Brak przyspieszenia...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
nicpoN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 20:23
Lokalizacja: Oława

Post autor: nicpoN » pt mar 02, 2007 21:29

obawiam się, że tego nie sprawdził...

ale czy brak regulacji bo tych wymianach może mieć aż taki drastyczny wpływ?



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » sob mar 03, 2007 01:17

nicpoN pisze:obawiam się, że tego nie sprawdził...

ale czy brak regulacji bo tych wymianach może mieć aż taki drastyczny wpływ?
pewnie, moze miec jeszcze gorszy ... ;)


TDPower

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » sob mar 03, 2007 02:15

u mnie bylo tak ze auto krecilo sie zaje...scie na gazie i na bezynie(tyle ze bylo czuc paliwo i kopcil) wiec pojechalem wyregulowac zaplon i okazalo sie ze byl przestawiony o 36 st i jak mi panowe cofneli na 8 to auto przestalo jezdzic tzn ja mu w gaz a on zasl wiec przesuneli na 10 i w miare jezdzi ale do zaplonu na 38 nie ma porownania (wtdey szedl super)tylko wypalal dziure w kopulce

Wiec regulacja na ideal czasem nie pomaga i troszke trzeba zaplon wyprzedzic a sprawdzenie kompresji przy sprowadzonym aucie to powinna byc podstaawa



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » sob mar 03, 2007 02:37

Jeśli Ci nie jeździ po wyregulowaniu "na ideał" to znaczy ze masz coś inne zrypane albo zajżeżdzone. Poza tym reuglacja lampą do ideału ma się jak przysłowiowy piernik do wiatraka. Niby mają tyle samo liter a różnice są ogromne. No i sam silnik - tu trzeba wskazac na różnice w sterowaniu twojego silnika a w sterowaniu silnika AAM.



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » sob mar 03, 2007 15:25

zajac pisze:u mnie bylo tak ze auto krecilo sie zaje...scie na gazie i na bezynie(tyle ze bylo czuc paliwo i kopcil) wiec pojechalem wyregulowac zaplon i okazalo sie ze byl przestawiony o 36 st i jak mi panowe cofneli na 8 to auto przestalo jezdzic tzn ja mu w gaz a on zasl wiec przesuneli na 10 i w miare jezdzi ale do zaplonu na 38 nie ma porownania (wtdey szedl super)tylko wypalal dziure w kopulce

Wiec regulacja na ideal czasem nie pomaga i troszke trzeba zaplon wyprzedzic a sprawdzenie kompresji przy sprowadzonym aucie to powinna byc podstaawa
A czy ci panowie wiedzieli o tym że nie na 8 a na 6 +/-1 i że podczas ustawiania przewód do podciśnieniowego regulatora zapłonu akurat dla RP powinen byc zdjęty i zatkany ? obroty podczas ustawiania powinny byc w zakresie 750-950.
kolejna ważna rzecz po ustawieniu zapłonu to sprawdzenie działania regulatorów (jeśli są) podciśnieniowego i odśrodkowego - jak są niesprawne to właśnie może byc muł ... :bigok:


TDPower

pawulon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: czw paź 06, 2005 23:37
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: pawulon » sob mar 03, 2007 15:44

miałem to samo co Ty i winą był zapchany katalizator wycieli mi go wstawili strumienice i problem sie skończył jeździ jak należy.



Awatar użytkownika
bacco
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:23
Lokalizacja: Racławice / Krakóvw
Kontakt:

Post autor: bacco » sob mar 03, 2007 15:50

co z tymi grzanymi fotelami rozwiazala sie jakos sprawa :?: ja mam jeden przekaznik pod fotelem zrobany i nigdzie go nie moge dorwac, ale drugi fotel grzeje jak nalezy :!:


[url=http://imageshack.us][img]http://img526.imageshack.us/img526/3653/vwban2jq9gi6.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
nicpoN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 20:23
Lokalizacja: Oława

Post autor: nicpoN » sob mar 03, 2007 17:37

bacco pisze:co z tymi grzanymi fotelami rozwiazala sie jakos sprawa :?: ja mam jeden przekaznik pod fotelem zrobany i nigdzie go nie moge dorwac, ale drugi fotel grzeje jak nalezy :!:
Sam zrobiłem - wina lezala w zasniedzialych stykach pod fotelem, 5min roboty ;)
pawulon pisze:miałem to samo co Ty i winą był zapchany katalizator wycieli mi go wstawili strumienice i problem sie skończył jeździ jak należy.
to też zrobiłem - poza ladnym pomrukiem, dynamika jazdy się nie zmieniła.
Zaraz jade na regulacje, zobacymy co i jak [;

[ Dodano: 03 Mar 2007 18:43 ]
Po egulacji zapłonu wszsytko powróciło prawie do stanu porpzedniego, lepiej rusza się na jedynce :P Mechanik twierdzi, że zapłon ustawił najlepiej jak mógł.

