Jakie klocki hamulcowe

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ArturD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt lis 19, 2004 23:14

Post autor: ArturD » śr mar 30, 2005 19:04

Ja mam tarcze i klocki ATE i jestem zadowolony. Polecem. Trochę drosze od Lukasów.
Po załozeniu nowych kloców nie mozna ich przegać (przegrzane-spalone mogą zacząć piszczeć). Muszą sie zahartować. Po prostu przejechac jakies 50 - 100 km na spokojnie bez hamowania na maksa. Sprawdzone na kilku autach i różnych klockach.


ArturD

gonzo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:41
Lokalizacja: krakoff
Kontakt:

Post autor: gonzo » śr mar 30, 2005 19:10

polecam tylko najlepsze czyli ferodo,albo ds2000 chociarz ostatnio załozyłem omp road&sport i tez sa wysmienite



Awatar użytkownika
KaRBoW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: wt sty 04, 2005 15:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: KaRBoW » śr mar 30, 2005 19:30

bladiiik pisze:jest jakis poniekad dziwny sposob na to zeby klocki nie piszczaly???
sprawdzalem czy nie sa zuzyte ale maja okolo 15mm wiec do wymiany jeszcze daleko.a piszczenie mnie wkurza:/
Mi jak kiedys piszczaly klocki to porpostu je zdjolem przetarlem papierem sciernym. Spowrotem zalozylem i przestaly. Moze tobie tez pomoze. Powodzenia


Golf III 1.6 ABU (LPG)

Awatar użytkownika
bladiiik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob lis 27, 2004 01:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: bladiiik » śr mar 30, 2005 19:38

dzieki KaRBoW,zrobie tak jak mowisz i zobaczymy jaki bedzie efekt.a na jakim papierze je scierales??


....::::VW Passat 1.8 Kombi::::.....
MoJe AuTkO : http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2202

Awatar użytkownika
KaRBoW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: wt sty 04, 2005 15:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: KaRBoW » śr mar 30, 2005 22:33

Zwykly papier scierny. Jaka grubosc nie pamietam znalazlem jakis kawalek w komorce (ale to nie jest istotne byle nie zabardzo grubby zebys za mocno sobie nie poscieral klockow). Jeszcze jedno czy to prawda ze do tylnich bebnow golfa3 pasuja szczeki od malucha?


Golf III 1.6 ABU (LPG)

Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PELE » śr maja 20, 2009 17:02

Panowie czy ten zestaw z allego będzie pasował do mkIII 1,9 SDI 3 drzwiowy
auto nie moje, pomagam koledze wybrać klocki i tarcze po najlepszej cenie
jedyne co jeszcze mam to VIN WVWZZZ1HZVW154777
auto nie posiada ABS'u

oto link: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=636288479

czekam na pomoc czy to zamawiać
Ostatnio zmieniony śr maja 20, 2009 17:17 przez PELE, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Racer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: śr mar 12, 2008 21:35
Lokalizacja: WR RACER
Auto: Golf MK2 GTi, Passat B4 GL
Silnik: PF

Post autor: Racer » śr maja 20, 2009 19:06

Ja bym zalozyl ATE, FERODO lub wyzej, tansze sa mniej pewne i zazwyczaj za miekkie (szybko sie koncza) lub za twarde (szybko koncza sie tarcze i czesto piszcza). Hamulce to bardzo wazna czesc samochodu wiec nie ma sensu oszczedzac a potem lapac sie za glowe i mowic: "a moglem zalozyc te drozsze" Trzeba zwrocic uwae czy tarcze wystarcza do konca nowych klockow, jesli sa za cienkie to trzeba kol zalozyc i spokoj na dlugi czas.


Serwis, sprzedaż skuterów, motocykli, kładów... TRANSPORT aut, motocykli, quadów i innych.
Naprawy aut grupy VAG, specjalizacja GOLF II, JETTA A2.

Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PELE » śr maja 20, 2009 19:12

Racer, kolego a kliknąłeś w link??? przecież piszę co i jak, że komplet...
tam są tarcze brembo i klocki ferodo
paru moich znajomych porusza się na takich zestawach, we wcześniejszym aucie miałem zamontowane klocki ferodo premier i było ok. auta hamują ok i klocki nieścierają się jakoś nierównomiernie i zbyt szybko, nie piszczą. z tego co wiem to są ok firmy a do takiego SDI taki zestaw wystarczy.

u siebie mam wszystkie nowe tarcze wymienione na ate i klocki spraco r-91
do jakości brembo i ferodo nie mam jakiś zastrzeżeń,

Ponawiam pytanie, czy ten zestaw podejdzie???

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=636288479
Ostatnio zmieniony śr maja 20, 2009 19:13 przez PELE, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Racer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: śr mar 12, 2008 21:35
Lokalizacja: WR RACER
Auto: Golf MK2 GTi, Passat B4 GL
Silnik: PF

Post autor: Racer » śr maja 20, 2009 19:48

pelton1985 pisze:Ponawiam pytanie, czy ten zestaw podejdzie???

http://moto.allegro.pl/sh...?item=636288479
Jesli nie sa wentylowane, a raczej nie sa bo to SDI, to podejda bo rozmiar fabryczny to 239X12MM chyba ze bylo swapowane na inny rozmiar. A swoja droga to nie lepiej kupic w sklepie na miejscu ew. dorwac kogos kto ma znizki w jakims sklepie z czesciami?


Serwis, sprzedaż skuterów, motocykli, kładów... TRANSPORT aut, motocykli, quadów i innych.
Naprawy aut grupy VAG, specjalizacja GOLF II, JETTA A2.

Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PELE » śr maja 20, 2009 20:20

Racer, będę w sobote w strzelcach przejazdem więc przy okazji odbiorę. to jest pierwsza wymiana, tarcze są totalna seria fabryczne zamontowane. jak się okaże, że w tym SDI są tarcze niewentylowane to mogę je kupować? podejdą?



Awatar użytkownika
Racer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: śr mar 12, 2008 21:35
Lokalizacja: WR RACER
Auto: Golf MK2 GTi, Passat B4 GL
Silnik: PF

Post autor: Racer » śr maja 20, 2009 20:35

Jesli masz watpliwosci to zadzwon lub podjedz do pierwszego lepszego sklepu z czesciami gdzie maja katalogi lub serwisu, podaj te same info co na forum czyli rok, silnik,brak ABSu (lub VIN w przypadku serwisu) i gosc powie Ci jaki rozmiar podchodzi ale SDI mialy 239x12mm czyli srednica tarczy 239mm i grubosc 12mm. Mozesz sam sprawdzic np na stronie http://sklep.intercars.com.pl/ a co do wentylowanych czy nie to najlepiej sprawdzic na samochodzie.


Serwis, sprzedaż skuterów, motocykli, kładów... TRANSPORT aut, motocykli, quadów i innych.
Naprawy aut grupy VAG, specjalizacja GOLF II, JETTA A2.

Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PELE » śr maja 20, 2009 20:56

Racer, w takim razie te wymiary co piszesz pokrywają się z tym wymiarem który jest na rysunku technicznym z aukcji. pozostaje tylko sprawdzić czy są lane czy wentyle. ok, dziex za pomoc i zainteresowanie



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » sob maja 23, 2009 13:16

akie klocki mam kupić, odkręcałem dziś kółka jakieś 4mm zostało klocków, chcę z systemem lucas bo u mnie widziałem po odkręceniu kułek na wszystkim było wytłoczenie także, mógłby ktoś mi podesłać aukcje z allegro(do ic mam 70km i się nie opłaca jechać), polecić dobre i w miare tanie klocki na przednią oś do mk3 1.9 tdi 93r, tak do 100zł, przejżałem na allegro ale jest tak dużo tego nie da się ogarnąć, po przeczytaniu forum to na pewno tanich nie kupować nie będę ale i na najdroższe szkoda kasy (student)
Pozdrówki :bajer:



Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PELE » sob maja 23, 2009 13:32

Linc, znajdz jakąs firme z Twoich okolic na allegro. zadzwoń i niech przygotują Ci odpowiedni zestawik :helm:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 351 gości