Problem z drugim biegeiem w MKII 1.3 NZ skrzynia 5 biegowa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Swistak69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 22:48
Kontakt:

Problem z drugim biegeiem w MKII 1.3 NZ skrzynia 5 biegowa

Post autor: Swistak69 » ndz lut 25, 2007 20:53

witam mam pytanko!jestem troszke laikiem w tych sprawach wiec dla niektorych moje pytanie moze byc banalne!wymienialem z kumplem sprzeglo i przy okazji wymienilem olej w skrzyni na olej taki jaki powinien byc czyli 75W90!i od tego czasu mam problem z drugim biegiem!ciezko wchodzi i zgrzyta jak stoi na mrozie nie wiem moze ten olej musi sie troszke przepracowac albo cos!pomozcie bo mnie to dobija!jak juz troche przejade jest w miare oki!chyba ze prz montowaniu skrzyni czegos nie ustawilem i dlatego sa te problemy bo wczesniej nie mialem problemu ze skrzynia biegow!moze ten wybierak sie jakos ustawia albo cos nie wiem pozmozcie z gory dzieki!
ps. jeszcze szukam jakiegos speca co ustawia silniki 1.3NZ bo mam z nim problem troszke wariuje na obrotach czasami!tylko ptrzebuje tego magika z okolic bedzina katowic!i w mojej wersji nie ma gniazda diagnostycznego!



robbox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: czw lut 16, 2006 20:49
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: robbox » pn lut 26, 2007 11:54

Napisz cos wiecej jakiej to marki olej, typ.



Swistak69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 22:48
Kontakt:

Post autor: Swistak69 » pn lut 26, 2007 17:01

robbox pisze:Napisz cos wiecej jakiej to marki olej, typ.
olej to Mobil ATF 220 Premium!zakupilem go razem z kumplem bo taki nam polecono w sklepie i u niego nie ma zadnego problemu a u mnie jest tak jak pisalem!



Awatar użytkownika
Djeight
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 14:43
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: Djeight » pn lut 26, 2007 17:11

To jest płyn przeznaczony do automatycznych skrzyń biegów, i chyba czeka cie jego wymiana , mi facet ostatnio tez chciał to w sklepie wcisnac ale to nie jest olej!!! takie rzeczy stosuje sie do wspomagania kierownicy :chytry:

Kup nawet prosty Hipol 75W90 półsyntetyk, ja taki wlałem i jest ok, i jego cena za litr to 29zł , i jest to najtańszy olej do tego typu skrzyń


Sama nazwa wskazuje Mobil ATF czyli Automatic Transmision Fluid ,



robbox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: czw lut 16, 2006 20:49
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: robbox » wt lut 27, 2007 16:46

Djeight pisze:Kup nawet prosty Hipol 75W90 półsyntetyk
- ten olej tez sie nie nadaje do tej skrzyni poniewaz nie spelnia normy GL4 tylko GL5 (nie bede tlumaczyl dlaczego bo bylo duzo o tym na forum) - natomiast najczesciej polecanym olejem jest syntetyczny Mobil Mobilube 1 SHC :
Lepkość: SAE 75W-90
API GL4/GL5; Volvo 97312; MAN 3343 SIL; ZF TE-MIL 02B/05B/07A/08A/12B/16F/17B; Scania STO 1:0 W pełni syntetyczny olej przekładniowy. Zapewnia maksymalne zabezpieczenie przed zużyciem nawet w przypadku wysokoobciążonych ręcznych skrzyń biegów i przekładni głównych. Ułatwia zmianę biegów, szczególnie w niskich temperaturach. Przewyższa swymi właściwościami konwencjonalne oleje mineralne.



pablo111l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: czw mar 02, 2006 11:44
Lokalizacja: ostróda

Post autor: pablo111l » śr lut 28, 2007 13:24

ja miałem problem też ze skrzynią
na zimnym silniku troszke mi wyła
pojechałem dolać olej bo mi troszke wyciekał. Okazało sie że inny mechanik wlał mi zwykły hipol i dlatego tak było. Nie powiem bo sie wykosztowałem. Kupiłem taki jak powinien być V-line chyba (granatowa butelka). Kosztuje koło 80 zł za litr. Do tej skrzyni wchodzi 3,3 l. Od tego czasu wszystko jest OK. Mechanik mówił że hipolem można skrzynke załatwić. Proponowałbym to samo zrobić
pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 267 gości