Zachowuje się tak, jakby dostawał za dużo paliwa lub za mało. jak gwałtownie daje mu do dechy to nie reaguje, jak stopniowo dodaje, wtedy zwieksza predkosc. Czy to moze byc spowodowane zepsuta sondą? czyms innym?

skoro wyeliminowalem zle ustawienie rozrzadu, wymienilem swiece, ustawilem zaplon, wszystkie filtry, kata usunalem, to pozostaje tylko postawienie go na kompa?

czego jeszcze sprobowac, czy juz nikle szanse aby zmienic jego zamulanie? :P

dzieks :)



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » ndz mar 04, 2007 00:30

Tak szczerze mówiąc zapłon też powieneś robić przy pomocy kompa, chociaż AAM jest tak prymitywnym silnikiem, że ustawienie na lampe powinno zniwelować problem. Możliwe jest też uszkodzenie czujnika halla. Nie zawsze wykrywa go komp. Dobrze jest podjechać do sklepu z częsciami używanymi i w miare podobnie założyć cały aprat. Możliwe, że coś się zmieni. Wybór należy do Ciebie. Możesz od razu jechać na kompa lub możesz spróbować z tym aparatem. Problem z tym, żebyś kasy nie pakował jesli to może nie być to. Sam widzisz, że każdy Ci radzi co robić i za chwile braknie pomysłów. My nie widzimy i nie słyszymy twojego silnika żebyśmy dokładnie Ci powiedzieli co to może być. Gdyby to była sonda problem z przyspieszanie i wchodzeniem na obroty istniałby tylko po rozgrzaniu silnika bo tylko wtedy sonda pracuje. Ja bym radził Ci zrobić tak. Jesli masz dostęp do częsci na podmiane załóż inny aparat zapłonowy. Jesli to nic nie da załóż stary aparat. Wcześniej DOKŁADNIE zaznacz jego połozenie. Następnie jedź do DOBREGO elektromechanika niech zczyta Ci błedy z kompa. Dalsze możliwe usterki to TPS, Sonda (jeśli to się dzieje po rozgrzaniu) ewentualnie czujnik temperatury wody. Może on dawac zły opór przez co silnik ma złą mieszanke paliwowo powietrzną. W każdym razie jesli to elektronika to komputer Ci o tym powie. pozdrawiam



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » ndz mar 04, 2007 00:31

Sprawdź czy wyciąga maksa czyli 168 km/h - spróbuj na 4 i 5 biegu
sprawdź sobie przyspieszenie 0 -80 8,9 sek. 0 -100 14,0 sek.
jeśli ma te parametry to nic więcej nie uzyskasz, a zamulanie byc może jest twoim subiektywnym odczuciem, a z autem jest wszystko OK... :bigok:


TDPower

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » ndz mar 04, 2007 00:49

NO właśnie i znowu tradycyjnie musze się zgodzić z poprzednikiem. Pisałeś tam, że jak dajesz mu gwałtownie gaz do dechy to nie reaguje. Wiesz gdybym ja swojemu też dał gwałtownie do dechy też będzie miał delikatne zawahanie i to jest normalne w tym typie pojazdu. Wszystko opiera się o subiektywne odczucia. Chociaż musze tutaj dodać że kolega pisał, że maksymalnie jechał 110 więc moze coś być nie tak. Najlepiej znajomy mechanik powiedział mi ciekawą tezę: zadowolenie ze świeżo zakupionego samochodu zależy od tego czy jeździłeś poprzednio, młodszym czy starszym :) No cóż ale to nie są wywody na to forum. No i pamiętaj, że kiedy jedziesz wolno i dasz mu gwałtownie w deche to nie jest nowy samochód, żeby płynnie rozwinął moc. Na to składa sie wiele czynników, które mogą wynikać ze zużycia elementów silnika. Z resztą jeździłem nową Corsą ze salonu i jak jechałem 20 na 3 biegu i dałem prawie 3/4 gazy to też się lekko zamuliła. Jesli sądzisz natomiast, że to o czym piszesz nie jest subiektywnym odczuciem zrób tak jak Ci napisałem wyżej i zobaczymy co dalej.



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » ndz mar 04, 2007 02:00

Jacenty85 pisze:Jeśli Ci nie jeździ po wyregulowaniu "na ideał" to znaczy ze masz coś inne zrypane albo zajżeżdzone. Poza tym reuglacja lampą do ideału ma się jak przysłowiowy piernik do wiatraka. Niby mają tyle samo liter a różnice są ogromne. No i sam silnik - tu trzeba wskazac na różnice w sterowaniu twojego silnika a w sterowaniu silnika AAM.


