Wyrzuca mi pod wpływem ciśnienia olej z silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

normans
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 01:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Wyrzuca mi pod wpływem ciśnienia olej z silnika

Post autor: normans » ndz lut 25, 2007 01:27

Mam golfa II z 89r. silnik 1.3 na wtrysku z LPG, wyrzuca mi z niego olej z silnika pod wpływem wysokiego ciśnienia ( nie zostaje prawie nic w silniku oleju). Na poczatku myślałem że to uszczelka pod głowica ale olej nie był biały więc odałem autko do jednego mechanika i zrobił to w dwa dni mówiąc że wymienił zimeringi. Jednak po kilku dniach jazdy autkiem historia się powtóżyła ale tym razem doszedłem że olej wypchneło w miejscu gdzie wkłada się bagnet do sprawdzenia stanu oleju. Znów zaprowadziłem autko do mechanika ten rozkłada ręce i mówi ze może to być jeszcze odma. Moje pytanie jest proste co o tym sądzicie, a może ktoś juz rozwiązał podobny problem? Dzieki z góry za info pozdrawiam.



Awatar użytkownika
ghoost
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: sob paź 28, 2006 20:34
Lokalizacja: zamość/kraków

Post autor: ghoost » ndz lut 25, 2007 01:37

nie wiem czy dobrze mysle, ale moze jakies przewody sa zapchane i laduje olej w te miejsca gdzie jest miejsce... :roll:


just do it:)
moje cudo http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=971572&sid=850f22cf6962c38706d83579013f4a00#971572

normans
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 01:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: normans » ndz lut 25, 2007 01:40

Przewody są raczej drożne bo jak by było inaczej to przypuszczam że wszystko by działo się odrazu a nie po kilku dniach.



martin_vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 11, 2006 00:58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: martin_vw » ndz lut 25, 2007 01:48

normans pisze:Przewody są raczej drożne bo jak by było inaczej to przypuszczam że wszystko by działo się odrazu a nie po kilku dniach.
Witam
To jest odma i nic innego. Miałem takie zdarzenie, dokłądnie jak opisujesz. Były mrozy w zeszłym roku. Autko stało na mrozie (gdzie w dzień było -10stopni). Zazwyczaj stało w garażu i nic się nie działo. Jechałem na lawecie 100 km -)
Wywaliło mi olej przez miarkę. Potem trochę czytałem i to jest najczęstsza i najmniej dramatyczna oznaka zapchania odmy.
Tak mają do siebie golfy, do tego dochodzi jeszcze gaz. (mam na gaz golfa III 1.4)
Nie przejmuj się. Przeczyść tylko odmę. Jeśli oddasz do serwisu to uważaj żeby się nie "zgolili". Ode mnie szarpnęli 150 zł. Ale sami nie wiedzieli co jest i rozebrali pół auta :-)
Pozdrawiam i nie przejmuj się. To jest ODMA



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » ndz lut 25, 2007 01:57

martin_vw pisze:To jest odma i nic innego
Dokladnie - normalka w 1.3 - szczegolnie w zimie, przy mrozach..



martin_vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 11, 2006 00:58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: martin_vw » ndz lut 25, 2007 02:03

SToRM pisze:
martin_vw pisze:To jest odma i nic innego
Dokladnie - normalka w 1.3 - szczegolnie w zimie, przy mrozach..
Jestem nowy na forum i też poszukuję dla siebie porady. Moze mógłbyś mi pomóc. Mam problem ze wspomaganiem. Nic ciekawego nie znalazłem na mój problem. Jeśli trzeba to zmienię posta. Nie bardzo jeszcze potrafię poruszać się na forum. Nie chcę drażnić admina :-)



Awatar użytkownika
Buniek85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 617
Rejestracja: czw sty 19, 2006 17:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp / Vic - Hiszpania
Kontakt:

Post autor: Buniek85 » ndz lut 25, 2007 09:40

http://vw2.info/vwforum/odma/

ja osobiscie trgo nie mialem ale poprezedni wlasciciel mojego autka to mial, ja zapobiegawczo wyczyscilem cala odme, i przeweircilem na srodku korek wlewu oleju, aby wrazie czego mialo gdzie powstale cisnienie powietrza uciekac, mam tak juz 2 zime i nic sie nie dzieje.



normans
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 01:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: normans » sob mar 03, 2007 13:17

Dzięki chłopaki za pomoc autko jest już około tygodnia po naprawie tej nieszczęsnej odmy i narazie działa bez zarzutu więc chyba będzie oki jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 225 gości