zalozylem tylko po to ze progi i tak juz mi rdza zrzerala i chialem je troche uchronic przed tym ale strasznei to wygladalo, chlapacze z allegro te niby VW to kicha mialem chyab wszystkie albo pekly albo sie urwaly albo powyginaly na sloncu


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » ndz mar 04, 2007 02:34

Też sie czaje na chlapacze na przód. Za każdym razem gdy mechanik sprawdza mi podwozie to konserwacja na progach tuż przy błotnikach jest uszkodzona.

Zapodałem na próbe uniwersalne z allegro (są fajne mięciutkie i dają się dociąć). Kumpel ma mi pomóc mądrze je skrócic (zostawić tylko niezbedne minium chroniące te newralgiczne punkty a reszte upiepszyć by nie szpeciły za bardzo) i zamontować.

Takiego mam plana na przyszły piątek. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy

pozdrawiam



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » ndz mar 04, 2007 08:54

założyłem oryginały (z serwisu VW) pasują idealnie. Problem może być jeżeli masz jakieś nakładki na progi inne niż fabryczne



Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » ndz mar 04, 2007 10:45

OK czyli wiem że jak już zakłądać to oryginały,ale czy ten serwis to polega na tym że musze jechać do nich żeby mi założyli(co łącznie da niezły koszt-dojazd,zakup i usługa) czy też istnieje jakiś serwis internetowy lub cos w tym stylu żeby mi przysłali?? I jeszcze czy ma ktoś może zdjęcie oryginała?? Jeśli jest to małe i zgrabne to czemu nie,ale jak chlapacz od autobusu lub taki do samej ziemi to ja podziękuje.Zwróćcie uwagę na skodę fabię,ma tak zajebiste chlapacze że bez nich wyglądała by beznadziejnie.Właśnie myślę o czymś takim.


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

wczyz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn cze 13, 2005 18:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: wczyz » ndz mar 04, 2007 11:07

Zdjęcia niestety nie mam. Ale zapewniam, że oryginały pasuja świetnie i nie wyglądają aż tak źle. Gdy szukałem dla siebie nie znalazłem w internecie żadnego sklepu, czy nawet prywatnej osoby handlującej takimi chlapaczami. Miałem szczęście i kupiłem na allegro nowe, nieużywane - gość sprzedawał 2 kpl. - przywiózł a Anglii. Ale wcześniej dowiadywałem się w sklepach u siebie i koszt takiego kpl. to 110zł. Jest to wyrób f-my chyba VOTEX (robią akcesoria dla VW) i napewno dostaniesz je również w ASO. Napewno sprzedają bez przymusu skorzystania z ich montażu... Acha, i to co pisał ku_bi - chlapacze różnią się w zależności od wersji. Jeżeli masz plastikowe nakładki na błotniki i progi, to będą inne niż do wersji bez tych plastików. Pozdr.



maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » ndz mar 04, 2007 11:10

wojteks pisze:założyłem oryginały (z serwisu VW) pasują idealnie. Problem może być jeżeli masz jakieś nakładki na progi inne niż fabryczne
Rozumiem, że do GT czy też GTI są trochę inne niż do MKIII bez nakładek błotników ale są normalnie w ofercie w ASO.
Aby zamocować pewnie musiałeś wiercić? Żadne żabki mocujące nie wchodzą w grę?



Awatar użytkownika
thomas_pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 20:13
Lokalizacja: Łódź / Zgierz

Post autor: thomas_pl » ndz mar 04, 2007 11:58

Albo orginalne, albo wcale... :) Ale wyglad auta bedzie pozostawiał duzo do zyczenia jak zalozysz..:P A założenie jest banalne, każdy moze zrobic to we wlasnym zakresie .


thomas_pl - golf MK 3

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 294 gości