włącznik cyrkulacji powietrza świeci/nie świeci

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
starysatyr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw lut 08, 2007 15:24
Lokalizacja: Polkowice

włącznik cyrkulacji powietrza świeci/nie świeci

Post autor: starysatyr » czw lut 22, 2007 15:13

To nie tylko denerwujące, ale nie wiem, kiedy powietrze z zewnątrz dostaje sie do samochodu, a kiedy nie. Jak kupowałem auto, to włącznik (ten na panelu nawiewu) się nie włączał, pisałem o tym. Jednego dnia - zadziałał! Drugiego - juz nie. Piatego - dział i tak na przemian. Jak toto wyjąć, żeby sprawdzić, albo wymienić?



Awatar użytkownika
moontower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 21:07
Lokalizacja: pomorskie słupsk
Kontakt:

Post autor: moontower » czw lut 22, 2007 19:44

czy włącznik nie działa w każdej pozycji pokrętła nawiewu. jak nastawiasz nadmuch na szybę wtedy cyrkulacja nie dziala. w pozostalych położeniach powinnien włącznik funkcjonować.



Awatar użytkownika
Śmietan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob lut 10, 2007 17:46
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Śmietan » wt lut 27, 2007 23:52

Wiem ze środkowe pokrętło regulacji natęzenia nawiezu wyciąga sie, gdy jest ustawiona w pozycji pionowej (chyba w tedy jest nastawione na 3). Tak można dostać sie do żarówki Sprawdz może do właśnie te małe żaróweczki a jeśli nie to poszukaj - moze tam jakoś można wymątować ten cały panel



Awatar użytkownika
sizher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 26, 2007 16:05
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: sizher » śr lut 28, 2007 12:43

Sterownik nawiewu podłączony jest za pomocą dwóch kostek. Jedna jest biała, druga czarna, ta czarna wg. mnie odpowiada za włącznik cyrkulacji wewnętrznej powietrza, jak również za oświetlenie go. Sprawdź, czy przypadkiem kostka się nie wypięła lub nie jest poluzowana.Czasami strzelają zatrzaski trzymające ją na miejscu. Musisz zdjąć obudowę tunelu środkowego ( najłatwiej się wtedy dostać do tego).


Tylko Golf...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 495 gości