Mk4 szarpie - dlaczego?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Śmietan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob lut 10, 2007 17:46
Lokalizacja: Suwałki

Mk4 szarpie - dlaczego?

Post autor: Śmietan » wt lut 27, 2007 18:37

Witam
Bardzo proszę o pomoc. Otóż posiadam Golfa MK4 1.4 16V i mam mały problem. Od jakiegoś czasu występuje u mnie szapranie silnikiem.... i nie wiem dlaczego. Auto szarpie, praktycznie na czterech pierwszych biegach, zwłaszcza przy zdejmowaniu nogi z gazu, lecz kiedy zwiękrze obroty wszystko jest OK. Szarpanie te występuje zwłaszcza, kiedy jest na drogach duża wilgdoć. Jaka jest tego przyczyna? Wymieniłem juz świece oraz przewody zapłonowe wraz z cewką i nic. Może ma ktos jakieś lekarstwo?
Z góry dziekuje



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » czw mar 01, 2007 00:00

warto sprawdzic układ podający impulsy dla zapłonu, nie wiem jak w mk4 ale w mk3 jest to tzw czujnik halla :bigok:


TDPower

chmuraIV
Forum Master
Forum Master
Posty: 1173
Rejestracja: czw lis 10, 2005 22:37
Lokalizacja: Elbląg / Gdańsk
Kontakt:

Post autor: chmuraIV » czw mar 01, 2007 00:07

moze to wina paliwa jakie tankujesz... ? ja kiedys zalalem niechaco scierwo jakies i mi co chwil dlawil... a teraz leje 98 i nie mam problemow :)


SPRZEDAM NOWE SPREZYNY EIBACH PRO KIT DO GOLFA MK4 (SILNIK 1,4 i 1.6) ---> http://www.allegro.pl/show_item.php?item=959499498

Sprzedam dywniki welurowe czarne ORI VW ze stoperami -> info PW

Awatar użytkownika
kefasso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 09:56
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: kefasso » czw mar 01, 2007 10:35

A jeździsz tylko na benzynie czy na LPG ? Ja powiem tak, miałem dokładnie taki sam problem, wyglądało to tak, że jak chciałem jechać ze stałą prędkością, to przy około 2500 obr/min samochód zaczynał szarpać. Wymieniłem sondę lambda. Ogólnie są dwie sondy przynajmniej w 1.6 16V, myślę że u ciebie też tak jest. I tak, u mnie był problem z komputerem za którego naprawę zapłaciłem koło 700 zł (tucholka.pl - bardzo polecam, super specjalista), natomiast trzeba sprawdzić sondę i czujnik temperatury, u mnie szalał i pokazywał normalnie temperaturę a jak się dodwało gazu to czujnik pokazywał 6-10 stopni. Wymiana mnie kostowała też ze 100 (sam czunik chyba 60). I tak to wygląda.
1) Najpierw paliwo
2) jeśli mówisz że zmieniłeś cewkę i przewody, sprawdź sondy i czujnik temperatury
3) Najgorsza opcja coś z kompem ci się stało i wtedy jakiś konkretny diagnosta ci zostaje.

Jestem laikiem, to są moje doświadczenia więc wolałbym żeby wypowiedziały się tu osoby które znają się na prawdę, bo ja po prostu przeszedłem gehennę z silnikiem wtedy i pamiętam jak to u mnie wyglądało, a objawy masz podobne.

Powodzenia.



Awatar użytkownika
Śmietan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob lut 10, 2007 17:46
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Śmietan » czw mar 01, 2007 20:03

Ja jeżdże na benzynie ... ale jeśli to komus pomoze to wiem juz co to jest - przynajmniej mam takie założenie wraz ze znajomym mechanikiem. On po przejechaniu dosłownie paru metrów stwierdził ze uszkodzone są "poduszki" podtrzymujące silnik i przy zdejmowaniu nogi z gazu cały silnik sie ruszał. Faktycznie na postoju chwytając za silnik jest on luźny. Tak więc jeśli ktoś ma taki sam problem to proponuje sprawdzić też i to



Awatar użytkownika
kefasso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 09:56
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: kefasso » sob mar 03, 2007 20:34

Bardzo możebne. Ale myślę, że jak mechanior postawił diagnozę, to nie walnąłby głupoty po paru metrach. Pewnie to całkiem możliwe. Najważniejsza diagnoza. Jak już wiadomo co jest to pół problemu z głowy, najgorzej jak nie można dojść co jest przyczyną jakiejś usterki.



Awatar użytkownika
currahee
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw mar 09, 2006 12:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: currahee » sob mar 03, 2007 20:52

Dzięki za inspirację ;) :) mam podobny problem w MK3 a o poduszkach nie pomyślałem.


[b]1,6 ABU '94 R.I.P[/b] :(
[img]http://img217.imageshack.us/img217/6582/sigun6.png[/img]
[url=http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1638265]Aktualne aukcje[/url]

Awatar użytkownika
piotrkowalewski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lis 20, 2006 15:47
Lokalizacja: GDYNIA
Kontakt:

Post autor: piotrkowalewski » pt mar 16, 2007 12:31

Oooo, jak dobrze że znalazłem ten temat
Mam dokładnie to samo!
Dziśjadę do mechanika, ale juz przez telefon powiedział że to poduszka pod silnikiem.

Zobaczymy :chytry:

Pozdr
Piotr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 472 gości