Woda po dywanikiem od kierowcy ;/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pucek007
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 22:34
Lokalizacja: SZY(Węgierska Górka)
Auto: Audi a6 c7

Woda po dywanikiem od kierowcy ;/

Post autor: pucek007 » pn sty 22, 2007 18:32

Witam mam problem z woda pod dywanikiem kierowcy napewno nie przez dziure od linki od maski ani przez szyberdach pomozcie dzieki!



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » pn sty 22, 2007 18:43

pewnie masz dziure w podłodze czesto sie zdarza, że wokół korków konserwacyjnych zardzewieje i tamtedy sie woda dostaje do środka.
Wjedz sobie na kanał i dokładnie popatrz, albo sciagnij wykładzine i bedzie widać co i jak.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
pucek007
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 22:34
Lokalizacja: SZY(Węgierska Górka)
Auto: Audi a6 c7

Post autor: pucek007 » pn sty 22, 2007 18:45

wiesz co nawet jak jest sucho i umyje auto to tez jest woda w aucie jak sie dostanie od spodu do gory przy myciu auta??



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » pn sty 22, 2007 18:48

pucek007 pisze:wiesz co nawet jak jest sucho i umyje auto to tez jest woda w aucie jak sie dostanie od spodu do gory przy myciu auta??
hehe tego nie zakładałem wiec raczej cieknie od góry :D
a jak od spodu to pompuje jak jest mokro na drodze (np po deszczu) :bigok:


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » pn sty 22, 2007 19:29

mam pytanie czy autko było uderzone????? jeśli tak to czasem woda dostaje sie przez szczelinę między uszczelką a drzwiami. najlepiej wez węża pod cisnieniem i lej wodę w szczeline drzwi, i zobacz co sie bedzie działo. kiedys w poprzednim aucie leciało mi przez uszczelke przedniej szyby. napisz jak sie czegos wiecej dowiez . pozdro



kemizo67
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 28, 2006 22:15
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: kemizo67 » pn sty 22, 2007 19:46

wsadź rękę tam gdzie są bezpieczniki, jeśli jest tam mokro to leci przez uszczelkę szyby - miałem to samo jak wjechałem na myjkę automatyczną, kałuża wody na dywaniku od kierowcy a gąbka przy bezpiecznikach nasiąknięta jak diabli


pozdrawiam

Endrus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 01, 2007 15:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Endrus » sob mar 03, 2007 17:23

Mam wodę pod dywanikami przy kierowcy i z tylu za siedzeniem kierowcy. Czy w tym wypadku uszczęlkę jako przyczyne należy wykluczyć? może to poporostu przez śnieg



wczyz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn cze 13, 2005 18:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: wczyz » sob mar 03, 2007 17:55

Witam! Też miałem problem z wodą pod dywanikiem, po sprawdzeniu odprowadzeń wody z szyberdachu, całkiem go wykluczyłem z podejrzeń... No i po następnych nietrafionych diagnozach powrócilem do niego. Okazało się, że uszczelka przy szybie szybra zaczęła się odklejać (pewnie ze starości) i woda migrowała sobie między nią a szybą i oczywiście nie trafiała na rynienkę do odprowadzania... A że (z braku innej możliwości) najczęściej parkuję lewym przodem w dół, to spływała sobie po zewnętzrnej ściance rurki odprowadzającej wodę z szybra, potem skapywała na wewnętrzną stronę plastiku z przedniego słupka i po uszczelce drzwi wprost pod plastik na progu i stąd pod dywanik... Długo tego szukałem, ale znalazłem. Dokleiłem uszczelkę do szyby szybra, zasilikonowałem od środka (między szybą i uszczelką) i problem zniknął. Jaki z tego morał? Nie należy za szybko odpuszczeć głupiemu szybrowi ;-) Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
xiyal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 12:04
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: xiyal » sob mar 03, 2007 23:02

Hej,
ja tak mam tylko po stronie pasażera - ale ja u siebie już doszedłem co to jest :) Leci z odprowadzenia wody z szyberdachu. Odprowadzenie na zewnątrz było już totalnie zapchane ziemią/błotem. I lało się po nadkolu pod wykładzinę. Dziś to przeczyściłem i teraz czekam na opady żeby przetestować. Ja żeby dojść skąd leci wyjałem wszystkie dywaniki i maty, do gołej blachy. Mam nadzieję, że to to, bo już tak do 3ch miesięcy jeżdzę - auto wręcz jednoosobowe :)


Pozdro
xiyal

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 443 gości