Wyciek oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Wyciek oleju

Post autor: x86635 » sob mar 03, 2007 23:20

dzisiaj wyjeżdżając z garażu zobaczyłem plamę oleju na podłodze zajrzałem pod maskę i na pierwszy rzut oka ok ale zdjąłem osłonę z paska rozrządu i okazało sie ze jest tam mokro od oleju i teraz pytanie puścił jakiś zimering od któregoś z tych kol od paska rozrządu czy co?? i ile taka naprawa będzie kosztować i czy jest skomplikowana?? pomóżcie proszę :bajer:
Ostatnio zmieniony ndz mar 04, 2007 14:21 przez x86635, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » sob mar 03, 2007 23:23

albo ktorys uszczelniacz albo uszczelka przystawki w ktorym jest zimering walu korbowego. hmm co do naprawy to nie jest zbytnio skomplikowana ;)
sciagasz pasek rozrzadu, odkrecasz kolo zebate, wyciagasz uszczelniacz, zakladasz nowy i wszystko przykrecasz tak samo ;) koszt uszczelniacza okolo 10zl ;)



camp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob sty 27, 2007 21:49
Lokalizacja: Pomorze

golfik sie wykrwawil!!

Post autor: camp » sob mar 03, 2007 23:36

Witam! Wczoraj miałem taki sam objaw. Plama oleju. Dzisiaj zaglądam i pod osłoną paska rozrządu mokro. Wszystko wskazywało na to, że jakiś uszczelniacz. Okazało się jednak, że walnął czujnik ciśnienia oleju i pięknym strumyczkiem leciał ojej w okolicę wału korbowego!!!



Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » ndz mar 04, 2007 14:18

camp, moze w 1.3 jest gdzies po stronie rozrzadu czujnik oleju.
Ale w 1.8 RP na pewno nie ma po stronie rozrzadu zadnego czujnika. Takze albo lecic z jakiegos uszczelniacza, albo z tej przystawki.



camp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob sty 27, 2007 21:49
Lokalizacja: Pomorze

Wyleciał olej!!!

Post autor: camp » ndz mar 04, 2007 14:36

sGARY. W 1.3 czujnik jest u góry, ale wyciekający olej tak znalazł sobie drogę po silniku, że ciekł w okolicę wału. Wymieniłem czujnik dolałem oleju i jest ok.



Kamilos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lut 03, 2007 21:14
Lokalizacja: Trzebiel/Czaple

Post autor: Kamilos » ndz mar 04, 2007 15:44

Też miałem wyciek w tym miejscu poszedł simering na kole wału korbowego,strasznie ubywało oleju sam simering kosztował śmieszne pieniądze ok 7zl.Wystarczyło zdjąć pasek rozrządu odkręcić koło(no z tym był mały kłopot)wyciągnąć stary i założyć nowy.Problem znikł za 7zl ;)


kamilos

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » ndz mar 04, 2007 16:07

Ja miałem wyciek tez tam na simeringu koła wałka rozrządu !! Powiem tak ze roboty trochez tymjest i wcale to takie proste nie jest !! Bo 3a pomyśleć i wszystko poblokować zeby sie nic nie przestawiło przy zdejmowaniu paska !! Japrzy Tym odrazu wymieniałem pasek bo chciałe wszystko załatwić za 1 razem :)))
Najgorsze co było o własnie ściągnąc kołko na wale rozrządu ://// sie sporo namęczyliśmy z bratem ale wsio sie udało Wymieniłem siemering (choć mocno sie tamnie alło a zaledwie było troche mokro) ale tam jest pasek tammusi być suchutko:D)
a co do kosztów to tak jak koledzy piszą ok 10 zł :D



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 299 gości