Problem z zapalaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: sob gru 04, 2004 23:31
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Problem z zapalaniem

Post autor: kodek » sob lut 24, 2007 22:07

Mam problem z zapaleniem silnika. Sytucja ta ma miejsce gdy jest ciepły. Zimny po nocy czy dłuższym postoju odpala od pierwszego razu. Gdy wyjadę z garażu zgaszę go i próbuję go dopalić musze długo trzymać przekręcony kluczyk i po klikunastu minutach nieraz po kilku razach zapala. Sytacja jest podobna gdy po przejechaniu kilku kilometrów zgaszę samochód. Co to może być? Proszę o radę. Gdy jest ciepły po przejechaniu kilkunastu kliometrów jest ok.


kodek

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » sob lut 24, 2007 23:09

po pierwsze podaj jaki silnik pojemność itd.


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Dominik107
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dominik107 » ndz lut 25, 2007 05:49

Z tego co napisales wnioskuje ze masz gaz w aucie i zapalasz auto z gazu na zimnym silniku. Skoro juz zapalasz auto na zimnym z gazu to wiedz ze to jest normalne zjawisko ze jak od razu po wyjechaniu zgasisz to nie zapali od razu. Poprostu gaz w tym momencie nie zostanie jeszcze zamieniony calkowicie w stan lotny i zaszraniaja sie swiece. Proba odpalania takiego silnika ponownie przy dluzszym kreceniu moze skonczyc sie nawet spaleniem auta(znajomemu w ten sposob sie spalil jak na wakacjach byl). radzilbym nie gasic od razu auta niech sobie chwilke pochodzi zeby sie chociaz troche silnik zagrzal. problem zniknie.



kodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: sob gru 04, 2004 23:31
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

zapalanie

Post autor: kodek » ndz lut 25, 2007 12:41

Mam silnik 1,6 ABU z gazem. Nie istnieje możliwosc zapalenia auta na gazie. Dopiero po przegazowaniu na około 20 tys następuje automatyczne przełączenie na gaz.


kodek

karkusiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:39
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: karkusiek » ndz lut 25, 2007 15:28

Witam mam to samo w moim golfie 1,8 Gaz 90 Koni. Jak chodzi twoje auto ?? tzn czy obroty są w porządku ? Najprawdopodobniej jest to problem albo z kopułka i palce rozdzielacza albo czujnik halla róznie sie zdaza wiem ze to w golfach czesty problem. Ja ostatnio przeczyscilem sobie cała kopułke i palec. Troche pomogło jednak w moim golfie jest duzy problem z silniczkiem krokowym. Teraz bede go czyscil jak sie cieplej zrobi mam juz koncepcje jak to zrobic. Jezeli to pomoze to bedzie super a jak nie to go wymienie. Jesli chodzi o Ciebie przeczysc to wszystko moze gdzies tam sie po rozgrzaniu robi lewa iskra a ta , która byc powinna sie traci przeczysc to dokladnie zobaczymy co z tego wyjdzie.

[ Dodano: 25 Lut 2007 14:28 ]
Witam mam to samo w moim golfie 1,8 Gaz 90 Koni. Jak chodzi twoje auto ?? tzn czy obroty są w porządku ? Najprawdopodobniej jest to problem albo z kopułka i palce rozdzielacza albo czujnik halla róznie sie zdaza wiem ze to w golfach czesty problem. Ja ostatnio przeczyscilem sobie cała kopułke i palec. Troche pomogło jednak w moim golfie jest duzy problem z silniczkiem krokowym. Teraz bede go czyscil jak sie cieplej zrobi mam juz koncepcje jak to zrobic. Jezeli to pomoze to bedzie super a jak nie to go wymienie. Jesli chodzi o Ciebie przeczysc to wszystko moze gdzies tam sie po rozgrzaniu robi lewa iskra a ta , która byc powinna sie traci przeczysc to dokladnie zobaczymy co z tego wyjdzie. Najlepiej jakas benyzna ekstrakcyjna czy rozpuszczalnikiem.

[ Dodano: 25 Lut 2007 14:29 ]
Sorry za to ze dodalem dwa razy net mi sie przycioł



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 249 gości