Stukanie przy wciskaniu sprzegla, czy juz pada?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Stukanie przy wciskaniu sprzegla, czy juz pada?

Post autor: hudy8 » ndz mar 04, 2007 00:12

witam.panowie mam w swoim golfie silnik 1Z.chyba pada mi sprzęgło ponieważ podczas zmiany biegów słychać stukanie przy wciskaniu i puszczaniu sprzęgła,gdy na luzie szybko puszczam sprzęgło to słychać dziwny dźwiek jakby ktoś rzucał śruty na ziemie,gdy na luzie wcisne lekko sprzęgło to odczuwam straszne szarpanie,podczas ruszania strasznie szarpie całym samochodem,gdy wyłanczam silnik to słychać dxwiek jakby ktoś upuścił garnki na ziemie :grin: a na wcisniętym sprzęgle gdy wyłanczam to nic nie słychać (myślałem że to koło dwumaswe ale podobno w 1Z -ach nie ma tego elementu,gdy szybko chce się rozpedzić i szybko puszczam sprzęgło to mam uczucie jakby chciało wyrwać silnik z pod maski.jednak mam pytanie: gdy jade powiedzmy na 2 lub 3 biegu i puszczam na chwile gaz a puźniej znów go wciskam to słychać stukot i szarpnięcie - czy to tez moze być efekt konczącego się sprzęgła??a moze te wszystkie objawy to nie sprzęgło??jakie sa wasze sugestie na ten temat??
Ostatnio zmieniony ndz mar 04, 2007 00:25 przez hudy8, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
vwrych
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw mar 09, 2006 20:47
Lokalizacja: człuchów
Kontakt:

Post autor: vwrych » ndz mar 04, 2007 00:47

kolego mysle ze moze odczepiła ci sie taka sprezyna przy sprzegle ja ostatnio taki problem miałem w golfie RP przy wciskaniu sprzegła stukot takze najlepiej zwalic skrzynie i wszystko sie okaze . pozdrówka dla ciebie



jeanks5t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt lut 09, 2007 03:39
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: jeanks5t » ndz mar 04, 2007 08:42

Moim zdaniem to nie jest nic związane ze sprzęgłem, a prędzej jakaś poducha pod skrzynią albo silnikiem.



hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Post autor: hudy8 » ndz mar 04, 2007 09:49

poduszke pod skrzynia ostatnio sprawdzał mechanik i powiedział że jest wszystko ok.poduszki pod silnikiem tez wyglądaja dobrze.takze stawiam na sprzęgło.moze ktoś jeszcze miał takie objawy jak ja??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 451 gości