Zalewa mi samochód przez szyber

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kotem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pn paź 10, 2005 18:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Zalewa mi samochód przez szyber

Post autor: kotem » wt lut 27, 2007 19:56

Witam.

Wiem, że temat był juz wałkowany, ale nie mam czasu na przewalanie całego forum bez wyszukiwarki bo jutro znowu mnie zaleje.

Mam gigant problem, dzisiaj po wyjściu ze szkoły na siedzeniu zobaczyłem wielgachną plamę po wodzie na oparciu kierowcy, akurat w te stronę był samochód lekko pochylony, padało nieźle więc woda lała się ciurkiem. Wytarłem w koło szyber, ale jak przyszło mi się zatrzymać na czerwonym(umiarkowanie gwałtownie) to dostałem zimny, intensywny prysznic. Mam juz tego serdecznie dosyć, to nie jest pierwszy raz kiedy mi coś takiego odwala, ale dzisiaj to poleciała dobra szklanka na siedzenie a druga na mnie.

Miałem coś takiego juz wcześniej okazało się(ale tylko troche pomogło), że jeden z odpływów był zatkany, udrożniłem go i nieco mniej leciało. Do tej pory samochód nie miał okazji stać na ulewie więc problemu praktycznie nie było.

Powiedzcie mi, czy do odpływu są tylko te dwa otwory z przodu po bokach, czy są jeszcze z tyłu, a jeśli są to jak się do nich dobrać?? Tam nie ma nawet jak palca wetknąć.
Czy może być to wina uszczelki, która jest naciągnięta wokół szyber?? Ona jest nieco szmaciana/włochata nie wiem jak to opisać więc wode na bank puszcza ale może już za dużo.

PS, jak mi się aku naładują to zrobię kilka fotek i pokaże wam dokładnie co gdzie i jak, ale jak możecie to twórzcie też na sucho.


[img]http://images22.fotosik.pl/25/4dfe2cbdc7fe3131.jpg[/img]
[you]

Awatar użytkownika
gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: śr lut 21, 2007 23:48
Lokalizacja: Kiełczów
Kontakt:

Post autor: gumiś » wt lut 27, 2007 20:01

ja kiedys nie mialem wogule uszczelki i woda nie leciala,jest to kwestia tych kanalikow,na pewno sa zapchane.



Awatar użytkownika
ghoost
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: sob paź 28, 2006 20:34
Lokalizacja: zamość/kraków

Post autor: ghoost » wt lut 27, 2007 20:19

gumiś pisze:ja kiedys nie mialem wogule uszczelki i woda nie leciala,jest to kwestia tych kanalikow,na pewno sa zapchane.
tylko i wylacznie kwestia uszczelki, przerabialem to u siebie, byla prawie cala sparciala, na szrocie od znajomego nawet na free udalo mi sie taka sama dobrac /tylko sprawna :bajer: / no i cala zime nie mam problemu... ja stawiam na uszczelki, a sparciala dlatego bo wlasnie kanaly byly niedrozne, wymien uszczelke i udroznij otwory i bedzie GIT :bigok:


just do it:)
moje cudo http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=971572&sid=850f22cf6962c38706d83579013f4a00#971572

Awatar użytkownika
kotem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pn paź 10, 2005 18:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: kotem » wt lut 27, 2007 20:53

Ale te dwa otworki z przodu są w 100% drożne, dla tego pytałem czy są jakieś z tyłu jeszcze, ale tam się palca nie da wepchnąć. U mnie mokre jest tylko materiał w koło szyber od wewnątrz ba mokry to mało powiedziane na fotce poniżej jest pokazane o co mi chodzi Obrazek

[ Dodano: Wto Lut 27, 2007 19:56 ]
A i jeszcze jedno jak już powycieram, ten gzyms czy jak to nazwać to potem jak zahamuję to a piać od nowa i to w dodatku ciurkiem mi sie leje do środka, a jak stoi to "tylko" kapie.


[img]http://images22.fotosik.pl/25/4dfe2cbdc7fe3131.jpg[/img]
[you]

Awatar użytkownika
ghoost
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: sob paź 28, 2006 20:34
Lokalizacja: zamość/kraków

Post autor: ghoost » wt lut 27, 2007 22:28

no Ci pisze kotem, ze masz uszczelke w szyberadzu sparciala i do wymiany jest, wiec jedz na szrot i wymontuj z jakiegos wraka /z dobra uszczelka :bajer: / lub kupuj nowa, niestety nie zakladalem tego wiec w tej kwesti Ci nie pomoge, ale to co pokazujesz to tak jakbym swoj problem opisywal sprzed pol roku... pzdr :bigok:


just do it:)
moje cudo http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=971572&sid=850f22cf6962c38706d83579013f4a00#971572

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 401 gości