[ Dodano: Nie Mar 04, 2007 01:04 ]
[/quote]
A czy ci panowie wiedzieli o tym że nie na 8 a na 6 +/-1 i że podczas ustawiania przewód do podciśnieniowego regulatora zapłonu akurat dla RP powinen byc zdjęty i zatkany ? obroty podczas ustawiania powinny byc w zakresie 750-950.
kolejna ważna rzecz po ustawieniu zapłonu to sprawdzenie działania regulatorów (jeśli są) podciśnieniowego i odśrodkowego - jak są niesprawne to właśnie może byc muł ... :bigok:[/quote]

silnik jest po remoncie wiec i ostatnio wszystkie zewnetrzne cuda wymienilem tj czujniki sonde itd
panowie ustawili na 6+/-1 fakt ze nie sciagali wezyka(a co to daje??) ale po tym ustawieniu nie jechal wogole ani na benzynie ani na gazie wiec poprosilem zeby lekko wyprzedzili

a o jakie regulatory ci chodzi gdzie sie znajduja i co robia



Awatar użytkownika
nicpoN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 20:23
Lokalizacja: Oława

Post autor: nicpoN » ndz mar 04, 2007 06:49

Wg mnie jest to czyms spowodowane, bo dziwnie się zachowuje, czasami nawet na jedynce, dwójce jak wcisne, nawet nie do konca i nie gwaltownie to potrafi zwolnic, tzn nie wchodzi na obroty, tylko jedzie tak samo lub czuje sie jakby nagle zabraklo mu czegos.

Moge to porównać do tego, że jak kończy mi się gaz, to jak dam mu do dechy i nie gwaltownie- stopniowo traci moc i predkosc maleje, jak popuszcze gaz to przyspiesza... tak samo jest teraz.

Aparat zapłonowy, to ta podstawa od kopułki i palca, czy wszystko razem?
Bo jeśli chodzi o kopulkę, palec, kable to są dobre, sprawdzalismy.

[ Dodano: 04 Mar 2007 05:51 ]
ppoll27 pisze:Sprawdź czy wyciąga maksa czyli 168 km/h - spróbuj na 4 i 5 biegu
sprawdź sobie przyspieszenie 0 -80 8,9 sek. 0 -100 14,0 sek.
jeśli ma te parametry to nic więcej nie uzyskasz, a zamulanie byc może jest twoim subiektywnym odczuciem, a z autem jest wszystko OK... :bigok:
do 150km/h się rozpędza, na trasie ok 4-5km, może nawet więcej, zależy od pomyślnych wiatrów, czyt. wiatr w 'plecy' czyli z wielkim trudem.

[ Dodano: 04 Mar 2007 05:53 ]
Jacenty85 pisze:TPS
co to oznacza? :>



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » ndz mar 04, 2007 09:57

zajac
To źle że nie ściągali wężyka bo to powoduje że ustawiali zapłon z działającym regulatorem podciśnieniowym - powinien byc odłączony.
Te regulatory działają tak:
- odśrodkowy = mechaniczny - zmienia ustawienie zapłony w zależnosci od obrotów silnika,
- podciśnieniowy = pneumatyczny - zmienia ustawienie zapłonu w zależności od podciśnienia w układzie dolotowym - czyli od "obciążenia" silnika, od niego zależy reakcja na dodanie gazu.
Dlatego poza samym poprawnym ustawieniem zapłonu warto sprawdzic czy te regulatory działają, w dużej mierze od nich zależy "wkręcanie" się silnika na obroty i równa praca w całym przedziale prędkości obrotowej silnika.
Piszesz że zmieniałeś osprzęt silnika - te wszystkie czujniki to bardzo ważna sprawa, byc może któryś nie kontaktuje (sprawdzałeś kody błyskowe??) - moim zdaniem warto ustawic zapłon tak jak ma byc i wtedy rozpoczac diagnoze - tzn określic na czym polega problem, może się okazac że jest cos nie tak z mieszanką i dlatego wydaje się że zapłon działa "niby OK" przy takim dużym przyspieszeniu ... polecam uwadze
:bigok:

[ Dodano: Nie Mar 04, 2007 09:21 ]
nicpoN
Co to za regulacja "najlepiej jak mógł" ? ma byc konkretnie zgodnie z książka/zaleceniami producenta i kropka. I dopiero jak jest tak ustawiony to bawimy sie dalej, inaczej masz działanie silnika będzie sumą przypadków...
Czujnik halla jest poniżej kopułki, sprawdz sobie czy kabelki od niego (3) nie są nigdzie przypalone i ogólnie czy są w dobrym stanie...
Apropo sprawdzania osiągów - to każdy bieg powinien wkręcic równo i płynnie od 2000 obr/min przynajmniej do obrotów mocy maksymalnej - w twoim przypadku do 5000 obr/min, autko które ma 75 KM powinno spokojnie równo sprawnie przyspieszac do jakiś 150, potem może byc trochę słabe..
Piszesz że przyspiesza jakby lepiej po delikatnym ujęciu gazu i że masz odczucia co do nieprawidłowej mieszanki, wiec trzeba zweryfikowac wszystko co ma na to wpływ:
> zakładam że filtr paliwa i powietrza są świeże
> sprawdź sobie taką gumową podkładkę pod wtrysk - czy obroty się nie zmieniają przy poruszaniu nią na działającym silniku, jeśli jest w niej dziura to musisz wymienic
> TPS - czujnik położenia przepustnicy - informuje komputer o stopniu w jakim wciskasz pedał gazu,
> czujnik temperatury cieczy chłodzącej - w króccu wyjsciu przewodów z głowicy do chłodnicy - warto zmierzyc opór : na zimnym silniku 2-3kOhm, na ciepłym 200-300 Ohm
> sonda lambda - przed katalizatorem


TDPower

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 290 gości